lekarz z Kępna zakażony A/H1N1


U 32-letniego lekarza, który leży w szpitalu w Kępnie, potwierdzono życie wirusa A/H1N1. Wiadomo, że pełnił dyżur w tej placówce w niedzielę i wtedy poczuł się źle. chwilowo trwa kuratela pacjentów, z którymi lekarz mógł być wyposażonym kontakt.

Były prezydent Kuby Fidel Castro, który w czwartek ukończył 83 lata, pojawił się z tej okazji w internecie, w dobrej formie, na zdjęciach sprzed dwóch tygodni; zrobili je w toku wizyty u niego członkowie amerykańskiej organizacji Pasterze dla Pokoju. napad gazu w Bydgoszczy, w którym zginął mężczyzna, a częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu uległy trzy domy i przedszkole, był efektem próby samobójczej - uważają śledczy. Na miejscu znalezione zostały dwa listy, które zdaniem prokuratury wskazują na głęboką depresję mieszkańca Bydgoszczy. Suchej nitki na wystąpieniu premiera nie zostawił gość TVN24 konstytucjonalista i politolog prof. Stanisław Gebethner. - Demokracja uwiera i z tej przyczyny trzeba ją ograniczyć – podsumował w kilku słowach propozycje zmian Konstytucji RP przedstawione przez Donalda Tuska. ówczesny prowadzący Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, zdecydowanie broni jednak projektu premiera.Autobusy kursujące buspasami na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej emitują dziesięciokrotnie mniej dwutlenku węgla niż poruszające się tą samą trasą prywatne samochody osobowe - policzył Zarząd Transportu Miejskiego. angielski związek Piłki Nożnej zaprzecza doniesieniom, jakoby rozważano podawanie Viagry reprezentacji Anglii w ciągu przyszłorocznego Pucharu Świata. Rekordowo wysoką sumę ponad 3,3 miliarda euro osiągnęły w tym roku wpływy z popularnej włoskiej gry liczbowej Superenalotto. Ostatnie tegoroczne losowanie odbędzie się w Sylwestra, a kumulacja wynosi aż 112,5 mln euro.

W dalszym ciągu nie jest jasne, jak zginął czeski zbieg z więzienia, Pavel Tauchen. Jedna z wersji mówi, że mógł on zastrzelić się sam, inna - że zginął od strzałów policjantów. Czeskie media cytują raport sekcji zwłok: przestępca "został zastrzelony z broni palnej, jakiej milicja Republiki Czeskiej nie używa". Żona Tauchena, ranna w wymianie ognia, przeszła operację i jest w dobrym stanie.

Rosyjski MSZ oskarża Kancelarię Prezydenta RP, że kłamie w sprawie istnienia polsko-rosyjskiej umowy o przyznawaniu polskich orderów Rosjanom. Chodzi o listopadowe galimatias w związku z przyznaniem byłemu rosyjskiemu dysydentowi Orderu Zasługi RP, którego człowiek pochodzenia rosyjskiego nie mógł odebrać. W odpowiedzi sekretariat Prezydenta prezentuje dokument, z którego wynika, że umowa taka istnieje. Islandczycy z niepokojem obserwują zwiększającą się aktywność wulkaniczną na wyspie. w tej chwili boją się, że po przebudzeniu się wulkanu Eyjafjallajokull być może kolejny - umiejscowiony na jutrzenka od niego masywny Katla.

Radosław Sikorski walczy z Bronisławem Komorowskim, w tle stoi Lech Kaczyński, a za kotarą czai się Andrzej Olechowski. wszelako na trzecim planie przewijają się postaci, o których nic nie słychać w prasie i telewizji. Na szczęście jest Internet. Tego tragicznego spaceru płeć nadobna Magdalena z Łodzi i jej córa długo nie zapomną. luby pies dziewczynki został zastrzelony na jej oczach przez starszego mężczyznę. Twierdzi, że się wystraszył, bo bestia skoczyło na furtkę jego płotu. "Zdradzałem. To jest moja kara". Osobnik z tabliczką o takim napisie z wykorzystaniem kilka godzin stał w ognisko miasta Centreville w Virginii. Jak się okazało, niewiernego męża na ulicę wysłała żona.Biegł po niego jak spiderman - mówił TVN24 Bartłomiej Słabicki o akcji ratunkowej na Sanie w Przemyślu. mężczyzna był świadkiem jak ekipy ratunkowe wyciągały z odłamanej kry - wędkarza. Jest pewniak na uniesienie schedy po Mirosławie Drzewieckim - twierdzi "Dziennik pismo Prawna". Nowym ministrem sportu ma pozostać bliski partner premiera, Krzysztof Kilian. Dużo większy przeciwność Donald Tusk ma ze wskazaniem kandydatów na pozostałe stanowiska. Swoje problemy ze wskazaniem posłów do komisji śledczej mają ponadto partie. Karuzela nazwisk ruszyła. Kapsaicyna, związek odpowiedzialny za przejmujący smak papryki chili może pomagać w zrzuceniu zbędnych kilogramów i zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej - potwierdzają amerykańskie badania.

Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie podsłuchów


Prokuratura odmówiła śledztwa ws. podsłuchów z doniesienia dziennikarza "Rz" Cezarego Gmyza i mecenasa Romana Giertycha. śledczy nie doszukali się znamion przestępstwa.

Komorowski: lewicy "już nic nie muszę obiecywać"


Marszałek Bronisław Komorowski zapewnia, że jego dalsza konflikt zbrojny "nie będzie się dużo różniła od dotychczasowej". A co z elektoratem Grzegorza Napieralskiego? Marszałek zbyt aktywnie starać się o niego nie zamierza. - To duży, liczący się elektorat. Ja mogę relacjonować lecz jedno, że nuże nic nie muszę obiecywać, bo wydaje mi się, że w tym zakresie - wydaje mi się - że mrowie zrobiłem - ocenił Komorowski, ale dodał, że z lewicą "istnieją pewne elementy współpracy aktualnie od dłuższego czasu".

nasz kapitan wiózł na boku oręż


Ambasada RP w Izraelu potwierdza, że kapitanem zatrzymanego nad ranem przez Izraelczyków statku nielegalnie przewożącego oręż jest Polak. Tel Awiw podkreśla jednak, że kapitan nie wiedział, co znajduje się w ładowniach.

Do czasu poprawy stosunków z Turcją - koniec z kawą po turecku


Wielka izraelska net kawiarni postanowiła zaprzestać podawania kawy po turecku w związku z poważnym pogorszeniem się stosunków dyplomatycznych między obu krajami - poinformował w niedzielę jeden z jej dyrektorów.

"Mundial stracił błaznów"


Cała Francja wstydzi się za swoich piłkarzy. Jeden artykuł w trzech meczach na boiskach w RPA to nadmiernie mało, aby Trójkolorowi mogli rozliczać na taryfę ulgową u kibiców i mediów nad Sekwaną. - Mundial stracił błaznów - komentuje występ piłkarzy Raymonda Domenecha i ich szybki ponowne pojawienie się do kraju dziennik "Le Monde".

plaster lepiej zrywać jak najszybciej


Powolne wydobycie plastra z bandażem jest daleko bardziej bolesne, niż jego szybkie zdarcie. Naukowcy australijscy przeprowadzili sprawdzian na grupie 65 studentów medycyny uniwersytetu Jamesa Cooka prosząc badanych o szybkie lub powolne usunięcie ze skóry samoprzylepnego plastra.

Pociągi do Zakopanego ruszają, niewzruszony pół dnia


Trasa kolejowa z Krakowa do Zakopanego znowu jest przejezdna - informuje zakład przemysłowy Linii Kolejowych w Nowym Sączu. sznur elektryczny był zablokowana po tym, jak na przejeździe kolejowym w pobliżu Suchej Beskidzkiej pociąg personalny uderzył w samochód. Ranne zostały dwa osoby. Do Zakopanego koleją i samochodami tłumy podążają na kielich Świata w skokach narciarskich.

B. prezydent nieprawny o zabójstwo i tortury


Zabójstwo i tortury - w związku z podejrzeniami o te przestępstwa śląska policja zatrzymała Jerzego G., byłego prezydenta Zabrza. według nieoficjalnych informacji ze śledztwa, motywem zbrodni były nieporozumienia na tle rozliczeń finansowych. Ofiarą był prawnik Lech F.

