Straciła przewaga nad autem - 2 osoby nie żyją


dwa osoby nie żyją, a jedna została z trudem ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie między Opolem a Kluczborkiem - poinformował portal 24opole.pl.

Gwizdy, okrzyki, syreny i transparenty z napisami: "Nie chcemy znajdować się ofiarami korupcji", "Prawda odkryta - Tusk to jednoręki bandyta", "Rodacy zostaniemy bez pracy" - w taki fortel 1,5 tysiąca pracowników branży usługowo-gastronomicznej protestowało przed Sejmem przeciwko zmianom w ustawie hazardowej. niedaleko okazji obchodzonej hucznie okrągłej rocznicy upadku muru berlińskiego, sondaże dotyczące postępów w "zrastaniu się" dostarczają dość łyżki dziegciu, niż osładzają smak bilansu ostatnich dwóch dekad - zauważa "Gazeta Wyborcza". Angelina Jolie znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Tym razem aktorka odwiedziła jeden z obozów dla uchodźców w Ekwadorze. Jolie jest ambasadorem Dobrej Woli Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców.W Luterańskim Kościele Szwedzkim na biskupa Sztokholmu wyświęcono kobietę, na dodatek lesbijkę. 55-letnia Eva Brunne żyje w zarejestrowanym związku partnerskim i wraz ze swą partnerką wychowuje syna. Główna organizacja nigeryjskich rebeliantów, działanie Wyzwolenia Delty Nigru (MEND), zakończyła w nocy z czwartku na piątek trzymiesięczny przerwanie ognia i zagroziła nowymi atakami na instalacje naftowe. obszar powietrzna północnej i centralnej własny apiać została zamknięta. Po tymczasowym otwarciu części lotnisk w niedzielę, w poniedziałek nad ranem loty rejsowe ponownie zostały zablokowane. - Otwieranie na chwilę przestrzeni nam nie pomaga, a przeszkadza - komentuje w TVN24 szef LOT-u Sebastian Mikosz i zapowiada, że dzień dzisiejszy jego firma będzie podejmowała decyzję o ewentualnym przywróceniu lotów w kraju.

Spowalnia tempo spadku ukraińskiego PKB. W III kwartale system ekonomiczny tego kraju skurczyła się o 15,9 odsetek rok do roku, po spadku o 17,8 odsetek w poprzednich trzech miesiącach tego roku.

- Kolejarze zwrócą się do komitetu organizującego uroczystości pogrzebowe prezydenta i jego małżonki, by zezwolił na przewiezienie ich ciał z Warszawy do Krakowa pociągiem - powiedział w imieniu działających na kolei związków zawodowych senator Stanisław Kogut, były przewodniczący kolejowej "Solidarności". prestiżowy kościelny różnowierca Hans Kueng wyraził opinię, że Benedykt XVI sam nie rozwiąże problemu pedofilii wśród duchowieństwa i dlatego, jego zdaniem, ma obowiązek powołać "komitet mędrców", którzy pomogą mu uporać się z tym skandalem.

