W III kwartale nasza system gospodarczy przyspieszała


Dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia we wrześniu uzupełniają obraz naszej gospodarki w III kwartale. Miała się lepiej niż w poprzednich 3 miesiącach. Nie oznacza to jednak, że koniunktura może już nic bardziej błędnego przyspieszać

Niewymieniona z nazwy rosyjska skład biznesowa jest bliska kupienia pakietu kontrolnego największego ukraińskiego koncernu stalowego, Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), który ma zakłady nie wręcz przeciwnie na Ukrainie, ale dodatkowo w Polsce i na Węgrzech - pisze w środę "Financial Times". A ISD jest właścicielem Stoczni Gdańskiej. Członkowie G7, przedstawiciele Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozważają możliwość umorzenia długów Haiti po styczniowym trzęsieniu ziemi W okresie styczeń-październik 2009 roku największe cennikowe wpływy z reklam wśród stacji telewizyjnych miał TVN i wyniosły one 2,22 mld zł (dane nie uwzględniają rabatów), inaczej o 1,7 proc. więcej niż w takim samym okresie 2008 roku - podały Wirtualnemedia.pl na podstawie danych TNS OBOP.Lekarze i prawnicy zaczną używać kas fiskalnych w 2011 r. - poinformował PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski. Eksperci uważają, że pomysł jest hasłem wyborczym, ale przyznają, że kasy dyscyplinują do w wyższym stopniu rzetelnego rozliczania podatku. W tym roku jarzyny są drogie i nie ma nadziei na to, by staniały. Przyczyną są powodzie i sprzyjające rozwojowi chorób roślin żyłka pogodowe. Totmes Nowe Technologie, kapitał typu private equity wchodzący w skład grupy Totmes, pozyskał z nowej emisji akcji 1 mln zł. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w kwietniu - podał Wrocławski Dom Maklerski, oferujący spółki.

Od roku 2008 odnotowujemy szeroki wzrost liczby urodzeń - pisze "Dziennik Polski".

Akcjonariusze Jutrzenki zdecydują o upoważnieniu zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a dodatkowo o warunkowej emisji do 83,3 mln akcji serii D. spółka chce otrzymać środki na przejęcia - podała Jutrzenka. Trzy wykroczenia - i po nieomalże jazdy. świeżo upieczeni kierowcy przez dwa lata od uzyskania prawa jazdy będą pod specjalnym nadzorem. jeśli w ciągu 24 miesięcy popełnią trzy wykroczenia, to stracą uprawnienia do prowadzenia auta. Projektem zmiany przepisów we wtorek ma zająć się rząd.

Po piątkowych spadkach w USA nastroje na GPW nie ówczesny dzisiaj rankiem najlepsze. oryginalny ubytek nie przerodził się jednak w panikę, jednak został wykorzystany do zakupów akcji. największy na świecie koncern farmaceutyczny - zapłaci rekordową sumę 2,3 miliarda USD, żeby zakończyć konflikt z władzami amerykańskimi, dotyczący niedozwolonych metod marketingowych - informują w czwartek agencje prasowe. W piątek po południu złocisty był trochę mocniejszy, aniżeli na otwarciu. Za euro płacono 4,1250 zł, a zielony spadł w okolice 3,2850 zł. To w dużej mierze konsekwencja wzrostu EUR/USD i poprawy sytuacji na giełdach. akuratnie przyjęto informacje z Niemiec, dokąd obie izby parlamentu zgodziły się na udział tego kraju w mega-pakiecie stabilizacyjnym (udział ma wynieść 148 mld EUR). Inwestorzy czekali oraz na wyniki dzisiejszych prac grupy roboczej Ecofinu, które mogą stać się początkiem całego cyklu koniecznych reform w Unii Europejskiej.Coraz więcej Polaków kupuje w internecie "cudowne specyfiki", pomocne w odchudzaniu, rozbudowie masy mięśniowej, a także niesprawdzone środki, które mają zwiększyć potencję czy... ilość włosów na głowie - alarmuje policja. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że ryzykują zdrowie, a co więcej życie. Kraj nad Wisłą wykorzystuje najwięcej pieniędzy unijnych spośród 27 państw UE, biorąc pod uwagę wydawane kwoty - uważa członek rządu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Przewodnicząca klubu parlamentarnego PiS, b. członek rządu rozwoju Grażyna Gęsicka przyznaje, że pod tym względem zajmujemy 1. miejsce, wszelako jej zdaniem gorzej jest z efektywnością. Seco/Warwick prowadzi negocjacje czterech kontraktów na dostawę elementów dla energetyki jądrowej. Łączna wartość kontraktów to 12-13 mln euro, a podpisanie umów powinno nastąpić w pierwszych tygodniach 2010 roku. W IV kwartale 09 spodziewana jest poprawa wyników - poinformował na konferencji prasowej Leszek Przybysz, pryncypał Seco/Warwick.

WIG20 tuż w dole szczytów


rejestr blue chips warszawskiej giełdy wspiął się dzień dzisiejszy do góry 2400 pkt i znalazł się o 20 pkt u dołu tegorocznego szczytu. Ale inwestorzy nie palili się z atakiem na dziewiczy wierzchołek.

Spadła ilość turystów nocujących w Polsce


kwota turystów korzystających w Polsce z noclegów w styczniu 2010 r. spadła do 191 tys. 289 osób z 200 tys. 115 w grudniu 2009 roku - podał GUS.

przebieg PLN może powrócić w okolice równowagi, czyli 4 zł/euro


kurs złotego może powrócić w okolice kursu równowagi, czyli około 4 zł/euro - powiedziała dziennikarzom członek RPP, Anna Zielińska-Głębocka.

