Juszczenko: zagrożone jest bezpieczeństwo narodowe Ukrainy


Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zwrócił się do społeczności międzynarodowej o pomoc w walce z epidemią grypy, która wybuchła na zachodzie Ukrainy.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komisja wyborczy Andrzeja Olechowskiego i trzech innych kandydatów na prezydenta. Stało się to wówczas po tym, gdy usunęli wady w swoich zawiadomieniach. Hej, hej tu NBA - wołał zanim laty Włodzimierz Szaranowicz. świat poszedł do przodu i NBA gra teraz rozmyślnie dla kibiców w Europie, czyli o... "ludzkiej" porze. Od 19 Orlando Magic Marcina Gortata grają w Toronto, gdzie liderem jest turecki poufały Polaka z zeszłego sezonu - Hedo Turkoglu. Po 1. kwarcie prowadzą pewnie 36:28. Od momentu gdy Roman Giertych powiedział, że PiS za czasów swoich rządów zbierało "haki" na polityków PO i wspólnie z PiS wszedł na drogę sądową, pojawią się spekulacje o jego zbliżeniu się z Platformą. Nie wykluczał tego między innymi Jarosław Gowin. "Dzień przyjęcia Giertycha do PO to mój przeszły dzień w partii" - ucina sprawę ostro Janusz Palikot na swoim blogu w Onet.pl.Wieczorną modlitwą zainaugurowano w Poznaniu 32. Europejskie spotkanie Młodych, organizowane przy użyciu Taize. za pośrednictwem najbliższe dni pielgrzymi z całego kontynentu będą modlić się o pokój, ważyć Ewangelię i polemizować na kwestia życia we współczesnym świecie. Wszystko wskazuje na to, że naczelny rok Kraj nad Wisłą pożegna w śniegu. Jak ostrzegają synoptycy opady mają potrwać jeszcze masa godzin. Biało jest od Wielkopolski przez Dolny Śląsk, Śląsk aż po Małopolskę. A to oznacza utrudnienia i problemy dla kierowców. - To jedno z trudniejszych lotnisk na jakich lądowałem - powiedział TVN24 o lotnisku w Smoleńsku pilot Tomasz Pietrzak, który lądował tam dwa lata temu rządowym Tu-154M. Zaznaczył, że nagminnie występują tam trudne smykałka atmosferyczne, a te, jak się wskazuje, miały wpływ na katastrofę Tupolewa z parą prezydencką na pokładzie.

nieomalże połowa uczniów, którzy dostali się na studia, do czasu rozpoczęcia zajęć nie ma prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej. wszystko z powodu luki prawnej, która pozwala różnie tłumaczyć Chronos ubezpieczenia świeżo upieczonego studenta.

wręcz przeciwnie cud mógłby odjąć Bayernowi Monachium tytuł mistrza Niemiec. Podopiecznii Louisa van Gaala bez ryzyka pokonali Bochum, Schalke przegrało u siebie z bremeńskim Werderem - i chyba że brygada z Zagłębia Ruhry marzy o mistrzowskiej paterze, w ostatniej kolejce musiałaby wygrać... kilkunastoma bramkami. I coraz Bayern musiałby przegrać. - Komisja Europejska uznała za niewystarczające informacje przedstawione za pomocą Polskę we wniosku o zakres terminu na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie - poinformował głosiciel KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Aby Komisja wydała decyzję w tej sprawie, Lechistan musi uzupełnić wniosek. - W wzorem nie uchybiliśmy. To normalna postępowanie - tłumaczy się resort skarbu.

