pracownik zastrzelił szefa firmy i jego syna


naczelny firmy transportowej i jego syn zostali w piątek zastrzeleni koło Tuluzy w południowej Francji z wykorzystaniem pracownika tego przedsiębiorstwa - podały francuskie media. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zabójstwa był konflikt między pracodawcą a jego podwładnym.

W Małopolsce miano rodowe debil jest wielce powszechniejsze aniżeli Kowalski, ale najpopularniejszy jest tam Nowak - pisze "Dziennik Polski", który jeden ze swoich tekstów poświęcił nazwiskom i nazwom miejscowości. pismo podaje dodatkowo nazwa rodowa najmniej popularne - nosiła je lecz jedna postać - Cichowszędzieszybkodajka. oszustwo we wsi Rudnik nad Sanem koło Stalowej Woli. 76-letnia płeć nadobna naciągnęła na kredyty kilkunastu swoich znajomych. Prosiła o kapitał na remont i leki. Obiecywała, że ogół odda. ręce do pracy spieszyli staruszce z pomocą, zaciągali w bankach kredyty, ale ta ich nie spłacała. W końcu ich pensje zajął komornik. Policjanci z Jastrzębia-Zdroju po 12 latach poszukiwań doprowadzili do zatrzymania wywodzącego się z ich terenu bandyty, kto przez ten czas rozwinął przestępczą aktywność m.in. na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.co więcej chyba że nie uzyskamy aprobaty Sojuszu dla wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu, wycofamy się - stwierdził Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM. premier Donald Tusk dodał ze swojej strony kilkanaście godzin później: - wartościowy jest pośpieszny pomysł zakończenia misji w Afganistanie. pryncypał Al-Kaidy w Jemenie zginął w starciu z jemeńskimi siłami bezpieczeństwa - poinformowała państwowa agencja prasowa Jemenu. "Nasz Dziennik": "Jesteśmy świadkami wprowadzania do przestrzeni publicznej zwrotów prymitywnych i obraźliwych, niegodnych chrześcijanina i Polaka - alarmuje Episkopat Polski. dodatkowy list księży biskupów zatytułowany "Bezcenne dobro języka ojczystego" zostanie odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.

W Rzymie powinna egzystować ulica lub choćby zaułek cesarza Nerona - tę zaskakującą propozycję uhonorowania władcy, kto przeszedł do historii jak tyran i despota, zgłosił - ze szczętem poważnie - głośny włoski dziennikarz telewizyjny Maurizio Costanzo.

testament ofiary zbrodni, która spodziewała się śmierci i 9-letni syn ofiary dający alibi oskarżonemu o zabójstwo ojcu - fakty, które wychodzą na jaw podczas toczącego się w Poznaniu procesu są wstrząsające. W sprawie tajemniczego zabójstwa fryzjerki za Środy Wielkopolskiej bez ustanku wprawdzie jest niemało pytań. między nich to, czy syn widział jak lokalny ojciec dusił matkę? Reporterzy "Uwagi!" TVN o godz. 19.50 poszukają odpowiedzi. jankeski izba wyższa parlamentu podjął w nocy z soboty na niedzielę decyzję torującą drogę do uchwalenia reformy systemu opieki zdrowotnej - kluczowego punktu programu prezydenta USA Baracka Obamy. Sama adaptacja tego celu w tym momencie się opóźnia.

Setki homosekusalistów torturowano i zabito w ostatnich miesiącach w Iraku - alarmuje organizacja Human Rights Watch. żegnaj z tych zbrodni miały dopuścić się tamtejsze siły bezpieczeństwa. gdy ten film się kończył, to zamiast nazwiska reżysera powinno być napisane Goebbels - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM dotychczasowy premier Leszek Miller na rzecz filmu o generale Jaruzelskim wyemitowanego w pierwszy dzień tygodnia przy użyciu TVP. Chorwackie służby ratownictwa górskiego odnalazły ciało 35-letniego Polaka, który zaginął w czasie wspinaczki na górze Imber, w pobliżu miasta Omisz, w południowej Chorwacji - poinformowały w niedzielę chorwackie media.większy ruch, ale i więcej nietrzeźwych kierowców - tak jest z reguły na drogach w niepracujący weekend. tedy policja - jak co roku - przeprowadzi dodatkowe kontrole kierowców, by Polacy jak najbezpieczniej dojechali do bliskich. przy użyciu kilkanaście godzin z powodu złej widoczności warszawskie aerodrom Okęcie nie przyjmowało lądujących samolotów. aktualnie sprawa bez pośpiechu się stabilizuje. Jednak są coraz loty, które mają nad 2 godziny opóźnienia. - To się nie mieści w jakichkolwiek granicach - powiedziała o przyjmowaniu za pomocą Kornelię Marek zastrzyków nieznanego pochodzenia Justyna Kowalczyk. - sportsmen nie weźmie szklanki wody od kogoś obcego - podkreśliła zwyciężczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Republika Indii opanowane przez szaleństwo i histerię


Wśród mieszkańców Indii narasta popłoch nim zarażeniem wirusem grypy A/H1N1. Kolejne doniesienia o nowych przypadkach zdominowały serwisy informacyjne w Indiach - pisze przedstawicielstwo AP.

