Mewa tyka chmielowa straszy na wizji


To miały egzystować zwyczajne wiadomości. Ale gdy dydaktyk komplet naczyń stołowych informacyjny na australijskim Kanale 9 Peter Hitchiner podał informację o morderstwie 27-latka, zza jego pleców wynurzyła się... gigantyczna mewa.

wierchuszka SATS, największej w Skandynawii sieci klubów fitness, zdecydował o zamknięciu solariów we wszystkich swoich centrach. werdykt ma koalicja z raportem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z którego wynika, że sztuczne opalanie jest bardziej rakotwórcze niż poprzednio sądzono. Polacy na Białorusi napisali list do premiera Donalda Tuska. wszystko związane jest w konfliktem, kto narósł wobec Domu Polskiego w Iwieńcu. Brytyjski statek 'Asian Glory" przewożący samochody został porwany w piątek przez somalijskich piratów - podało bułgarskie rozgłośnia publiczne. W 25-osobowej załodze znajdowało się 8 Bułgarów.Domy mieszkańców jednego z kalifornijskich w zamian znalazły się nad brzegiem przepaści, po tym, jak osunął się klif nad oceanem. w tym momencie specjalne służby próbują dodać sił brzeg, aby budynki nie runęły do wody. "Rzeczpospolita": Dla 40 proc. Polaków Jan Krzysztof Bielecki to zjadliwy kandydat na szefa rządu PO - wynika z sondażu GfK Polonia. choć od jego śmierci minęło aktualnie rzędu 16 lat, to wielu Gruzinów w przyszłości nie wierzy w wersję o samobójstwie. dziewiczy prezydent Gruzji rekonesans Gamsachurdia doczekał się w gruzińskim parlamencie komisji śledczej we własnej sprawie. To ponadto racja dla władz Tbilisi do zyskania kilku zwolenników.

Volkswagen Poznań otrzymał od Poczty Niemieckiej zarządzenie na wyprodukowanie 1606 samochodów VW Caddy - poinformował Piotr Danielewicz, głosiciel prasowy spółki.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel proponowała przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Erice Steinbach stołek w nowym rządzie, licząc na to, że ta zrezygnuje z miejsca we władzach muzeum wysiedleń - pisze tygodnik "Der Spiegel" w najnowszym numerze. kabała finansowe Grecji dzielą Europę. atoli unia Europejska zadeklarowała wsparcie Helladzie, ale Europejczycy... dosyć nie mają zamiaru jej pomagać. Rajch odrzuciły koncepcję utworzenia specjalnego funduszu, mającego wybawiać kraje strefy euro, jeśli popadną w tarapaty budżetowe, a ludność największego państwa w Europie orzekli, że jest dozwolone by wyrzucić Grecję ze strefy euro. Na ratunek rusza i Polska.

Wykonujący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przekazał dziś Instytutowi Pamięci Narodowej 67 tomów akt śledztwa rosyjskiej prokuratury wojskowej w sprawie zbrodni katyńskiej, które otrzymał 8 maja od prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Moskwie. Wszczęto polskie inkwizycja w sprawie katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie - poinformowała Prokuratura Generalna. Prokuratorzy wojskowi są obecnie w Smoleńsku, współpracują z rosyjskimi śledczymi. znakomicie wybrane punkt i bezbłędnie spełniony zagrywka - tak pracę swojego kolegi po fachu oceniał w "Poranku TVN24" kapitan Tomasz Pietrzak, który dawniej latał z najważniejszymi osobami w naszym państwie. Polski samolot komunikacyjny - z sześcioosobową załogą - lądował dzień wczorajszy awaryjnie na zamarzniętym jeziorze nieopodal Tallina w Estonii.115 górników zostało wydobytych żywych w pierwszy dzień tygodnia z zalanej kopalni węgla w prowincji Szansi (Shanxi) w północnych Chinach. Pod ziemią spędzili powyżej tydzień. Ratownicy komunikować o cudzie. Żądam, by Jarosław Kaczyński odniósł się do słów Romana Giertycha - oświadczył naczelny klubu PO Grzegorz Schetyna. Zareagował w ten wyjście na sugestie, że były dyrektor blisko rozpatrywał scenariusz aresztowania żony gra polityczna Platformy. - To skandaliczne, że w głowie polskiego premiera mogło docierać do takich procesów myślowych - stwierdził Schetyna. Pięciu członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przywita nowy Rok trzykrotnie: według czasu moskiewskiego, tokijskiego a czasu w Houston (USA) - poinformowały źródła w rosyjskim Ośrodku Kontroli Lotów Kosmicznych.

kierowca tramwaju przycisnął. Tramwaj wypadł z torów


Tramwaj wypadł z torów i stanął w poprzek drogi. Do tak groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek w Świętochłowicach. Przyczyna? motorniczy zbyt mocno przycisnął osoba homoseksualna przyspieszenia. Na szczęście w wypadku nikt nie został ranny.

Karambol - 1 osoba nie żyje


alarmujący karambol na krajowej "jedynce" w Pszczynie na Śląsku. Zderzyło się sześć samochodów - trzy osobowe i trzy ciężarowe. Na miejscu zginął kierowca cysterny, która bodajże spowodowała wypadek, wjeżdżając w czekające na światłach samochody. Trzy inne osoby uczestniczące w wypadku są ranne, według straży pożarnej - cudem uszły z życiem.

To aktualnie koniec świata (whisky)


Nie w Szkocji, nie w Irlandii, ani poniekąd nie w Anglii powstała whisky, która zwyciężyła na degustacji w Edynburgu. Zwycięska whisky pochodzi z Tajwanu - pisze w pierwszy dzień tygodnia brytyjski memoriał "The Times".

rząd służy do rządzenia


Po decyzji Donalda Tuska, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich, rozgorzała dyskusja, w której wielce mrowie powiedziano o czystej polityce, a niezwykle niewiele o instytucjach politycznych.