bunt w parafii w Parciakach na Mazowszu. Zbulwersowani wierni wyprowadzili swojego proboszcza z kościoła i zmienili w świątyni zamki. Zarzucają mu choroba alkoholowa i pazerność. Opowiadają, jak eklezjasta kopie ministrantów i zasypia w trakcie mszy. Parafianie od kilku miesięcy prosili kurię o pomoc, w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. milicja i prokuratura sprawdza kontekst postrzelenia kobiety i jej syna. Jak poinformowała w sobotę wieczór policja zdarzenie miało punkt w miejscowości Kłodzko w gminie Sieradz (Łódzkie). Michael Phelps, jaki doznał urazu stawu skokowego w wypadku samochodowym w Baltimore, chodzi i... pływa w specjalistycznym ortopedycznym obuwiu. But, kto okrywa prawą nogę 14-krotnego mistrza olimpijskiego sięga pod kolano. w pobliżu tego Phelps nie przerwał treningów.Aż 16 instytucji publicznych zażądało więcej pieniędzy z przyszłorocznego budżetu. wśród w najwyższym stopniu "potrzebujących" są: Krajowa zbiorowisko Radiofonii i Telewizji (wzrost wydatków o 34,5 proc.), Trybunał ustrojowy (19,9 proc.) natomiast głosiciel Praw Dziecka (16,2 proc.). dopisek zapowiedzieli już, że nie zgodzą się na tak wygórowane plany finansowe i zapowiadają ograniczenia - donosi "Rzeczpospolita". w przybliżeniu stu niemieckich profesorów różnych dyscyplin zostało objętych śledztwem o branie łapówek w zamian za prawa ręka w otrzymaniu stopni doktorskich - poinformowała prokuratura w Kolonii. według mediów studenci płacili od 4 do 20 tys. euro firmie pośredniczącej, która wypłacała profesorom sumy od 2 do 5 tys. euro. rodzina Stanisława Pyjasa nie zgadza się, by 33 lata po śmierci ekshumowano jego zwłoki. - To wsio jest mocno spóźnione i bez sensu. nikt z nami tego nie konsultował - mówi Piotr Pyjas, kuzyn Stanisława. O przeprowadzeniu ekshumacji zdecydował IPN, kto twierdzi, że krakowscy prokuratorzy rozmawiali o ekshumacji z rodziną zabitego. reprezentant Instytutu zapewnia jednak, że "nie zrobi nic wbrew woli rodziny".

Ukraina: telewizornia państwowa pokaże "Katyń" Wajdy


Ukraińska telewizja państwowa pokaże w pierwszy dzień tygodnia film "Katyń" Andrzeja Wajdy. Jego emisję zaplanowano 40 dni po katastrofie polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego połowica Maria.

Widzew ucieka do Ekstraklasy


16 tysięcy kibiców z Zabrza obserwowało porażkę ich drużyny w meczu z liderującym w I lidze Widzewem. Łodzianie wygrali skromnie 1:0, odskoczyli Górnikowi w tabeli na siedem punktów i przed rundą wiosenną wydają się pewniakiem do awansu. Z taką grą jak w Zabrzu Ekstraklasy nieco chociaż nie podbiją.

opieka ZUS: "Lewe" zwolnienia to plaga!


prawie że sześć milionów złotych zaoszczędził fabryka Ubezpieczeń Społecznych z powodu kontroli lewych zwolnień lekarskich. Takie dane podano po zaledwie trzech pierwszych tygodniach inspekcji. To kwota, o jaką obniżono wypłaty świadczeń. Część z nich całkowicie cofnięto.

Ostatnia wyjście prezydenta II RP


dziś pożegnamy 11 kolejnych ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, kto rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. We wczesnych godzinach wieczornych w krypcie grobowej w Świątyni Opatrzności Bożej w stołecznym Wilanowie odbędzie się obrządek pogrzebowa ostatniego prezydenta II RP Ryszarda Kaczorowskiego.

z jakiego powodu kochamy? Oto mechanizm miłości


Co sprawia, że zasoby ludzkie zakochują się w sobie? To pytanie intryguje nas od początku ludzkości. Eksperci znaleźli na ostatek odpowiedź. Jak mówią, o zakochaniu się decydują trzy czynniki. Ale notka - miłość może także okazać się dla nas wielce zgubna w skutkach.

Jedna postać nie żyje, rozwiązanie zablokowana


Jedna osoba nie żyje, a kolejna jest mocno ranna po zderzeniu trzech samochodów w miejscowości Mała kara kołowrót Torunia. Krajowa jedynka została zablokowana.

Za faul na "Wasylu" nie zagra już w tym roku?


Axel Witsel, którego grubiański faul zakończył się poważną kontuzją Marcina Wasilewskiego, przypadkiem do końca roku nie zagrać w piłkę. Prokurator chce by taką karę nałożyła na zawodnika Standardu Liege komitet Dyscyplinarna Belgijskiej Federacji.

Białoruś oczekuje trzeźwej oceny sytuacji


W sprawie mniejszości polskiej Białoruś oczekuje od swoich partnerów "trzeźwej oceny sytuacji, bez zbędnych emocji, w oparciu o obiektywne i wyważone informacje" - napisał ambasador Białorusi w Polsce Wiktor Gajsionek.

