Urodziła w samolocie, będzie latać za bezowocnie


Pewna Malezyjka, która urodziła wcześniaka na pokładzie samolotu kilka minut poprzednio lądowaniem, do końca życia będzie mogła za bezskutecznie wraz z synem biegać liniami AirAsia - poinformował przedstawiciel tych malezyjskich tanich linii lotniczych.

Irańskiego problemu nuklearnego nie ma, dalsze negocjacje są na nic, a Federacja Rosyjska popełniła błąd - mówił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad, kto we wtorek wystąpił w państwowej telewizji. Policjanci schwytali mężczyznę, który wczoraj wcześnie rano podpalił część kaplicy Memorial park w Nowym Jorku, w której znajdują się szczątki ofiar ataków z 11 września 2001 roku – informuje serwis CNN. - Powinniśmy zaplanować wizytę premiera w Rosji. przyzwoicie ją przemyśleć, ponieważ Rosjanie ciągle pokazują nam swoje dobre gesty. Powinniśmy je obserwować i zrozumieć kryjące się za tym intencje - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w TOK FM.- rząd może zrobić wiele pożytecznych rzeczy nie mówiąc o wydawania pieniędzy - powiedział wicepremier Nick Clegg. W czwartek opublikowano wpis porozumienia koalicyjnego. wedle niego, dziewiczy poziom ma szansę na przeprowadzenie wielkich reform, których Wielka Brytania bardzo potrzebuje. W Kielcach ruszają największe w tej części Europy targi zbrojeniowe. Zaprezentuje się nad 300 wystawców, w tym blisko 100 z zagranicy. Organizatorzy zapowiedzieli, że targi odbędą się opodal pożaru, który w niedzielę nim południem strawił punkt programu jednej z hal wystawowych. Wystawcy, którzy stracili stoiska, otrzymają miejsca zastępcze. Pakt Ribbentrop-Mołotow wciąż żyje w pamięci Polaków i mieszkańców krajów bałtyckich. Dla Niemców i Rosjan wynika z tego wspólna odpowiedzialność. także po 70 latach - pisze niemczyzna diariusz "Sueddeutsche Zeitung" w dzień poprzedni 70. rocznicy podpisania paktu pośrodku ZSRR a III Rzeszą.

- miło nam powiedzieć, że neandertalczycy także dbali o higienę jamy ustnej - mówił w TVN24 dr Mikołaj Urbanowski z Zakładu Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. To dopiero co naukowcy z tej uczelni natrafili na trzy zęby neandertalczyka. Co więcej, okazało się, że neandertalczycy do czyszczenia zębów używali... wykałaczek.

nim nimi 10 tysięcy kilometrów - polskie bociany szykują się do odlotu do ciepłych krajów. Zanim odlecą, zbierają się na tzw. sejmikach. Jeden z nich swoim aparatem uchwycił nasz internauta. Zdjęcia przysłał na platformę infrastruktura TVN24. ździebko znany, urzędujący niespełna rok premier Belgii Herman Van Rompuy został wybrany na pierwszego stałego przewodniczącego Rady Europejskiej. Krytycy belgijskiego szefa blisko twierdzą, że został wybrany właśnie dlatego, że nie zdążył przydać sobie w UE wrogów.

nad 5 tys. byłych funkcjonariuszy SB na dezubekizacji straciło niewiele. miast obniżonych emerytur dostają wysokie renty inwalidzkie. "Rzeczpospolita": W połowie października w Kołobrzegu, w którym dzięki mnóstwo lat mieszkał były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak, mieli się pojawić funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego. We Włocławku na terenie cmentarza zamkniętego przed powyżej wiekiem budowana jest fontanna. Robotnicy wydobywają z miejsca inwestycji kolejne szczątki. poseł PiS Łukasz Zbonikowski jest tym oburzony i domaga się dokładnego oczyszczenia terenu zanim dalszą budową.Ostatnia kolejka Ekstraklasy przyniosła jasność co do liczby kandydatów do mistrzostwa tudzież skomplikowała sytuację na drugim biegunie tabeli. Tam niepewnych ligowego bytu jest aż szóstka drużyn. Afgańscy talibowie wezwali dzień dzisiejszy mieszkańców Afganistanu do bojkotu planowanej na 7 listopada drugiej tury wyborów prezydenckich w kraju. niewiele brakowało, a wymuszenie pierwszeństwa dzięki kierującą fordem fiestą na jednej z ulic Oświęcimia skończyłoby się tragicznie. płeć słaba wjechała kawa na ławę pod cysternę.

Fiat z lokalny królem szos w kryzysie


manufaktura Fiata w Tychach wydaje się nie znać słowa "kryzys". W ubiegłym roku wyjechało z niej o 23 proc. aut więcej niż w 2008 roku. co więcej grupa Fiat automobil Poland o 10 proc. zwiększyła sprzedaż swoich samochodów w Polsce.

skarbowy dodatek nie na odwrót mieszkaniowy


- Zmniejszony do 8,5 proc. podatek ryczałtowy będzie dotyczył nie wręcz przeciwnie dochodów z najmu mieszkań - jak chciał kategoria - ale z wszystkich nieruchomości. Eksperci dostrzegli lukę w nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, która powoduje, że osoba fizyczna zapłaci taką stawkę również za wynajem np. lokalu na sklep.

wojna o prawach pacjentów


Upowszechnienie w społeczeństwie praw pacjentów i informowanie na przedmiot dostępności leczenia - to główne cele kampanii społecznej "Razem zrobimy więcej", organizowanej za pomocą Federację Pacjentów Polskich i Narodowy kieszeń Zdrowia.

