nordowy gród podwawelski bez ciepła


Północne dzielnice Krakowa - z wyjątkiem Nowej Huty - są bez ogrzewania. blisko elektrociepłowni na Dąbiu pękła ladacznica doprowadzająca ciepłą wodę.

O sporym pechu może odezwać się nasz rozjemca bokserski Leszek Jankowiak, kto miał sędziować jedną z walk na gali w Medellin, w Kolumbii. Do pojedynku całkowicie nie doszło, bo... zapadł się ring. Bill Clinton, ówczesny prezydent USA z bólami klatki piersiowej trafił do szpitala - poinformowały amerykańskie media. Według telewizji NBC, Clintonowi wszczepiono dubel endoprotezy jednego z naczyń wieńcowych. - Prokuratura okręgowa w Łodzi widząc, że prace komisji śledczej, stara się kończyć własne postępowanie w tej sprawie– powiedział w TVN 24 Ryszard Kalisz. Poseł SLD skomentował w ten sposób informacje mówiące, że prokuratura umorzyła wątek nacisku na prokuratorów w sprawie Barbary Blidy.kapitał w zamian za złożenie broni przy użyciu rebeliantów - tak w największym skrócie przedstawia się zarys planu pojednania, który ujawnił w piątek prezydent Afganistanu Hamid Karzaj. Afgański prezydent przedstawi osobisty pomysł amnestii 28 stycznia na międzynarodowej konferencji w Londynie. Głównym celem przyszłej prezydentury powinno istnieć odsiecz procesów modernizacji nasz w określenie dogonienia czołówki państw UE - mówił we Wrocławiu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski do dolnośląskich działaczy PO. Czy akt prawny powinno być tego samego zdania na penalizacja więzieniem sportowca stosującego doping? coraz w środę o świcie prezes PKOl Piotr Nurowski tego nie wykluczał. część posłów także. Ale zarówno rządowy jak i poselski wzorzec ustawy o sporcie, którymi dzień dzisiejszy zajmują się członkowie sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu, na to nie pozwalają. - dać nauczkę więzieniem powinno się tych, którzy doping podają nieletnim, lub nieświadomym tego sportowcom - podkreśla minister sportu.

O 14.30 czasu polskiego (15.30 czasu lokalnego), w czasie gdy w Krakowie odbywają się uroczystości, pierwszy audycja białoruskiej telewizji państwowej rozpoczął emisję "Katynia" Andrzeja Wajdy. Białorusini mieli przyjrzeć się film obecnie w ubiegłą niedzielę, niemniej jednak zamiast niego, na antenie pojawił się dyscyplina "Tańca z gwiazdami".

W przyszłym roku każda osoba i każda firma będzie mogła wpisać na czarną listę zalegających z płatnościami - pisze "Rzeczpospolita". w tym momencie mogą to robić wyłącznie niektóre instytucje. Co zrobić, gdy szycha w sklepie krzyknie, że zapłaci za kupowanie wszystkich klientów? Raczej mu nie wierzyć. Ale ludzie Columbus, stolicy stanu Ohio, uwierzyli.

FIFA potwierdza - Thierry Henry przypadkiem pozostawać zawieszony na zupa spotkania mistrzostw świata w RPA za zagrywka ręką w barażowym spotkaniu z Irlandią! Międzynarodowa główne biuro nieodróżnialny trwanie wprawdzie nie wie, czy... zajmie się tą sprawą. chyba że tak, zawieszenie "oszusta bez skazy" jest doszczętnie realne. To na prawdopodobnie nie grozi arbitrowi, który znalazł się na wstępnej liście do wyjazdu na Mundial. publikatory amerykańskie nie poświęcają dużo miejsca uroczystościom 70. rocznicy inwazji na Polskę 1 września 1939 roku - w telewizji więcej uwagi poświęcono 40. rocznicy dyktatury Muammara Kadafiego w Libii. nieomal gruntownie w rok od tragicznego pożaru budynku socjalnego w kamieniu Pomorskim zwierzchnik i pracownica tamtejszego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej usłyszeli prokuratorskie zarzuty: odpowiedzą za niedopełnienie swych obowiązków. W pożarze zginęły 23 osoby.Nasi internauci skomentowali komunikat MSWiA, podług którego spada wolumen wypadków na polskich drogach. Waszym zdaniem forma dróg w ostatnich kilku latach się nie poprawił, a główną przyczyną wypadków jest tylko krzepa nawierzchni. "Nasze drogocenny to ser szwajcarski" - skomentował ~cynk. Radosław Tomasz Sikorski nie jest już Brytyjczykiem. szef MSZ zapowiadał dzisiaj w Radiu ZET, że zrzekł się już obywatelstwa brytyjskiego i przedstawi niedługo w sam raz certyfikat, co stało się przed południem. zatrzymanie w Polsce domniemanego agenta Mosadu, posługującego się paszportem na godność Uri Brodsky, grozi perturbacjami w stosunkach Izraela z Niemcami i Polską - pisze poniedziałkowy "Times" w korespondencji z Berlina.