JFK w dniu zamachu - niepublikowane zdjęcia


Uśmiechnięci John F. Kennedy i jego lepsza połowa Jackie wysiadają z samolotu na lotnisku w Dallas. Wita ich rzesza osób - takie obrazki przedstawia amatorski film wideo, który przed chwilą został opublikowany. Zdjęcia pochodzą z dnia, kiedy doszło do zamachu na Johna F. Kennedy'ego.

znakomitość zarobił fortunę na Kasperczaku


Gdy okazało się, że Białą Gwiazdę od nowa poprowadzi Henryk Kasperczak, większość kibiców Wisły gród podwawelski przecierała oczy ze zdumienia. W kilku domach w Polsce wybuchła chociaż z pewnością euforia. Trzy osoby wygrały gdyż spore pieniądze, należycie obstawiając w jednym z zakładów bukmacherskich najpilniej strzeżoną w ostatnich dniach tajemnicę w polskiej piłce nożnej.

104 napoje z jednego automatu


nieznany forma automatów z napojami wprowadza na jarmark koncern Coca-Cola. wynalazek ma zahamować ubytek sprzedaży napojów gazowanych. Zaprojektowana za pośrednictwem włoską Pininfarinę obudowa kryje mechanizm, który jest w stanie zakablować aż 104 różne napoje.

zysk Agory mocno w przygnębienie


redaktor "Gazety Wyborczej", skład medialna Agora zanotowała w II kwartale 2009 r. 12,27 mln zł zysku netto. To 43 proc. mniej aniżeli w tym samym okresie przedtem rokiem. opodal to naczelny spółki zapowiedział, że Agora szykuje się do zakupów na rynku medialnym.

Miażdzący sondaż dla rządów PO


W opinii badanych przez TNS OBOP, za rządów Platformy Obywatelskiej przybyło demokracji, ale pod wieloma innymi względami jest gorzej niż było: jest więcej bezrobocia, biedy i korupcji, a mniej sprawiedliwości. Według autorów sondażu, zwraca uwagę, że zdecydowane pogorszenie nastąpiło pod dwoma względami szczególnie ważnymi w przedwyborczej retoryce PO: natężeniu kłótni w życiu publicznym a zaufaniu między ludźmi.

Niskie loty LOT-u


Polskie Linie Lotnicze LOT pod kreską. Narodowy lokalny spedytor zanotował w pierwszym kwartale tego roku 60 milionów złotych straty netto. puder stratę blisko wzrostu przewozów o 17 procent. W całym 2009 roku również dawny straty.

Polski Dragon vs Kliczkoo mistrzostwo świata


To nie Tomasz Adamek, jak wielu wskazywało, skrzyżuje rękawice ze słynnym Witalijem Kliczką. vis-a-vis ukraińskiego boksera stanie Albert Sosnowski. Walkę zaplanowano na maj.

"Polacy zmęczeni plastikowym rządem"


architektura rozważnie traci w sondażach, bo Polacy podobnie, jak i politycy są zmęczeni plastikowym wizerunkiem rządu, jaki boi się trudnych wyzwań - tłumaczył w programie "24 godziny" Bartosz Arłukowicz z SLD. Wtórował mu Paweł Poncyliusz z PiS, według którego opinie Polaków świadczą o tym, że nie chcą zaproponowanych z wykorzystaniem premiera zmian.

Białoruś grozi Rosji


kolejny konflikt Białorusi z Rosją: po nierozwiązanej dotychczas sprawie ropy, aktualnie poszło o tranzyt energii elektrycznej z Rosji do Kaliningradu. Białoruś zagroziła, że być może wstrzymać przesył za pomocą swe terytorium, skoro strona rosyjska nie uzgodniła z nić warunków tranzytu - podał portal "Biełorusskije Nowosti". podług Rosjan, to szantaż.

"Specjaliści" spartaczyli Monte Cassino?


lokalny park sztywnych wojenny na Monte Cassino jest w fatalnym stanie - uznało wydawane w Rzymie polonijne gazeta "Nasz Świat". Pod adresem sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa (ROPWiM) Andrzejowi Przewoźnikowi skierowano zarzuty zaniedbań, niegospodarności i niekompetencji.

Nowe skrzydła i paliwo dla adeptów lotnictwa


armia zapowiada polepszenie warunków szkolenia pilotów Sił Powietrznych. Po katastrofie w Smoleńsku podniosło się bowiem dużo głosów, mówiących o niedostatecznym poziomie ich wyszkolenia. Jak pisze "Rzeczpospolita", ze strony Sztabu Generalnego padła zapowiedź zwiększenia limitów paliwa przeznaczonego na loty treningowe. "Gazeta Wyborcza" dodaje, że po wakacjach ma zostać proklamowany przetarg na kupno nowych samolotów do szkolenia zaawansowanego.

UE zaniepokojona decyzją Putina


sojusz Europejska wyraziła zaniepokojenie decyzją premiera Rosji Władimira Putina, który odwiedził w środę separatystyczną republikę na terenie Gruzji - Abchazję bez porozumienia z władzami w Tbilisi.