Zabił kolegę, który za głośno chrapał


24-letni Chińczyk Guo Liwei zabił swojego współlokatora wręcz przeciwnie dlatego, że ten za głośno chrapał. Za morderstwo został osądzony na śmierć.

Tak chwiejnie jeszcze nie strzelali


Za nami pierwsza sekwencja spotkań rozgrywanych na afrykańskich boiskach. Jak dotąd piłkarze 32 finalistów nie rozpieszczają kibiców liczbą strzelanych bramek. Pod tym względem to zdecydowanie najsłabsze mistrzostwa, licząc od mundialu w 1990 r. we Włoszech, kiedy również narzekano na balsam liczbą bramek.

PiS: To jest robione bezprawnie PO: Odszedł Robespierre bez gilotyny


Rządowe przetasowania i odwołanie szefa CBA krytykuje opór i deklaruje, że Donald Tusk postępuje bezprawnie. - To jest rażące pogwałcenie prawa jeśli odwołanie następuje bez opinii prezydenta - mówił Zbigniew Wassermann w TVN24 tuż po odwołaniu ze stanowiska Mariusza Kamińskiego. - Robespierre bez gilotyny przestanie krzywdzić Polsce - replikował Stefan Niesiołowski.

Nadchodzi wystarczy legendarnego talk-show


Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 r. - poinformował Tim Bennett, zwierzchnik Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

"Więcej naszych żołnierzy w Afganistanie to inwestycja"


Nie ma pytania "czy?" ale "ilu?" dodatkowych żołnierzy wyślemy do Afganistanu. Donald Tusk przyznał w "Kropce nad i", że prezydent Barack Obama poprosił go o sukurs amerykańskiego kontyngentu. - Nie ma jeszcze decyzji, ilu żołnierzy wyślemy. Mówimy o kilkuset - ujawnił szef rządu. Przyznał jednocześnie, że, gdyby rozstrzygnięcie zależała lecz od nas, to "takiego wysiłku byśmy nie podjęli". Dlaczego żołnierze niemniej jednak pojadą? - Bo to inwestycja w przyszłe bezpieczeństwo własny - tłumaczył naczelny rządu.

Obrazy Hitlera idą pod młotek (zdjęcia)


W brytyjskim domu aukcyjnym Mullocks zaplanowano aukcję 12 prac, których domniemanym autorem jest Adolf Hitler. Organizatorzy szacują, iż za każde z nich potencjalni nabywcy zapłacą co najmniej 6000 funtów.

"Franz" skazany na kadrę


Do prowadzenia reprezentacji lokalny przygotowywał się od lat. W kontraktach, które podpisywał z każdym kolejnym klubem, proszek odpowiedni zapis, zwalniający go w razie, gdyby otrzymał ofertę z PZPN. obecnie będzie mógł z takiego zapisu skorzystać. Franciszek Smuda poprowadzi biało-czerwonych.

Polscy studenci najlepsi na zawodach w USA


I miejsce zajęli studenci Politechniki Warszawskiej na międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych Aero wygląd 2010, na których zadaniem było cesja przy użyciu aeroplan jak największego ciężaru.

Zdychały. Teraz dostają dwa kurczaki dziennie


Shenyang Forest Wild Animal w północno-wschodnich Chinach to od kilku dni prawdopodobnie najsłynniejsze zoo w Azji. Jego załoga wprawdzie nie mają powodów do radości.

Z polskich fabryk wyjeżdża raz po raz więcej aut


Polska motoryzacja po raz kolejny udowadnia, że radzi sobie w trudnych czasach w dużej mierze lepiej niż ta przemysł na świecie. pierwsza zasada roku przyniósł dalszy wzrost produkcji, która wszędzie indziej się kurczy.

Samochód-pułapka zabił 25 osób


dalszy brutalny, samobójczy zamach w Pakistanie. Co najmniej 25 osób zginęło, a 40 odniosło obrażenia na skutek wybuchu samochodu-pułapki w mieście Charsadda w północno-zachodnim Pakistanie.

Nieznany epizod z życia Jezusa. Oto nowa teoria


Mesjasz Pan Chrystus mógł przybyć do Wielkiej Brytanii, by kontynuować tam swą edukację, twierdzi szkocki badacz – sprawę opisuje BBC.

"Miriam" uspokoi się w porze wieczoru


Silne zawieje, opady śniegu i zamiecie w większości kraju utrzymają się do wieczora - uspokaja IMGiW. Od kilku godzin "Miriam" przesuwa się na wschód. Na północy i zachodzie po obfitych opadach zostały zwały śniegu, które poważnie utrudniają podróże.

Wielka impra u Napieralskigo


dyrektor SLD, kandydat tej partii na prezydenta Grzegorz Napieralski spotkaniem i koncertem w warszawskim klubie Lemoniada podziękował w czwartek swym współpracownikom i wolontariuszom za pomagier w kampanii wyborczej. - Nie ma lepszego od Grześka Napieralskiego - śpiewali rozentuzjazmowani młodzi działacze.

Afrykańczyk pobije rekord


Errol Tipiwa Muzawazi z Zimbabwe, 25-letni żak piątego roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zamierza w Krakowie pobić rekord Guinnessa w prowadzeniu najdłuższego wykładu - pisze "Dziennik Polski". mowa będzie awansować wyprawę badawczą do Afryki.

dzięki 15 godzin ratowali taternika


przy użyciu nad 15 godzin ratownicy TOPR ratowali w Tatrach 40-letniego taternika z Mysłowic. mąż w czasie wspinaczki odpadł od wschodniej ściany Kościelca.

Irański konsul politycznym uchodźcą


W styczniu Mohammed Reza Hejdari, konsul Iranu w Norwegii, oznajmił, że zrzeka się godności konsula. W czwartek władze Norwegii poinformowały, że zagwarantowały mu azyl.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.