Kolejne wsie i miasteczka szykują się do ewakuacji. Kto ma czym, niech się ewakuuje - wezwały mieszkańców zagrożonych powodzią terenów władze Czechowic-Dziedzic na Śląsku. wypadek na południu kraju dalej jest krytyczna mimo, że fala powodziowa przesuwa się na północ. natychmiast w województwie łódzkim wzrasta zagrożenie powodziowe. Stella Artois, belgijskie piwo, w którym wyjątkowo rozsmakowali się Brytyjczycy, przeżywa ciężkie czasy. ekipa browaru, w ramach protestu przeciwko zwolnieniom, od kilku dni strajkuje, a zapasy złotego trunku w brytyjskich sklepach topnieją w mgnieniu oka - pisze angielski kronika "Telegraph". Dziś o świcie premier Donald Tusk pospołu z szefem MSWiA Jerzym Millerem udają się w objechanie po zalanych terenach. po pierwsze odwiedzą miejscowość Proszówki w powiecie bocheńskim, która jest jednym z w najwyższym stopniu dotkniętych powodzią miejsc Małopolski. Następnie udadzą się do województwa śląskiego.Kraj nad Wisłą do Europy należy, ale jest jej częścią niepodległą, ze swoimi obyczajami, czasami innymi niż w innej części Europy - podkreślił goszczący w Nowym Targu prezydent Lech Kaczyński. Wziął on udział w zakończeniu obchodów 105-lecia Ruchu Góralskiego i 90-lecia powstania Związku Podhalan. Na prezydenta trzeba było w Nowym Targu czekać 81 lat. Wille, luksusowe samochody, pozłacana oręż - każdy fantazja liderów Korei Północnej musiał pozostać spełniony. O wszystkim opowiedział wojskowy, kto za pośrednictwem para dekady robił na Zachodzie zakupy dla koreańskich przywódców i spełniał ich zachcianki. Irański program rozwoju rakiet dalekiego zasięgu jest ciągle w powijakach - ocenił międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych (IISS). Zdaniem tej instytucji, nie będzie zagrożeniem dla wschodniego wybrzeża USA co w żadnym razie do końca obecnej dekady.

Polacy są dumni z tego, że są Polakami


z grubsza 60 proc. ankietowanych jest dumnych z bycia Polakiem, 31 proc. dumę odczuwa rzadko, a 9 proc. nie ma zdania na ten temat. Większość ankietowanych odczuwa dumę, gdy za granicą słyszą o sukcesach sportowców czy o Janie Pawle II.

Wszyscy wiedzieli, lecz nie Rajch


Ta decyzja miała upuścić parę, zmniejszyć energia w NRD, w którym się gotowało i ustabilizować sytuację polityczną. A usuwała ostatni kamyk z lawiny, która w tym momencie ruszyła - tak otwarcie granic przez NRD, które w praktyce spowodowało zburzenie Muru Berlińskiego, wspomniał w TVN24 Wiesław Wawrzyniak, były żurnalista Radia Wolna Europa.

Syn założyciela Hamasu: Szpiegowałem dla Izraela


Nawrócony na chrystianizm syn założyciela Hamasu - Mosab Yousef - przez 10 lat służył w izraelskim wywiadzie Szin Bet. Zrobił to, bo działania Hamasu naznaczone uprzedni "niezwykłym okrucieństwem", a jego członkowie "zabijali ludzi bez żadnego powodu".

Gruzja: Film o wojnie i kampania o klisza


szef gruzińskiej, prywatnej, prorządowej telewizji Imedi, Giorgi Arweladze, broni sfabrykowanego reportażu o rosyjskiej interwencji, który wywołał panikę w Gruzji - podają gruzińskie media. Rosyjskie MSZ zarzuciło władzom w Tbilisi "paranoję".

Współpracował - deklaracja Olechowskiego prawdziwe


oświadczenie lustracyjne kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego jest prawdziwe - orzekł warszawski głos Okręgowy. Olechowski przyznał się do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Czwarta ofiara powodzi w Małopolsce


Zwłoki kobiety w wieku około 55 - 60 lat odnaleziono we wtorek o świcie w potoku Zakopianka w Zakopanem - poinformował Wojewódzki centrala Kryzysowy.

Napieralski: "Okrągły stół" w środę


stary SLD Grzegorz Napieralski zaprosił liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie w sprawie sytuacji w służbie zdrowia. Zaproponował, by ten "okragły stół" odbył się w środę.

Smoka widzą grubszego


Chińska moc gospodarcza rośnie. bank światowy podniósł prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego Chin do 9,5 proc., ale ostrzegł, że władze w Pekinie muszą uważać na inflację. Chiny są aktualnie trzecią co do wielkości gospodarką świata.

12 lat więzienia za 325 kg kokainy


Andrzej H., kryptonim "Korek", został skazany na 12 lat więzienia prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. "Korek", hipotetyczny zwierzchnik gangu mokotowskiego, był jednym z organizatorów przemytu do nasz kokainy o wartości ok. 80 mln. zł.