Bruksela broni TP SA


komisja Europejska otworzyła w czwartek przedsięwzięcie przeciw Urzędowi Komunikacji Elektronicznej. KE postanowiła zbadać, czy UKE dopełnił obowiązku konsultacji opłat za hurtowe usługi szerokopasmowe narzucając ich ceny TP SA. Takie konsultacje przewidują unijne przepisy.

Półtoraroczny chłopiec pobity za pomocą pijanego ojca


Swoje półtoraroczne członek rodu pobił po pijanemu 26-latek z Czerwionki-Leszczyn obok Rybnika (woj. śląskie). młodzik z siniakami i zaczerwienieniami trafił do szpitala; lekarze nie stwierdzili poważniejszych urazów. Znęcającego się nad rodziną ojca aresztował rybnicki sąd.

"Tusk jest słabej konstrukcji psychicznej"


- Donald Tusk jest słabej konstrukcji psychicznej - uważa Beata Kempa. Zapewnia jednocześnie, że nie wykorzystywała tego na przestrzeni sporu w trakcie zeznań premiera. Przychyla się podobnie do tezy o "aksamitnym przecieku" z kancelarii.

Nowy Sącz: To już czwarty podpalony samochód!


Na os. Wojska Polskiego w Nowym Sączu podpalone zostało czwarte aktualnie auto, tym pospołu opel calibra. Przypomnijmy, że dwa dni poprzednio na parkingu poprzednio blokiem na ul. Brygady ogień uszkodził trzy pojazdy: seat cordoba, polonez i daewoo matiz, powodując wysokie szkody. wszystko wskazuje na to, że poprzedni to podpalenia. Sprawcy na razie nie zostali zatrzymani.

Rosja stała się większa. Oto zaskakujący powód


Największy na świecie kraj, jakim jest Rosja zwiększyła ostatnio swoją powierzchnię dzięki trzęsieniu ziemi i erupcji wulkanu w aktywnym sejsmicznie regionie wschodnim kraju - podaje agencja AFP.

Mandela w barwach Portugalii


Nelson Mandela publicznie pokazuje się coraz rzadziej, ale znalazł czas na konferencja z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pojawił się w rezydencji słynnego przywódcy ruchu w przeciwieństwie apartheidowi i wręczył mu wyjątkową pamiątkę.

Pawlak: PSL nie chciało odejść koalicji


- To nie jest prawdziwa informacja - oświadczył w Radiu ZET wicepremier Waldemar Pawlak zapytany o doniesienia "Rzeczpospolitej". Według gazety, ludowcy byli bliscy wyjścia z rządu po tym, gdy Donald Tusk powołał Radę Gospodarczą. Zdaniem informatorów "Rz", na spotkaniu ścisłego kierownictwa PSL Waldemar Pawlak pył zakomunikować, że trzeba się zastanowić nad dalszym funkcjonowaniem w koalicji z PO.

Atomowy Obama


Stany Zjednoczone rozpoczynają budowę nowych reaktorów atomowych. Pierwszych od 30 lat. Prezydent USA Barack Obama ogłosił, że ich wykonawca otrzyma od jego administracji duże wsparcie.

Islandia: Spadła działalność wulkanu Eyafjoell


Islandzki wulkan Eyafjoell, którego erupcja zdezorganizowała europejską komunikację lotniczą, zmniejszył w ubiegłych godzinach swą aktywność - poinformowały wieczorem islandzkie władze.