Co Lech Kaczyński musi zrobić, aby wygrać? "Posłuchać moich rad"


- Wierzę w reelekcję (Lecha Kaczyńskiego), jeżeli prezydent posłucha moich rad - powiedział dla "Wprost" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski.

piłkarz Interu zawieszony, bo przymierzył koszulkę Milanu


Żart, którego dopuścił się futbolista Interu Mario Balotelli, nie rozśmieszył trenera mistrzów Włoch, Jose Mourinho. W środę początkujący napastnik nie zagra przeciw Livorno w lidze, a to skutek jego występu przedtem telewizyjną kamerą, jak przymierzał koszulkę rywali zza miedzy, Milanu.

Karambol w Czechach - 6 Polaków rannych


Sześciu Polaków zostało dziś rannych w karambolu w Czechach. Do karambolu doszło w następstwie pożaru polskiej lory z drewnem - podał głosiciel miejscowej policji Ivan Zurovec.

Gudzowaty przeciwnie trzem premierom


Kto miał taki tupet, by premiera Rosji wtajemniczyć w błąd? - raz jeszcze kuśka dyrektor Bartimpexu Aleksander Gudzowaty. Jego oświadczenie, niemniej wychodzi od słów Władimira Putina, dotyczy wszelako w większym stopniu problemów krajowych.

Cesarz Kapuściński. legenda zdjęta z ołtarzy


Zdradzał żonę, układał się z partią, nigdy się nie wychylał… Ryszard Kapuściński wielkim pisarzem był, ale, co pokazuje świetna biografia autorstwa Artura Domosławskiego, człowiekiem byle co innego formatu.

Uwiecznieni w piasku za zmianę biegu historii


Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Nelson Mandela, ale dodatkowo Bono i Angelina Jolie i niemało innych osób zostanie wyrzeźbionych z piasku w ramach 4. edycji Gdansk Sand Festival. Prace nad tegoroczną edycją pod hasłem "Solidarność Narodów - więzy Ludzi" przed chwilą ruszyły. 15 rzeźbiarzy będzie pracować do końca czerwca, a rzeźby będzie można obserwować do końca sierpnia.

Odkupiciel trafiony piorunem


Słynna 19-metrowa budowa ciała Jezusa z Ohio do imentu spłonęła po uderzeniu pioruna. Była to największa taka postura w USA.

"10 kwietnia 2010 roku zapamiętamy do końca życia"


10 kwietnia 2010 roku zapamiętamy do końca życia - mówił asystent plenarny Episkopatu polski bp Stanisław Budzik w ciągu mszy św. odprawionej w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. podziw odprawiono w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Maria Kaczyńska "w ringu" z żoną Tuska


Zarówno w życiu, jak i w polityce w pojedynkę wygrać jest trudno. Wiedzą o tym akuratnie żony polityków natomiast specjaliści od marketingu politycznego. Na pierwszej linii frontu walki o wyobrażenie męża stają na w przeciwieństwie siebie Maria Kaczyńska, pierwsza dama, i żona premiera Małgorzata Tusk.

Prom Discovery zabrał myszy w uniwersum


Prom szczególny Discovery wystartował w piątek o godz. 23.59 czasu miejscowego (5.59 w sobotę czasu polskiego ) z przylądka Canaveral, na Florydzie rozpoczynając 13-dniową misję, której celem jest dostarczenie zaopatrzenia, części zamiennych i aparatury naukowej na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

"VIP-y nie naciskały, by lądować"


załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie otrzymała polecenia od znajdujących się na pokładzie VIP-ów, by koniecznie dobijać do brzegu na lotnisku "Siewiernyj" - donosi "Komsomolska Prawda". Gazeta powołuje się na źródło "zbliżone do komisji śledczej". W sobotniej katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP.

Pokaż swoje autorytety


Antoni Słonimski odnotował w felietonie warszawską przekupkę, która obserwując pochówek Stefana Żeromskiego wycedziła: "biednego by tak nie chowali". z wykorzystaniem kilkadziesiąt lat ta anonimowa babcia służyła za alegoria bezinteresownej, głupiej zawiści, nie szanującej nawet majestatu śmierci. Dzisiaj możemy natychmiast tej pani podziękować. Od teraz, gdy kto mieć ochotę będzie takiego symbolu, powie "Wajda".

Mladić jakkolwiek żyje?


Dawny dowódca Serbów bośniackich generał Ratko Mladić najprawdopodobniej permanentnie żyje, nieopodal starań jego rodziny o zachwyt go za zmarłego - oświadczył prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. Zbrodni w byłej Jugosławii.

CIA prześwietli brytyjskich studentów


Brytyjski kontrwywiad MI5 przekaże CIA dane ok. 900 studentów. Chodzi o muzułmanów studiujących na renomowanej londyńskiej uczelni University College (UCL). Oznacza to, że ich nazwiska mogą zajść na czarne listy - pisze w czwartek "The Independent".

"Wolności! Chleba!" Pamiętamy o wydarzeniach Czerwca '56


Wernisaż wystawy "Poznański Czerwiec w fotografii połączony z prezentacją internetowego portalu edukacyjnego www.czerwiec56.ipn.gov.pl, zainaugurują obchody 54. rocznicy wydarzeń czerwcowych organizowane przy użyciu IPN.

drogocenny pył - 200 mln dol./dzień


Konsekwencje finansowe, jakie niesie ze sobą obłok wulkanicznego pyłu wisząca nad Europą, są ogromne. Wytworzona przez napad wulkanu na Islandii generuje koszty rzędu poniekąd 200 mln dolarów na dzień - szacuje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Lotniczych (IATA).