Czy CBA miało dozorować stocznie? Są nowe dokumenty


Czy z ujawnionych dokumentów wynika, że CBA miało wskazówka objęcia tarczą antykorupcyjną prywatyzację stoczni? - Mamy poważne powody, by stawiać pod znakiem zapytania w dobre intencje Mariusza Kamińskiego. Dokumenty dzień dzisiejszy ujawnione są dość jednoznaczne - mówił w "24 Godzinach" wysłannik Tadeusz Aziewicz z PO. - Na sprawę stoczni CBA trafiło przypuszczalnie - ripostował Paweł Poncyljusz z PiS.

zapęd złożył się w pół


Do dwóch tragicznych wypadków kolejowych doszło w stanie Uttar Pradeś na północy Indii. W jednym z nich czołowo zderzyły się pociągi. moc była tak wielka, że jeden z wagonów został wyrzucony w górę i złamał się w połowie. Rannych zostało plus minus 12 osób. W drugiej katastrofie zginęło 10 osób, a 37 zostało rannych. bilans być może być natomiast coraz większy.

"Wykażę zanim komisją, że prezes rady ministrów mija się z prawdą"


Nie było żadnej pułapki na premiera ws. afery hazardowej. Była baczność o transakcje państwa - przekonuje Mariusz Kamiński w pierwszym telewizyjnym wywiadzie po odwołaniu go z funkcji szefa CBA. By bronić swojej prawdy gotów jest na konfrontację z szefem rządu. - nim komisją śledczą wykażę, że prezes rady ministrów rozmija się z prawdą - zapowiada. przedtem sądem chce tudzież udowodnić, że jego odwołanie było nielegalne.

Wiceminister ustąpiła, bo pan zalega z podatkami


Grecka podsekretarz ds. turystyki Angela Gereku podała się w pierwszy dzień tygodnia do dymisji, gdy jedna z gazet ujawniła, że jej mąż, ekskluzywny piosenkarz, kompozytor i aktor, zalega z podatkami na kilka milionów euro.

Cyfrowa "pułapka" franciszkanów


Na drzwiami kościoła w Rzymie, nieopodal Watykanu umieszczono tablicę świetlną, na której wyświetlanych jest Dziesięcioro Przykazań , czwórka cnoty kardynalne i uczynki miłosierne co do ciała.

Seksafera: Łyżwiński niedomaga, rozprawy w areszcie


w szeregu przypadków odwoływane rozprawy - tak wyglądał w ostatnim czasie proces w seksaferze. Powód? Jeden z głównych oskarżonych - Stanisław Łyżwiński - nie stawiał się w sądzie, zasłaniając się złym stanem zdrowia. opinia postanowił z tej przyczyny przenieść rozprawy do aresztu śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie przebywa wcześniejszy gracz polityczny Samoobrony.

Zimowy weekend. Wypadki na drogach


Zima nie odpuszcza. dzień dzisiejszy w nocy w Polsce temperatury spadły nieco stopni poniżej zera. Na wschodzie kraju spadło co więcej kilkanaście centymetrów śniegu. Na drogach zalega grzęzawisko pośniegowe. Policja apeluje o dystans - tak, by było jak najmniej wypadków podobnych do tego, jaki miał miejsce obok Grajewa (woj. podlaskie). Ślisko było również w Mostkach (woj. lubuskie), dokąd tir zmiażdżył cztery kółka osobowy.

niezmiernie byczy zegar


"QLOCKTWO" to bardzo szałowy zegar. jeśli wydaje wam się, że macie możliwość jeno pomiędzy wskazówkami a wyświetlanymi elektronicznie cyframi - jesteście w błędzie.

Odkryto nowy odmiana ptaka


W deszczowych lasach Borneo udało się odkryć nieznany odmiana ptaka - informuje komplet naczyń stołowych "BBC News/Science".

nowy sposób na kleszcza


W Czechach pojawiła się nowa metoda walki z kleszczami, które przenoszą boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Rozpoczęto tam produkowanie kart plastikowych do walki z nimi.

Banknot do walki z korupcją


5th Pillar to indyjska organizacja pozarządowa, która postanowiła zwalczać kwitnącą tam korupcję. Jej członkowie wprowadzili do obiegu banknot o nominale 0 rupii, jaki można podarować urzędnikowi domagającemu się "opłaty" za darmową usługę. Banknoty sporządzono w 5 językach: tamilskim, hindi, telugu, kannada i malajskim.

Polacy co raz częściej słuchają książek


mniej więcej 20 mln zł wydali w zeszłym roku Polacy na zakupy audiobooków. Co miesiąc przybywa 25 nowych tytułów do słuchania - szacuje spółka Net Press Digital, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.