Szczecin zalany. Strażacy "mili, ale nie pomogli"


Ulice przypominające wyglądem potoki, nieobecność wody w mieszkaniach i wielkie utrudnienia w ruchu – takie były skutki awarii rurociągu w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany. Przez nieco godzin wody nie miało pół miasta. Na noc zostali bez niej tylko mieszkańcy jednej z ulic. Nad ranem niepoprawne funkcjonowanie została usunięta.

Z powodu awarii wodociągu praktycznie połowa włosie została pozbawiona dostaw wody. Na terenie całego miasta w dużym stopniu spadło ciśnienie w instalacjach wodnych - poinformował wieczór dyżurny fachowy miasta Mirosław Pogożelski ze Straży Miejskiej. Pracami sejmowej komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową nie interesuje się 66 proc. ankietowanych. Jej działalność z zainteresowaniem śledzi 33 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego w lutym, przekazanego w poniedziałek PAP. Prezydent we wtorek osobiście odznaczył st. kpt. Daniela Dryniaka - strażaka, który uratował w lutym wędkarza uwięzionego na krze na sanie w Przemyślu. Szef MSWiA awansował go na starszy rangą stopień. Sam Dryniak wyróżnieniem jest zaskoczony. - To nie jest tak, że ja jestem kimś wyjątkowym - przyznał skromnie.grupa Bezpieczeństwa Narodowego, w tym liderzy partii politycznych, są pozytywnie nastawieni do propozycji zmian w prawie, które pomogą zapobiegać powodziom - powiedział w czwartek wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. Wcześniej, lecz wicepremier, prezes resortu gospodarki ocenił, że to przedwczesne działanie. Marszałek Sejmu poinformował o tym tuż po pierwszym posiedzeniu Rady (w nowym składzie). ówczesny dyrektor ABW Bogdan Święczkowski, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, wystartuje w wyborach na prokuratora generalnego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". O godz. 10.30, a nie jak wcześniej planowano o godz. 9, ma rozpocząć się w Sejmie dyskusja w tzw. drugim czytaniu nad projektem nowej ustawy hazardowej - wynika z porządku obrad dostępnego na stronie internetowej biura prasowego Kancelarii Sejmu.

Wprowadzenie nowej, opcjonalnej, możliwości dokonywania zapisów testamentowych umożliwiającej dysponowanie poszczególnymi częściami majątku i wskazywanie, którym osobom mają one przypaść po śmierci właściciela przewiduje projekt zmian w Kodeksie cywilnym ustalony za pomocą ministerium sprawiedliwości.

Były zwierzchnik Rudzkiej Spółki Węglowej (RSW) Zbigniew Baranowski zeznając we wtorek przedtem sejmową komisją śledczą badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy powiedział, że jednoosobowo nie mógł umorzyć odsetek od należności względem RSW. "Polska The Times": Najprawdopodobniej pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 3 października, a druga 14 dni później - pisze gazeta. Zdaniem rozmówców gazety to najdogodniejszy data harmonijny z ordynacją wyborczą.

Lech Wałęsa parytetom mówi stanowcze nie. – Możemy kobietom drzwi otwierać, ale w demokracji decyduje równość – stwierdził i dodał ze śmiechem: - Ja jestem męskim szowinistą. W muzeum w zabytkowej synagodze w Tykocinie (Podlaskie) obchodzono w niedzielę radosne święto żydowskie Purim. Był wykład, okolicznościowy spektakl z improwizacją z udziałem publiczności oraz świąteczny poczęstunek. Najgorszym wynikiem dla Bronisława Komorowskiego, przypuszczalnie się okazać opinia pozytywna na poziomie czterdziestu kilku procent w pierwszej turze. - z trudem powiedzieć, czy to nie będzie przesadnie łagodzić naszego elektoratu przed drugą turą – przyznaje Grzegorz Schetyna.Wrocławski sąd przyznał rekordowe odszkodowanie matce młodej kobiety, która zapadła w śpiączkę po nieudanej operacji tarczycy. Otrzyma ona w sumie 800 tysięcy złotych odszkodowania zaś 13 tys. zł miesięcznej renty. działanie 33-letniej chwilowo Edyty Terki miała miejsce ósemka lat temu. 300 tysięcy Polaków trafi w tym roku do wojska. Uspokajamy aczkolwiek tych, którym z armią nie po drodze - nikt nikogo nie będzie "brać w kamasze". Chodzi o to, by dokonać ewidencję obywateli, których w razie wojny można desygnować do wojska. Jest środa, w pewnej mierze detalicznie godzina 10 rano. Młodszy aspirant Andrzej Struj, jakkolwiek po cywilnemu i w ostatnim dniu swego urlopu, to lecz zwraca chuliganowi uwagę, by nie demolował publicznego mienia. Chwilę dalej glina leży na ziemi raniony ciosami noża. Po dwóch godzinach umiera.