Automaty do oszukiwania fiskusa


ktoś z 400 zajętych za pośrednictwem prokuraturę i CBA automatów do niskich wygranych, należących do każdej z działających na rynku firm, służył do oszukiwania fiskusa - informuje "Dziennik czasopismo Prawna".

"Siłą przeciągnęli nas do Korei"


dwaj amerykańskie dziennikarki, które nieco miesięcy spędziły w północnokoreańskiej niewoli opowiedziały, jak żołnierze siłą przeciągnęli je z obręb Chin do Korei Północnej.

Włosi już tytułu mistrza świata nie obronią!


Co za końcówka, co za emocje! Słowacja pokonała Włochy 3:2 i to ona, a nie obrońcy tytułu, zagra w 1/8 finału. równie jak Paragwaj, któremu promocja dał bezbramkowy remis z Nową Zelandią.

Gdy dzieci rodzą dzieci


Dzieci rodzą dzieci. W Polsce rocznie 20 tysięcy niepełnoletni zostaje mamami. I muszą sobie z tym poradzić. Część, jak 14-latka z Przelewic, porzuca je. A jest w kraju ośrodek, gdzie mogą znaleźć pomoc.

mroczny żniwiarz konia na Starym Mieście


Na Starym Mieście w Warszawie padł koń ciągnący bryczkę - informuje stacja TVN. Nie rozumie się samo przez się na razie, co było przyczyną zgonu zwierzęcia. Kolka - jak twierdzi właściciel, czy przypuszczalnie przeciążenie i ludzka nonsens - jak podejrzewa Zbigniew Gruda, ambasador Straży dla Zwierząt w Polsce?

Hitler ze szmink: "Nie naladuj swojego przywdcy"


Adolf Hitler. Z pomalowanymi na rowo ustami, w rowym mundurze i opasce z serduszkiem na ramieniu i sygnatura "nie naladuj swojego przywdcy". Tak wyglda kontrowersyjna kampania billboardowa woskiej firmy odzieowej w Palermo. Reklama wywoaa liczne protesty, a kombatanci we wniosku do prokuratury domagaj si jej natychmiastowego usunicia.

Polskie modelki na pokazie Stelli McCartney


Projektantka Stella McCartney na francuskim Tygodniu Mody zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję. W pokazie słynnej artystki frakcja wzięły dwa Polki, robiące karierę w świecie mody - Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak. W najbliższym - przypis - jesienno-zimowym sezonie królować będą mini.

"Nie o to chodziło, uszczerbek PiS-u"


- Nie tego oczekiwałem po kongresie, jestem kontent z paneli, ale przełomem w sensie przekazu na zewnątrz nie ma. uszczerbek mi PiS-u, nie chcę żeby stał się partią marginalną - mówił w RMF FM Paweł Poncyliusz. dzień wczorajszy zakończył się kongres PiS, na którym po raz dalszy wybrano Jarosława Kaczyńskiego na prezesa partii.

Chcesz becikowe? Udowodnij, że byłaś u lekarza


Od listopada rodzice starający się o "becikowe" muszą przedstawić zaświadczenie, że matka dziecka od 10 tygodnia ciąży była pod opieką ginekologa - donosi money.pl. W rządzie tłumaczą to troską o zdrowie dziecka i jego matki.

Jeden samolot, dwa awaryjne lądowania


cztery osoby trafiły do szpitala po awaryjnym lądowaniu Tu-204 o tyle o ile kilometra od moskiewskiego lotniska Domodiedowo. machina leciała z Hurghady do Moskwy. wśród prawdopodobnych przyczyn awarii może być zła widzialność z powodu mgły lub niesprawność silnika. Wiadomo, że aeroplan puder kłopoty nuże wcześniej.

Palikot od nowa w tarapatach


w pobliżu zawieszenia śledztwa - decyzją sądu - prokuratura musi atoli obadać sprawę rzekomych spółek Janusza Palikota w rajach podatkowych - donosi "Polska". przełom w tej sprawie nastąpił po tym, jak pełnomocnikiem byłej żony posła PO raz jeszcze został ówczesny wicepremier, w tym momencie wykonujący praca adwokata, Roman Giertych.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.