B. burmistrz kradł damską bieliznę


Były burmistrz Preesall w hrabstwie Lancashire przyznał się do tego, że włamywał się do domów i kradł damską bielizną – czytamy na dailymail.co.uk.

dawny biskup z Norwegii dopuścił się pedofilii


Watykan oficjalnie potwierdził doniesienia medialne o przypadku pedofilii w Kościele w Norwegii. Sprawa dotyczy byłego biskupa Trondheim Georga Muellera, który molestował nieletniego w latach 90. arcypasterz ustąpił w zeszłym roku.

Nocna działanie ratownicza Marynarki Wojennej


Dziesiejszej nocy załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej poleciała na pomoc mężczyźnie z promu "Lisco Gloria". Mężczyzna doznał poparzeń układu pokarmowego. Prom znajdował się ok. 40 mil morskich na północ od Ustki. Załoga śmigłowca Marynarki pojęła mężczyznę z promu i pod opieką lekarza pokładowego przetransportowała go na ląd.

kolejny aspirant na prezydenta


Były wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz będzie kandydatem Partii Demokratycznej i SdPl w wyborach prezydenckich - informuje "Polityka".

Massa po operacji plastycznej


Felipe Massa przeszedł w Brazylii operację plastyczną. Czuje się znakomicie i zapowiada pośpieszny przybycie do Europy. Żeby pojeździć na... symulatorze.

Poseł SLD: TVP powinna podwoić kontrakt Dodzie


Doda oceniła tylko książkę i jej autorów, miała do tego rozporządzenie - stwierdziła w rozmowie z "Dziennikiem" Joanna Senyszyn.

Syn Boży na patelni


scholar z Salford w Wielkiej Brytanii zasnął w czasie gotowania kolacji. Jego niespodzianka było ogromne, gdy po obudzeniu na patelni, niezależnie od spalonym bekonem, zobaczył wypaloną fizjonomia Jezusa.

Ebadi: ponad 800 więźniów politycznych w Iranie


W Iranie jest powyżej 800 więźniów politycznych - oceniła irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi. W sobotę przypada rocznica kontestowanych z wykorzystaniem opozycję wyborów prezydenckich, które zapewniły reelekcję Mahmudowi Ahmadineżadowi.

Pawlak pierwszy na awantura


Komitet Wyborczy Waldemara Pawlaka w sobotę o 12. złożył w PKW nie 100, a 190 tysięcy wymaganych podpisów. Lider ludowców jest pierwszym wśród 17 kandydatów na prezydenta, który tego dokonał.

Hiszpania: Ambasada RP przeciwnie fałszowaniu historii


W związku z publikacją informacji o rozpoczęciu procesu zbrodniarza nazistowskiego, Ivana Demjaniuka, w wielu hiszpańskich mediach, w tym w opiniotwórczym dzienniku "El Pais", użyto sformułowania "polski obóz koncentracyjny w Sobiborze".

"Meteorologiczna bomba" w Hiszpanii


Huraganowe wiatry, które poprzedniej nocy przeszły nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne okolica nadmorska Hiszpanii, wyrządzając wiele szkód. W Galicji 82-letnia pani zginęła, przygnieciona przewróconym za pośrednictwem wichurę murem.

Lepsi od "M-A-S-H"


Wygraną "Świętych" z Nowego Orleanu w finale ligi futbolu amerykańskiego NFL oglądało w Stanach Zjednoczonych ponad 106 milionów osób. Tym samym sportowe wydarzenie roku pobiło w pewnej mierze 30-letni najlepszy wynik oglądalności przynależny do ostatniego odcinka komediowego serialu "M-A-S-H".

prezes CBA odwołuje się od decyzji prokuratury


dyrektor Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik złożył zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i ujawnienia informacji niejawnych dzięki byłego naczelny biura Mariusza Kamińskiego.

Potwierdzono specjalny punkt kulminacyjny UE 17 września


Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej spotkają się 17 września na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli - poinformował prezes rady ministrów Szwecji, sprawującej w tym momencie kierownictwo w UE.

Gruzja straci sojusznika?


"Rzeczpospolita": Gruzini się martwią, kto będzie ich orędownikiem na Zachodzie po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Tuż po katastrofie Tu-154 mówiono o zabezpieczeniu trzech ciał


"Nasz Dziennik": Pięć tygodni po katastrofie prezydenckiego TU-154M, przyparty do muru prezes MSWiA Jerzy Miller przyznaje po publikacji "ND", że polscy oficerowie BOR byli "jednymi z pierwszych", którzy dotarli do miejsca upadku maszyny na lotnisku Siewiernyj. Jakie coraz informacje ukrywa zanim opinią publiczną rząd? - pyta gazeta.

Szwajcaria walczy o słabszego franka


Franku, osłabnij, bo system gospodarczy się dusi - zdaje się komunikować narodowy pula Szwajcarii (SNB). To pomyśli polskich kredytobiorców zadłużonych w tej walucie. Thomas Jordan, wiceprezes SNB zapowiedział w czwartek kontynuację z wykorzystaniem bank działań zmierzających do osłabienia franka, ażeby poprawić konkurencyjność szwajcarskiego eksportu.

Polański nie wyjdzie, nie spełniono warunków


Rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości poinformował, że nie zostały coraz spełnione wszystkie żyłka zwolnienia Romana Polańskiego za kaucją.

J. Kaczyński: Sulejówek? To zasługuje na śmiech


Z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech - powiedział w sobotę pryncypał PiS Jarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów o tym, że na najbliższym kongresie mógłby paść wniosek, aby pozostał jeno honorowym prezesem partii.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.