Pięciu rannych w pożarze busa


Pięć osób zostało rannych i trafiło do szpitali po pożarze busa przewożącego niepełnosprawnych we Wrocławiu.

wzmianka opowiedzieli się za zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców. niższa izba parlamentu znowelizował w piątek ustawa karny, przepis zdyscyplinowany wykonawczy oraz prawo ochrony środowiska. 984 osoby zginęły, 12 771 zostało rannych w 9699 wypadkach to bilans mijających wakacji na polskich drogach. Mitsubishi przekazało Księstwu Monako 4 egzemplarze pojazdów elektrycznych nowej generacji i-MiEV.całość Sauber F1 poinformował, że pozyskał pierwszego kierowcę. 130 km/h. Tyle przed chwilą wynosi maksymalna prędkość, z jaką jest dozwolone dotykać się samochodem osobowym po autostradzie. większa część polskich kierowców traktuje ją choć jako "zalecaną". Brazylijski weteran Formuły 1 Rubens Barrichello przejdzie po zakończeniu sezonu z ekipy Brawn GP do Williamsa, z którym natychmiast podpisał kontrakt na 2010 rok - poinformował kronika "Folha de Sao Paulo".

Audi Q7, które z racji na wygórowaną cenę nie cieszy się w Polsce dużą popularnością doczekało się kilku zmian. Tym razem nie chodzi jednak o facelifting obejmujący bilon poprawki kosmetyczne.

autostrada A2 na wysokości Poznania nie zostanie poszerzona do trzech pasów nim Mistrzostwami Europy w 2012 roku. Samochody Lancii dotrzeć do salonów Chryslera.

Psioczymy, i słusznie, na polskie autostrady. Na ich zarządców, ślamazarne tempo budowy, marną jakość, wieczne remonty, nieobecność przydrożnej infrastruktury, drożyznę. Francuz Romain Grosjean zastąpił Brazylijczyka Nelsona Piqueta w teamie Formuły 1 - Renault. Zadebiutuje w niedzielnym (23 sierpnia) wyścigu o Grand Prix Europy na torze ulicznym w hiszpańskiej Walencji. zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał we wtorek 20-letni sprawca wypadku w podłódzkich Pabianicach.wzorzec ustawy o obniżeniu opłat za przejazd remontowanymi autostradami złożą na powakacyjnym posiedzeniu Sejmu małopolscy posłowie Beata Szydło i Andrzej Adamczyk - dowiedział się "Dziennik Polski". niejako wszystkie duże miasta, do których dochodzą autostrady, do 2012 r. będą miały autostradowe obwodnice - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Resort analizuje możliwość oraz prekluzja wprowadzenia ewentualnych opłat za korzystanie z tych obwodnic. We wtorek rozpoczęły się w Turynie negocjacje dyrekcji Fiata z włoskimi związkami zawodowymi na sprawa produkcji nowej pandy, która ma pozostawać przeniesiona z krajowy do fabryki pod Neapolem. Nie wiadomo, jak niespiesznie rokowania te potrwają.

Popijał chmiel na przestrzeni jazdy


nieomal pół promila alkoholu proch w wydychanym powietrzu kierowca miejskiego autobusu zatrzymany w czwartek w Kielcach. wedle informatora, który zadzwonił na policję, kierowca pił browar na przestrzeni jazdy.

dobitny casus Słowaków


dopisek kierowcy - trudne zacięcie drogowe w wielu regionach kraju. W wielu miejscach jest ślisko i niebezpiecznie. O stłuczkę czy wypadek nie jest trudno.

Wielka przekręt "łowców blach"


Prokuratura postawiła zarzuty kolejnemu policjantowi krakowskiej drogówki. To odprysk wielkiej korupcyjnej afery "łowców blach" - informuje "Dziennik Polski".

