PO rozpoczyna spotkania z mieszkańcami wsi


Polskiej wsi potrzebny jest szybki, cywilizacyjny rozwój, ale uwzględniający jej tożsamość kulturową; aktualnie jest szansa, by dzięki środkom unijnym przepaść między miastem a obszarami wiejskimi została zniwelowana - powiedział w Olsztynie senator PO Stanisław Gorczyca.

Taki znajomy to skarb: ty pożyczysz mu samochód, a on w zamian za to napełni po bezpiecznik twój bak. Ideałem byłoby jeszcze, jeśli znajomy za benzyna zapłacił, a nie ukradł na twoje konto. I właśnie tego detalu zabrakło w "przysłudze" Michała W. i Bartosza K. Nad znajomymi, od których pożyczali samochody, litowali się tym, że przedtem kradzieżą do aut przyczepiali ukradzione chwilę wcześniej tablice rejestracyjne. Hazardowa komisja śledcza będzie pracowała do końca kwietnia - zdecydował Sejm. pierwotnie sejmowa uchwała powołująca komisję zakładała, że śledczy przedstawią raport końcowy do 28 lutego. układ o udostępnianiu archiwów TVP Telewizji Trwam dotyczy tylko materiałów społecznych i religijnych, zwłaszcza dotyczących Jana Pawła II, które TVP udostępnia także innym stacjom - oświadczył p.o. stary TVP Piotr Farfał. "Gazeta Wyborcza" napisała, że umowa o wzajemnej wymianie archiwów dotyczyłaby całych zbiorów.Jak cykor to do... Palikota? system i jej aspirant w wyborach prezydenckich nie mogą się wykopać w nowej rzeczywistości. Nic wobec tego dziwnego, że liderzy PO zarządzili pełną mobilizację, czytamy w "Super Expressie". Tragiczny wypadek w Markach na ul. Klonowej. samochód sanitarny pogotowia potrąciła pieszą, kiedy kierowca cofał pojazd, ażeby wyjechać z bazy. kobieta ugrzęzła pod samochodem. mimo reanimacji zmarła. Przejezdna jest już rozwiązanie krajowa nr 19 w miejscowości Wandzin (Lubelskie), którą w sobotę zablokowała przewrócona rezerwuar - poinformował Jacek Deptuś z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Klub Lewicy przygotował projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. model wprowadza gremium Elektorów wskazujące kandydatów na sędziów TK.

Platforma Obywatelska wybrała dziś regionalne władze. Przewodniczącymi lokalnych władz zostali m.in. Grzegorz Schetyna na Dolnym Śląsku i Andrzej Halicki na Mazowszu. Lubelską Paltformą pokieruje Janusz Palikot, a pomorską Sławomir Nowak. 62 proc. Polaków krytykuje pracę rządu, 51 proc. badanych jest niezadowolona z wypełniania obowiązków premiera przy użyciu Donalda Tuska, tudzież 70 proc. krytykuje działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego - wynika z sondażu TNS OBOP, przekazanego w środę PAP.

Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości mogą rejestrować się z wykorzystaniem internet. stronnictwo uruchomiła specjalną witrynę. Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski zapowiedział w niedzielę, że tuż po święcie 3 maja zostanie podjęta decyzja ws. wyznaczenia nowego szefa sztabu generalnego. zarazem zaapelował o umacnianie zaufania do Wojska Polskiego. przed sądem dla nieletnich stanie 15-latek, jaki odpowie za... rzucenie w swojego nauczyciela mandarynką. Jak przypomina policja, od powyżej dwóch lat nauczyciele mają stan prawny funkcjonariuszy publicznych, a co za tym idzie, chronieni są przepisami kodeksu karnego.O aktualnym stanie badań i wiedzy na sprawa okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki debatowali w piątek w Toruniu historycy i politolodzy. Ogólnopolska rada pt. "25. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół w dobie totalitaryzmów: hitlerowskiego i komunistycznego" rozpoczęła regionalne obchody rocznicy śmierci kapłana. "Dziennik Polski": - ojciec Pio to człowiek nam współczesny. Zachowało się sporo jego zdjęć. Żyją coraz ci, którzy z nim rozmawiali i doświadczyli mocy jego wstawiennictwa. Dla nas ważne są też jego związki z Polską - mówi w wywiadzie dla gazety brat Tomasz Duszyc z Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Od momentu gdy Roman Giertych powiedział, że PiS za czasów swoich rządów zbierało "haki" na polityków PO i społem z PiS wszedł na drogę sądową, pojawią się spekulacje o jego zbliżeniu się z Platformą. Nie wykluczał tego między innymi Jarosław Gowin. "Dzień przyjęcia Giertycha do PO to mój ostatni dzień w partii" - ucina sprawę przenikliwie Janusz Palikot na swoim blogu w Onet.pl.