ADP nieznacznie rozczarowało, wieczorem FED


Na głównej parze walutowej obserwowaliśmy dzień dzisiejszy nurt wzrostowy. Działo się tak obok mieszanych danych makro, które napływały w ciągu dnia na rynek.

Niemieckie TAK dla euro-pakietu


Niemiecki Bundestag zatwierdził udział swego kraju w tak zwanym Mechanizmie Stabilizacyjnym dla krajów strefy euro, wartym 750 miliardów euro. Po południu niemiecki współpraca do pakietu zatwierdziła również izba wyższa parlamentu, Bundesrat.

Jak się obchodzić z trudnym szefem


Yael Zofi sądziła, że zostanie zwolniona. Towarzyska, rozmowna białogłowa podlegała szczerze mężczyźnie, kto był jej absolutnym przeciwieństwem.

lokalny przedsiębiorca woli biedować i narzekać na kryzys


-Znajomy znajomego zrezygnował z etatu i rozpoczął działalność gospodarczą. Nic bardzo wymyślnego, ot zwykły handel. Tanio kupić w Azji, tanio sprzedać w Polsce - zysk notorycznie znajdzie się gdzieś po środku - pisze na swoim blogu dziennikarz OnetBiznes Jacek Zawadzki. Okazało się jednak, że nie jest tak łatwo.

świt zrealizowała pomysł wypracowania w '09 ok. 30 mln zł zysku netto


skład Jutrzenki zrealizowała plan na 2009 rok dotyczący wyników - poinformował PAP zwierzchnik Jutrzenki Jan Kolański. Spółka zakładała próba około 30 mln zł zysku netto.

Przychody z prywatyzacji wyniosły 6,97 mld zł, a dywidendy dały 7,84 mld zł w 2009 r.


Przychody brutto z prywatyzacji w 2009 roku wyniosły 6,97 mld zł, a dochody z dywidend sięgnęły 7,84 mld zł, poinformował w środę przedstawiciel ministerstwa skarbu Maciej Wewiór.

Glapiński: euro po 2015 roku


Złoty ma szansę znaleźć się w mechanizmie walutowym ERM2 najwcześniej w 2013-2014 r., zaś przystąpienie do strefy euro może nastąpić po roku 2015 - uważa Adam Glapiński, doradca prezydenta, wymieniany jak ewentualny kandydat do Rady Polityki Pieniężnej nowej kadencji.

pomimo spadku marż i dyferencjału Lotos zanotował rezultat lepszy od konsensusu


skład Lotos, pomimo dużego spadku marż i dyferencjału zanotowała wynik netto przewyższający consensus o prawie że 48 proc. Spółce pomogły dodatnie różnice kursowe z przeszacowania kredytów i pożyczek na poziomie 433,9 mln zł - podał Lotos w czwartkowym komunikacie.

Od soboty tanieją paliwa z Grupy Lotos


Od soboty, 27 lutego, grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 6 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 7 zł na tysiąc litrów. Obniża też ceny hurtowe olejów: napędowego o 6 zł a opałowego o 3 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki.

stopień wymienił "dużą ilość" walut


ministerstwo Finansów wymieniło dużą kwant walut zagranicznych na złote w NBP - informuje filia Bloomberg, cytując wiceministra finansów Dominika Radziwiłła.

Rosyjska ekonomia skurczyła się o 10 proc. w I-IX 2009


Rosyjska ekonomia skurczyła się o 10 proc. w okresie I-IX 2009 - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Gospodarki Rosji na swojej stronie internetowej.

Te pociągi Intercity mogą wstąpić


Listę pociągów InterCity o najmniejszej rentowności opublikował w piątek portal rynek-kolejowy.pl. - spośród nich zostaną wybrane te połączenia, które będą odwołane lub skrócona zostanie ich marszruta - mówi portalowi Paweł Ney, wyraziciel prasowy PKP Intercity.

PGNiG złożyło wniosek o blisko 10-proc. podwyżkę taryf


- Polskie przemysł górniczy Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki morał o blisko 10 proc. podwyżkę taryfy gazowej - poinformował w piątek dziennikarzy Mirosław Dobrut, wiceprezes PGNiG.

Rumunia: rząd zdecydował o podniesieniu VAT-u z 19 do 24 proc.


Rumuński rząd zdecydował w sobotę o podniesieniu podatku VAT z 19 do 24 proc. w celu ograniczenia deficytu budżetowego, co ma pomóc w uzyskaniu pakietu pomocowego ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego - oświadczył premier Rumunii Emil Boc.

Minister bez trudu wprowadzi kasy u lekarzy i prawników


aktualnie w połowie kwietnia 2010 r. prawnicy i lekarze mogą znajdować się zmuszeni do zainstalowania kas fiskalnych. najdalej za dziewięć miesięcy minister finansów musi przenieść z rozporządzenia do ustawy o VAT moc zwolnień z obowiązku stosowania kas.

Internetowy gry hazardowe wystarczająco nie taki atrakcyjny


W ciągu tego roku nic bardziej błędnego co dwudziesty własny internauta - wprawdzie raz - oddał się hazardowi za pośrednictwem Sieci. ogółem daje to plus minus 700 tysięcy osób - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie producenta urządzeń sieciowych, firmy D-Link.

Dla kogo pomostówki? Firmy nie wiedzą


akt prawny o emeryturach pomostowych nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie, kogo docenić za uprawnionego do świadczeń - alarmują pracodawcy. To stwarza duży problem, bo pracownicy, którzy będą uprawnieni do wcześniejszych emerytur, płacą składkę wyższą o 1,5 punktu procentowego. Dla dużego zakładu to wartość co więcej kilku milionów złotych rocznie.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.