Jechał 160 km/h, zabił 3 braci


przed Sądem Rejonowym w Gdyni rozpoczął się w piątek proces 20-letniego Sebastiana B., oskarżonego o spowodowanie po pijanemu w sierpniu 2009 r. wypadku, w którym zginęło trzech braci, w wieku 19, 15 i 9 lat.

potwór za 750 tys. funtów!


Samochody firmy Rolls-Royce mają to do siebie, że wyglądają porządnie co więcej po 45 latach eksploatacji.

zestaw asfaltu w asfalcie


wystarczy z fuszerkami na budowach nowych autostrad i dróg. Po wykryciu niedoróbek (m.in. za mało asfaltu w asfalcie) oddanej niecały rok temu obwodnicy Wyszkowa pod Warszawą, Generalna główna kwatera Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że wyłapie partaczy, informuje "Metro".

Tragedia w lagunie


Trzy osoby zginęły w wypadku, do jakiego doszło na drodze z Łodzi do Łowicza. trasa była zablokowana.

Największa ufność fryc


szwaby wierzą, że Michael Schumacher, siedmiokrotny luminarz świata, będzie znowu czempionem Formuły 1.

Europa w górę, Kraj nad Wisłą w smutek


Programy rządowych dopłat do samochodów ceremonialny się strzałem w dziesiątkę.

Szósty czas Kubicy


Kierowca teamu Renault Robert Kubica był szósty na pierwszym treningu przedtem niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Chin, czwartej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

Ile promili?


Usiadłeś po pijanemu za kierownicę - tracisz na zawsze prawo jazdy. wprawdzie aby taka zasada nie przerodziła się w paranoiczny absurd, trzeba zastanowić się, od jakiego poziomu zawartości alkoholu we krwi (czy wydychanym powietrzu) powinna obowiązywać?

"Życie trwa dalej"


Frank Stronach, szef kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna International, niedoszłego nabywcy Opla od koncernu General Motors, oznajmił po wycofaniu się GM z transakcji, że "życie trwa dalej".

2010 powodów do uśmiechu


... w Nowym Roku szerokich dróg, wygodnych poboczy, fantastycznych autostrad, pieniędzy na superfury, taniego paliwa, wyrozumiałej drogówki, szczęścia w pobliżu fotoradarach, życzliwości innych kierowców, a przede wszystkim furt bezpiecznej jazdy, bezmiar zdrowia i co w żadnym razie 2010 powodów do uśmiechu wszystkim zmotoryzowanym internautom życzy serwis MOTORYZACJA.

Nie rób z siebie ciemniaka!


mimo pozorom gaz i nadmierna prędkość nie są wcale głównymi przyczynami wypadków w Polsce.

syndrom drugiego dnia


Piłeś na imprezie, po czym rankiem wsiadasz za kierownicę myśląc, że nie jesteś natychmiast pijany? Możesz istnieć w błędzie, a konsekwencje są przeważnie nieprzyjemne.

Z Krakowa do Paryża za 13 złotych


w tej chwili od dziś autostradą A4 można potrącić ze stolicy Małopolski, za pośrednictwem Śląsk i Wrocław, do granicy z Niemcami.

Ekspresowa "siódemka"


Ponad 1 mld 69 mln zł smakować będzie konstrukcja cenny ekspresowej nr 7 Gdańsk-Warszawa na odcinku Pasłęk-Miłomłyn. inwestycja ma znajdować się zakończona 15 lipca 2012 roku.

Kraj nad Wisłą pomoże Oplowi!


lokalny stopień pomoże fabryce Opla w Gliwicach - zapowiada "Dziennik pismo Prawna".

Loeb w... wyścigach!


karakan Sebastien Loeb po raz dziewiczy spróbował swoich sił w oficjalnych wyścigach kartingowych.

MiTo zastąpi maserati


Samochody, nawet te w najwyższym stopniu ekskluzywne, wymagają czasami wizyty w serwisie. Częstotliwość tych odwiedzin jest tym większa, im więcej mocy ma do dyspozycji kierowca.