Kraków przygotowuje się do pogrzebu


Jacek Majchrowski po raz kolejny zapewnia: tak, jesteśmy przygotowani na party zagranicznych VIPów i setek tysięcy ludzi. Pytany, czy Wawel to dobre pozycja na pogrzeb prezydenckiej pary, odparł: - Na dzień dzisiejszy tak.

Komorowski ucieka przeciwnikom


Bronisław Komorowski ucieka rywalom w wyścigu o prezydenturę, od lutego zyskał 12 pkt proc. - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Tak znikają tajne akta. To przeciwnie niedbalstwo?


Tajne kartoteka z afery Rywina, sprawy zabójstwa gen. Marka Papały czy gangu pruszkowskiego, w białostockiej i warszawskiej prokuraturze zniknęły bądź nie uprzedni ewidencjonowane - ustalił "Dziennik gazeta Prawna". z racji temu niepowołane osoby miały do nich dostęp.

Nie ma kary za złamanie żałoby


"Rzeczpospolita": Właściwie nie ma przepisów, które powalałyby wymierzyć karę za niestosowne zachowanie w ciągu żałoby narodowej mówią gazecie policjanci.

172 km torów zamkniętych. Naprawa potrwa do lipca


- 172 km torów kolejowych zamkniętych jest z powodu powodzi - poinformował eksponent PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. W niektórych przypadkach uszkodzenia linii są tak poważne, że ich remont może potrwać do lipca.

naczelny MON odwiedza żołnierzy w Afganistanie


Minister obrony narodowej Bogdan Klich w polskich bazach w Afganistanie. W planie wizyty: spotkanie z dowództwem kontyngentu i żołnierzami. zwierzchnik MON chce przede wszystkim na miejscu skłonić żołnierzy, że wzdłuż kryzysu stopień nie będzie skąpił na wyposażenie dla nich.

"Niech się koledzy z opozycji nie boją, dojdziemy do prawdy"


Jesteśmy zdeterminowani, by wyklarować aferę hazardową. Chcemy, by w komisji śledczej dominowała chęć dojścia do prawdy, a nie polityka - przekonywał w TVN24 Waldy Dzikowski z PO, odpierając zarzuty PiS, że z wykorzystaniem cztery miesiące - jak chce PO - nie da zbadać całej sprawy. - architektura już wie, jakie będą końcowe rokowania komisji hazardowej - ripostował Adam Bielan.

Prezydent skierował do TK nowelizację ustawy o NIK


Prezydent Lech Kaczyński skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli, wprowadzającą auditing zewnętrzny Izby co w żadnym razie raz na trzy lata.

Olechowski złożył wymaganą liczbę podpisów


komisja wyborczy Andrzeja Olechowskiego złożył w czwartek w Państwowej Komisji wyborczej nad 233 tys. podpisów poparcia dla tej kandydatury. występ co bynajmniej 100 tys. podpisów jest konieczne do zarejestrowania kandydata w wyborach prezydenckich.

"Komorowski przewidywalny, ale bardziej banalny"


- Chciałabym wizji, chciałabym wiedzy, chciałabym dynamiki. Żaden z nich tego nie przedstawił - oceniła w "Faktach po Faktach" Jadwiga Staniszkis pytana o kandydatów PO w prawyborach prezydenckich.

