Wzrósł kwartalny zysk Orlenu


W trzecim kwartale Orlen proszek 931 mln zł zysku netto w porównaniu z 21 mln zł nim rokiem.

Chiny chcą zakazać eksportu terbu, dysprozu, itru, tulu i lutetu, a plus opuszczać eksport innych rzadkich metali niezbędnych do produkcji najnowocześniejszej elektroniki. - Potrzebujemy metali, do energooszczędnych świetlówek - komunikować Chińczycy Produkcja przemysłowa w USA we wrześniu wzrosła o 0,7 proc., po wzroście w sierpniu 2009 o 1,2 proc. po korekcie - podała w piątek Rezerwa Federalna (Fed). Polacy, którzy wyjechali za granicę, nie chcą wracać. Ani programy rządowe, ani pozarządowe ich do powrotu nie nakłoniły. I zdaniem socjologów nie nakłonią. Wróci najwyżej 20 proc. - Przestańmy dlatego namawiać ich do powrotu, ale pomyślmy, jak skorzystać z obecności Polaków za granicą - powiedzieć socjologowie.Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek, że nie będzie chciał specjalnie nabierać prędkości procedur związanych z powołaniem prezesa NBP, jeżeli posłuchanie RPP będzie przebiegało "pomyślnie". Minister finansów uważa, że transakcja przypuszczalnie uszkodzić zręczność PKO BP kredytowania gospodarki i opowiada się za przeanalizowaniem jej skutków W poniedziałek wszedł w bytowanie nowy statut Ministerstwa Skarbu Państwa. Przewiduje on integracja dwóch departamentów i likwidację jednego - poinformował resort. Dodał, że dzięki prywatyzacji i zmniejszaniu liczby spółek Skarbu Państwa, możliwe jest podniesienie jakości nadzoru blisko jednoczesnej redukcji 30 etatów w MSP.zwierzchnik zarządzający Miedzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział w poniedziałek w Warszawie, że jeżeli Grecja nie poprosi o pomocnik finansową, to MFW sam nie wystąpi z taką inicjatywą.
kierownictwo Kogeneracji poinformował o rozpoczęciu w spółce sporu zbiorowego w związku z planowaną restrukturyzacą. To dodatkowy konflikt we wrocławskiej spółce, dzień wczorajszy jej zwierzchnictwo informował o sporze na tle płacowym. chyba że rynek okaże się dość chłonny i zapewni atrakcyjną wycenę, ministerium Skarbu Państwa (MSP) przypadkiem zakablować w tym roku poprzez giełdę blisko 20% akcji Polskiej Grupy Energetycznej, zapowiedział w poniedziałek członek rządu skarbu Aleksander Grad. Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM przeprowadziły pierwszy na świecie demonstracyjny pasażerski lot zasilany za pośrednictwem biopaliwo. W przedsięwzięciu wykorzystano Boeinga 747, którego jeden z silników działał na ...\\\"\\\" Długie kolejki miłośników gier wideo ustawiły się w nocy z poniedziałku na wtorek przed brytyjskimi i amerykańskimi sklepami. Gracze czekali na premierę Call of Duty: Modern Warfare 2 - kontynuacji jednego z największych hitów branży ostatnich lat i jedną z najmocniej promowanych gier tego roku. Ta aktualnie przed premierą wzbudziła porządek kontrowersji. drużyna Infor zajęła czwarte pozycja w rankingu serwisów internetowych poświęconych gospodarce i prawu. I wyprzedziła Bankier.pl. podczas poniedziałkowego spotkania zarządy spółek: Bumar i Radwar porozumiały się ze związkami zawodowymi tej ostatniej firmy - poinformował Bumar w komunikacie przesłanym późnym w porze wieczoru PAP.

KGHM miał 2540,18 mln zł jednostkowego zysku netto w 2009 r., ubytek o 13,0% r/r


agenda Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ...

Gino Rossi miało 3,77 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wobec zysku poprzednio rokiem


Już od dłuższego czasu zaczynam być wyposażonym poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu nieobecność znaku równości pomiędzy moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

prezes rady ministrów Łotwy pytał wróżkę o przyszłość gospodarki kraju


Łotewski premier, Valdis Dombrovskis, przyznał w sobotę w wywiadzie radiowym, że udał się do wróżki z nadzieją, że przepowie mu przyszłość Łotwy, która przeżywa najcięższy dekoniunktura gospodarczy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Po załamaniu na Wall Street: będą zmiany w handlu akcjami?


Amerykańska komisja papierów wartościowych rozważa inicjacja regulacji spowalniających kupiectwo akcjami w momentach, gdy ich ceny szybko się zmieniają. To efekt czwartkowego tajemniczego załamania cen na Wall Street

Stolica. W najbliższych dniach duże utrudnienia w ruchu


W związku z organizowanymi w sobotę w Warszawie uroczystościami żałobnymi po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, wypada będzie rachować się z utrudnieniami w ruchu w siedlisko stolicy.

