Budimex podpisał kontrakt za 84 mln zł na obręb wartościowy krajowej nr 3


Budimex podpisał kontrakt na budowę odcinka kosztowny krajowej nr 3 za 84 mln zł netto - poinformował Budimex w piątkowym komunikacie.

resort Skarbu Państwa dopuściło do dalszego etapu prywatyzacji Wydawnictwa Bellona konsorcjum, w zespół którego wchodzą m.in. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, a oraz cywilny Instytut wydawniczy Znak - podał resort w komunikacie. General Motors przewiduje, że za trzy lata jego europejska logo zacznie drugi raz dawać zyski - głosi wstępny idea sanacji Opla. idea przyniósł także dobre wieści dla Polaków: nie będzie jakichkolwiek zmian w zatrudnieniu w polskich zakładach Opla w Gliwicach. pierwsza zasada tygodnia przyniósł uspokojenie nastrojów, czego konsekwencją było rozbicie czterosesyjnego pasma zwycięstw byków.Przypadający w tym roku na środę 11 listopada jest jednym z 12 dni w roku, w którym olbrzymia większość sklepów będzie nieczynna. sprawunki będzie jest dozwolone zrobić wprawdzie na stacji benzynowej, ale trzeba się kalkulować ze sporymi kolejkami. Koncerny motoryzacyjne od General Motors po Toyotę oczekują, że w przyszłym roku Państwo ?rodka zapewnią tak potrzebne odciążenie anemicznej gdzie indziej sprzedaży samochodów, mimo że chińskie marki raz za razem energiczniej rozpychają się na rodzimym rynku. wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że osiągnięcie w tym roku prognozowanego poziomu wzrostu gospodarczego około 0,8 proc. jest realne. Jego zdaniem, symptomy ożywienia pozwalają mieć nadzieję, że rzeczywiste wskaźniki mogą być lepsze od prognoz.

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 5,7 proc. w skali roku - podał najważniejszy biuro Statystyczny. To wysoce więcej niż oczekiwania rynkowe mówiące o wzroście na poziomie 0,7 proc. W porównaniu z czerwcem sprzedaż wzrosła o 6,9 proc. przy prognozy mówiącej o wzroście o 1,8 proc.

Akcje HMSG zadebiutowały w czwartek na rynku NewConnect. Do obrotu na tym rynku trafiło cokolwiek nad 60,6 mln akcji. Efektywna czy efektowna praca? Czy praca "po tzw. godzinach" to dowd na nadgorliwo czy brak umiejtnoci organizacji czasu pracy przy użyciu pracownika? Czy w szalestwie pracy jest punkt na urlop? Odpowiedzi udzieli Katarzyna Jdruszczak, fachowiec i trener BERNDSON w dziedzinie Rozwijania Talentw.

Lenovo, the world's No.4 PC maker, warned its outlook remains challenging even as tech spending picks up in a global economic recovery and its quarterly pożytek was more than double market forecasts. tok akcji spółki Euro-Tax.pl wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 40 proc. do 7,7 zł. recesja sprawił, że o państwową posadę z pensją 2 tysiące złotych ubiegają się setki osób - zauważa "Puls Biznesu". Urzędy nie mają jednak nadal z czego wybierać.Wejście do strefy euro w 2015 roku nadal jest realne, największy przeszkoda dotyczy wysokości deficytu budżetowego - powiedziała Anna Zielińska-Głębocka z RPP. Rainbow Tours kupił od firmy Forte trip osiem biur sprzedaży ofert turystycznych - podała spółka w komunikacie. Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej bo ponad 1% zyskały akcje małych spółek. Po słabszym otwarciu popyt pojawił się w rejonie wsparć, a kolejnych godzinach przeważała strona popytowa.

Bruksela chce zanieść na smycz strefę euro


Bruksela chce radykalnie zewrzeć współpracę gospodarczą i doglądać kredyt krajów strefy euro - ocenił w wywiadzie dla "Polska The Times" prof. Witold Orłowski z PricewaterhouseCoopers. Zdaniem byłego szefa doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, to następstwo greckiego kryzysu.

Złota pała coraz większa


Cena uncji złota w handlu elektronicznym na giełdach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii otarła się we wtorek 1 070 dolarów. I aczkolwiek po jakimś czasie cokolwiek spadła, to metal z dnia na dzień nieprzerwanie od końca września jest raz po raz droższy.

"Celem tego planu jest przełom cywilizacyjny"


- Te reformy mają nie lecz wciąż dostosować system finansów publicznych, ale także wbić Polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju w nadchodzącym dziesięcioleciu. Mają pomóc w dokonaniu przełomu cywilizacyjnego - mówi o Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów minister Michał Boni.

chorągiew czy RGR?


Udany początek środowych notowań był jedynym pozytywnym akcentem wczorajszej sesji w wykonaniu WIG20. wtem po rozpoczęciu handlu zaczęli przeważać sprzedający, którzy przez cały dwadzieścia cztery godziny systematycznie sprowadzali indeks na niższe poziomy. Po południu WIG20 spadł niżej wtorkowego zamknięcia, a na koniec dnia stracił w stosunku do niego 0,9%.