Potoki na ulicach, Złote Tarasy znów podtopione


główny punkt handlowe "Złote Tarasy" w Warszawie znów zalane po gwałtownej ulewie, jaka przetoczyła się przez stolicę. grad dał się też we znaki m.in. mieszkańcom Łowicza i Łeby, dokąd ulice zamieniły się w rwące potoki.

"Przez Naszą-Klasę prosili mnie o załatwienie pracy"


Napisałem: rekomenduję, ale nie rekomendowałem - bronił się podczas przesłuchania były barki ministra sportu Marcin Rosół, tłumacząc z jakiego powodu wysłał do resortu skarbu maila z rekomendacją córki Ryszarda Sobiesiaka do pracy w Totalizatorze Sportowym. Przekonywał, że parę tysięcy ludzi namierzyło go z wykorzystaniem Naszą-Klasę i prosiło o pracę, ale nie mieli odpowiednich kwalifikacji.

"Wolał zastrzelić się, niż żywcem spłonąć"


Wczoraj przewodnik ppłk. Marek Miłosz został uniewinniony w sprawie wypadku śmigłowca z udziałem ówczesnego premiera Leszka Millera. Do wypadku doszło w 2003 roku. Były prezes rady ministrów jest zadowolony z takiego przebiegu sytuacji. - wielokrotnie wyrażałem nadzieję, że ppłk. Marek Miłosz zostanie uniewinniony i bez przeszkód będzie mógł latać w dalszym ciągu - napisał na swoim blogu w Onet.pl.

mroczny żniwiarz na peronie


patetyczny casus na dworcu PKP w Koninie. Zginął żółtodziób mężczyzna, jaki upadł dosłownie zdmuchnięty za pomocą przejeżdżający expres.

Trylobit nazwiskiem Chopin


Naukowy zachwyt dla Fryderyka Chopina. Polscy paleontolodzy odkryli w Górach Świętkorzyskich ślady po żyjących przed 350 mln lat temu stawonogach - trylobitach. I patriotycznie nazwali je Trimerocephalus chopinii.

Warszawa: wały wytrzymują


Całą noc kilkaset osób, w tym strażacy, walczyło o utrzymanie Wału Zawadowskiego na Dolnym Mokotowie, który zaczął przepuszczać wodę na długości 500 metrów. W ciągu kilkudziesięciu minut ułożono 30 tys. worków z piaskiem, co pomogło uchować pobliskie tereny poprzednio zalaniem i mieszkańców poprzednio ewakuacją. Wisła przezornie opada - obecnie jej poziom wynosi 749 cm. O sytuacji w stolicy informujemy na bieżąco - śledź relację w tvn24.pl.

Polskie F-16 do walki z talibami?


obecnie w 2012 roku polskie F-16 mogą dotrzeć do Afganistanu - donosi "Rzeczpospolita". - Według informacji, które nam przekazano, casus jest w tym momencie zdecydowana, ale na razie nie jest podawana do publicznej wiadomości - powiedział dziennikowi jeden z żołnierzy z bazy w Krzesinach.

Staniszkis: Chlebowski nie jest główną postacią afery


- Nie sądzę, że Zbigniew Chlebowski jest główną postacią afery hazardowej. chyba że już, to Mirosław Drzewiecki – uważa Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolożki Chlebowski był do przesłuchania bardzo odpowiednio przygotowany, ale w kluczowych punktach nie dał sobie rady.

Zalewski: to nie koniec, ale początek walki o prokuraturę


Prokurator Edward Zalewski uważa, że po 31 marca - podczas gdy zostanie rozdzielona działanie Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości - nastąpi nie koniec, ale początek walki o niezależną prokuraturę.

Lotto: "olimpijska" traf na 8 mln złotych


W dzisiejszym losowaniu totolotek padły następujące liczby: 6, 36, 37, 41, 43 i 48. Dzisiejsze losowanie było "olimpijskie", ponieważ studio odwiedziła Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka w wyścigu drużynowym na sondowanie z Vancouver.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.