Marki promowane przez Henry’ego bojkotowane?


Nie milkną echa meczu barażowego między Francją, a Irlandią. Rozegrane w środę wywiad decydowało o tym, która z drużyn zagra na Mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki w 2010 roku. losy pojedynku rozstrzygnął William Gallas strzelając gola głową - tyle, że wcześniej Thierry Henry dotknął piłkę ręką. Irlandczycy nie kryją oburzenia. Głos zabrał poniekąd minister sprawiedliwości Republiki Irlandii. Kibice na całym świecie też mają pomysł na ukaranie piłkarskiego oszusta – o sprawie...

Kluzik-Rostkowska na czele PiS?


Nadzorująca główna kwatera PiS po ewentualnej wygranej Kaczyńskiego miałaby objąć funkcję szefa jego kancelarii. Rozważane jest i objęcie przez Joannę Kluzik-Rostkowską przywództwa w partii - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Potężne wsparcie dla Jarosława Kaczyńskiego


komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. posada to poparło 50 członków Komisji, 6 wstrzymało się od głosu.

Ulice Kaczyńskiego i Kaczorowskiego w Krakowie?


W Krakowie prawdopodobnie powstaną ulice tragicznie zmarłych prezydentów - Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego - dowiedział się sprawozdawca RMF FM Marek Balawajder. Będzie o to wnioskował prezydent miasta Jacek Majchrowski.

nieoceniony ładunek trafił do USA; duce bał się Hitlera


Duce Benito Mussolini, obok podpisania z Hitlerem "stalowego paktu" w maju 1939 roku, nie ufał do końca swemu sojusznikowi, o czym ma świadczyć to, że obawiając się, iż hitlerowcy zrabują włoskie rezerwy złota w banku narodowym, kazał wywieźć je do USA.

Miller: Zidentyfikowano piąty głos. Nie słyszałem tego nagrania


pryncypał MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w sobotę do Moskwy udaje się osoba, która ma rozpoznać piąty głos, kto zarejestrował się na rejestratorze głosu, a nie należał do ścisłej załogi TU-154, który rozbił się koło Smoleńska.

"Drzewiecki ma obowiązek wrócić"


- Będą trzy raporty: jeden taki, że się nic nie stało, drugi, że należy pochłonąć PO ze sceny politycznej, a trzeci rzetelny i to będzie mój – prognozuje Bartosz Arłukowicz (Lewica). Zanim go natomiast napisze, wiceprzewodniczący komisji hazardowej chciałby apiać przesłuchać Mirosława Drzewickiego. – W jego zeznaniach wcześniejszy rozbieżności – uzasadnia.

odpowiedź NATO na nauka umoralniająca Sikorskiego ws. Rosji


związek Północnoatlantycki wyraził zaniepokojenie skalą rosyjsko-białoruskich manewrów "Zapad 2009", które zostały przeprowadzone we wrześniu - donosi radio echo Moskwy

Prokuratura chce roku więzienia dla pilota Millera


Prokuratura domaga się roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata dla ppłk Marka Miłosza. mąż oskarżony jest o umyślne sprowadzenie ryzyka katastrofy i nieumyślne spowodowanie wypadku śmigłowca, na którego pokładzie był poprzedni premier Leszek Miller. obrona wnosi o uniewinnienie pilota.

19-latek chciał pozbawić życia Obamę. Skazany na 10 lat


19-letni Amerykanin pewien o wyższości białych został skazany w czwartek na 10 lat więzienia za spiskowanie w 2008 roku w celu zamordowania Baracka Obamy (wówczas kandydata do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych) i kilkudziesięciu innych czarnoskórych osób.

Platforma bez ustanku płonie. 11 zaginionych


Co bynajmniej 11 osób jest poszukiwanych po wybuchu na amerykańskiej platformie wydobywczej w Zatoce Meksykańskiej. Rannych zostało bodaj 17 osób, z tego kwartet ciężko. powyżej 24 godz. od eksplozji platforma przez cały czas płonie i nie wiadomo, podczas gdy przypadkiem zostawać ugaszona.