"Brzuch do wynajęcia" bez ustanku będzie legalny?


- Nowelizowany ustawa oddany zalegalizuje płatną adopcję, o ile w porę nie zareaguje izba wyższa parlamentu - alarmuje "Dziennik gazeta Prawna". sejm nie zrobił bowiem nic z kwestią tzw. adopcji ze wskazaniem, za którą stoją przeważnie interesy handlowe.

GUS: Inflacja w marcu wyniosła 2,6% r/r poniżej oczekiwanych 2,6%


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 0,3% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, aczkolwiek w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 2,6%, podał Główny Urząd przeciętny (GUS) w komunikacie w czwartek. W lutym inflacja roczna wyniosła 2,9% r/r.

BofA Merrill podniósł cenę docelową dla BRE do 231 zł


BofA Merrill podniósł cenę docelową dla BRE do 231 zł z 223 zł.

Chcesz pochłonąć z Buffettem? Licytuj


Na portalu aukcyjnym eBay ruszyła coroczna aukcja lunchu w towarzystwie legendarnego Warrena Buffetta. wartość wywoławcza to 25 tys. USD. przetarg potrwa do piątku.

KGHM przekroczy prognozy zysku netto za 2009 r., w 2010 może powtórzyć skutek


KGHM przekroczy prognozy zysku netto za 2009 rok, w 2010 roku może powtórzyć skutek - powiedział w piątek dziennikarzom Herbert Wirth, pryncypał KGHM.

Grzegorz Mędza prezesem PKP Intercity


Walne ciało Akcjonariuszy PKP Intercity powołało Grzegorza Mędzę na posada prezesa spółki - poinformował w środę orędownik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Akcjonariusze odwołali z funkcji prezesa Krzysztofa Celińskiego.

Zyski z PZU pod znakiem zapytania?


wtem spadające ceny akcji na kilka dni przedtem debiutem PZU nie ale wręcz szczerze ograniczają szanse na ponadprzeciętne zyski na pierwszej sesji, ale podnoszą ryzyko straty. egzystować może na pożytek będzie należy trochę poczekać. Przykłady Lotosu i Enei pokazują, że taka tryb również prawdopodobnie znajdować się opłacalna.

przebieg USD/PLN co najwyżej od czerwca 2009 r.


złoty non stop traci na wartości. wyjątkowo silnie Polska waluta osłabia się względem dolara, co jest efektem dalszego dynamicznego spadku kursu EUR/USD. Dzisiaj tok USD/PLN dotarł w okolice 3,2200 i tym samym znalazł się na najwyższym poziomie od czerwca ubiegłego roku.

Brazylia wprowadza opodatkowanie inwestycji portfelowych


Brazylijskie władze zdecydowały o nałożeniu 2 proc. podatku na napływający kapitał, kto w przyszłości jest lokowany w akcje i obligacje.

Złe informacje dla kierowców. 4,60 zł za litr benzyny?


W roku 2010 na stacjach benzynowych kierowców czekają wyższe rachunki. Po podwyżce opłat za litr oleju napędowego zapłacimy 4 zł, a cena benzyny - jak uważają analitycy - może wzrosnąć aż do 4,6 zł za litr - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

W 2009 o 8 proc. do 11,9 mln spadła ilość przyjazdów turystów do własny


W 2009 roku o 8 proc. do 11,9 mln spadła szacunkowa wolumen przyjazdów zagranicznych turystów do Polski, w tym samym okresie okresie 53,8 mln cudzoziemców przekroczyło polską granicę, oznacza to spadek o 10 proc. względem zeszłego roku - podała w raporcie Kraj nad Wisłą zrzeszenie Turystyczna.

Euromark sprzedaje brytyjską spółkę zależną


Euromark, właściciel marek Alpinus i CampuS, podpisał z The World of Outdoors umowę sprzedaży 100 proc. udziałów brytyjskiej spółki zależnej Eurotech Leisure - podał Euromark w komunikacie. Wartość umowy to 50 tys. zł.

Duża przecena na rynku kawy


Ostatnie sesje na rynkach towarowych przyniosły znaczącą korektę, która sprowadziła ich ceny parę procent na dole w stosunku do tegorocznych maksimów.

Zarząd Magellana zmienia zwrot ws. podziału zysku i rekomenduje niewypłacanie dywidendy


Zarząd Magellana zmienił rekomendację w sprawie podziału zysku za 2009 roku i będzie rekomendował, by nie wypłacać dywidendy - poinformowała spółka w komunikacie.

ING podwyższył rekomendację dla Asseco Slovakia do "kupuj"


ING podwyższył rekomendację dla Asseco Slovakia do "kupuj" z "trzymaj".

Fitch zdjął Getin Noble pula z listy obserwacyjnej


Fitch potwierdził rating "BB" dla Getin Noble bank (GNB), zdjął z listy obserwacyjnej bez wskazania kierunku zmiany i nadał stabilną perspektywę ratingu - poinformował Fitch w środowym komunikacie.