Nie ma szans na reformę gospodarczą UE


Jeden unijny rząd gospodarczy? Kary dla państw UE za nierealizowanie celów ekonomicznych? - dzisiaj nie ma szans na taką reformę - mówi Gazecie Mikołaj Dowgielewicz, sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ. Zapowiada jednocześnie, że ranga będzie interweniował w Brukseli w sprawie usług na rynku elektronicznym. plus w sprawie braku dostępu Polaków do sklepu iTunes

PKP Energetyka z przedłużoną koncesją


PKP Energetyka S.A. otrzymała decyzje z Urzędu Regulacji Energetyki przedłużające koncesje na obrót energii elektrycznej oraz na dystrybucję energii elektrycznej. URE przedłużył terminy ważności udzielonych koncesji ...

FAO: praca żywności musi wzrosnąć o 70 proc.


- wyrób żywności musi wzrosnąć o 70 proc. w ciągu następnych 40 lat by wolno było utrzymać rosnącą populację Ziemi - przewiduje organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO); meldunek FAO cytuje w poniedziałek BBC na swoich stronach internetowych.

Spada bezrobocie w Japonii


W sierpniu spód bezrobocia spadła w Japonii do poziomu 5,5 proc., pod 5,7 proc. sprzed miesiąca. Inwestorzy wyprzedawali acz akcje na większości zagranicznych parkietów.

Przegląd zasób wiedzy ze spółek, 26 października, godz. 20


przegląd wiadomości ze spółek, pierwszy dzień tygodnia 26 października, godz. 20

Publikacje


\"\" Japońska przeciwstawienie pokonała rządzących bezustannie od prawie pół wieku konserwatystów z Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) - wynika z opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych sondaży exit polls.

MF: insurekcja komitet koordynacyjny ds. wprowadzenia euro


barbarzyński są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak bodaj twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi "Daily Telegraph".

złoty po wcześniejszym osłabieniu odrabiał straty po południu


Przywódcy Senatu i Izby Reprezentantów USA uzgodnili w piątek wspólną wersję ustawy o reformie systemu finansowego. Zaostrza ona regulacje banków, aby powstrzymać powtórzeniu się kryzysu finansowego z jesieni 2008 r., kto wpędził identyczny faktyczność w recesję.

Strauss-Kahn nie sądzi, by grecki zastój się rozprzestrzenił


- boss Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique Strauss-Kahn ocenił w poniedziałek, że jest mało realne, by dekoniunktura towarzyszący z zadłużeniem Grecji rozprzestrzenił się na inne kraje strefy euro mające górny dług ogólny

Wicepremier Waldemar Pawlak o roli sektora MŚP w dobie kryzysu gospodarczego


– Małe i średnie firmy potrafią w pośpiechu i efektywnie dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej. Dzięki ich działalności, skutki światowego kryzysu gospodarczego są w Polsce mniej odczuwalne – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w toku międzynarodowej konferencji „Wyzwania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w czasie kryzysu”. spotkanie odbyło się 29 kwietnia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

GUS: efekt netto biur i domów maklerskich spadł do 949,7 mln zł w 2009 r.


Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie sposób policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest w największym stopniu uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

czytaj dalej

Na otwarciu WIG stracił 0.118%


Bank Japonii zdecydował w środę, że utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,1 procentu. zarazem poinformował, że casus gospodarki tego kraju w dalszym ciągu poprawia się, natomiast jen jest zagrożony deflacją

harmonia Finlandii na Gazociąg północny być może utrzymywać się zaskarżona


Jak poinformowała Informacyjna przedstawicielstwo radiowa, werdykt regionalnych władz administracyjnych Południowej Finlandii umożliwiająca praktycznie budowę Gazociągu Północnego nie jest ostateczna i przypuszczalnie pozostawać zaskarżona do sądu.

Śląskie. Ok. 5,5 tys. odbiorców czeka coraz na energię


Do ok. 5,5 tys. odbiorców w północnej części woj. śląskiego potem nie dociera animusz elektryczna. Nocne opady drobnego lekkiego śniegu przyniosły chociaż kolejne awarie - ich zakres była acz o multum mniejsza, niż podczas poprzednich śnieżyc.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 03.11.2009


izba wyższa parlamentu opowiedział się w środę za przesunięciem wejścia w istnienie zmiany dotyczącej wpłacania zaliczek podatkowych za pośrednictwem firmy. Zaczną one być w mocy nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później, w 2012 r. Nowelizacja ma podarować przyszłorocznemu budżetowi 2 mld złotych.