Prezydent zadziwiony formą. "Tusk zrobił show"


zrobienie z premiera Tuska kanclerza nie jest remedium na problemy polskiej służby zdrowia, brak reformy emerytalnej, problemy polskiej armii, olbrzymi niedobór budżetowy czy recesja finansów państwa - mówił w TVN24 Paweł Wypych. Prezydencki członek rządu komentował w ten wybieg sobotnią propozycję premiera, które doprowadziłyby do wzmocnienia roli w przybliżeniu i zmniejszenia kompetencji prezydenta.

NIK: problemem jest zapobieganie powodzi


Polskie służby i samorządy mają nader przyzwoicie opracowane plany działań na sytuacja powodzi, dalej niemniej jednak problemem jest jej przeciwdziałanie - ocenia NIK, zwracając uwagę na wieloletnie zaniedbania w tym zakresie i nieobecność ogólnokrajowego programu ochrony przeciwpowodziowej.

Piskorski górą w partyjnym sporze


Warszawski Sąd Okręgowy potwierdził rząd Pawła Piskorskiego w Stronnictwie Demokratycznym i wpisał do ewidencji partii politycznych nowego skarbnika tudzież szefa Rady Naczelnej partii. Obaj zostali wybrani na wniosek Piskorskiego. On sam, w sobotę, decyzją partyjnych kolegów został odwołany ze stanowiska.

Ile dzieci zakopała w ogródku?


pierwowzór dziecka znalezionego zakopanego w przydomowym ogródku usłyszała przygana zabójstwa noworodka. Prokuratura bada, czy 28-latka wcześniej nie dopuściła się podobnych zbrodni. pani miała się przechwalać, że to nie pierwsze danie zabite przez nią niemowlę.

IMiGW: postęp poziomu wody w ujściu Wisły


Na rezultat przemieszczania się fali wezbraniowej, w ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa) w ciągu najbliższej doby przewiduje się dalszy rozwój stanów wody. W godzinach wieczornych spodziewane jest zły uczynek stanów alarmowych - informuje IMiGW.

W weekend - "Oblężenie chęcińskiej warowni"


nad stu rycerzy uczestniczyć będzie w sobotę i niedzielę w "Oblężeniu chęcińskiej warowni" - imprezie, która odbędzie się u podnóża zamku królewskiego w Chęcinach (Świętokrzyskie).

wywiad rad młodzieżowych w stolicy


O własnych dokonaniach, wyzwaniach, jakie stoją poprzednio nimi oraz o problemach, jakie napotykają, dyskutować mają przedstawiciele 30 rad młodzieżowych, działających w sąsiedztwie samorządach w całej Polsce. Przyjechali oni do Warszawy na trzydniowe spotkanie.

RMF: Palikot niemniej jednak pił w miejscu publicznym


Sejmowa komitet Regulaminowa zdecyduje dziś, czy zgodzić się na uchylenie immunitetu Januszowi Palikotowi. Lubelska policja chce ukarania posła Platformy Obywatelskiej za napitek alkoholu w miejscu publicznym.

ABW: Nie ma podstaw do odwołania Mąki


- Nie ma podstaw do odwołania wiceszefa ABW Jacka Mąki, bo nie naruszył on żadnych przepisów - poinformowała w komunikacje ABW. dziś o ewentualnej dymisji Mąki ma uradzić Donald Tusk. ABW przesłała premierowi wyniki postępowania, zgodnie z którymi urzędnik państwowy nie złamał prawa, ani nie naruszył procedur.

Prof. Ryszard Handke rektorem Akademii Sztuki w Szczecinie


dotychczasowy wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Rysard Handke będzie od 1 września br. rektorem nowej uczelni - Akademii Sztuki w Szczecinie. W środę minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał go na to stanowisko.

"Miro" przerywa milczenie


Mirosław Drzewiecki zakończył trwający od lutego wakacje i wraca do swoich obowiązków. Dziś, po raz pierwszy od swej pamiętnej wypowiedzi na Florydzie w USA, odpowie na masa pytań zadanych za pośrednictwem Monikę Olejnik. Początek programu "Kropka nad i" o godzinie 20. w TVN24.

Czeczot żartował z księży-pedofilów. Będzie kara?


SLD wystosował w środę list do szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego, w którym zaapelował, by nie karać radia TOK FM za wypowiedzi rysownika Andrzeja Czeczota. według Sojuszu, kara taka świadczyłaby o "nadgorliwości" i stosowaniu "cenzury prewencyjnej".

naczelny PiS: finanse publiczne to ruina


szef PiS Jarosław Kaczyński ocenił w piątek, że obecna sprawa dotycząca zapasów leków antywirusowych wynika z polityki rządu, który nie może na ten cel przeznaczyć wystarczającej ilości pieniędzy, bo kasa publiczne zostały doprowadzone "do ruiny".

"Lech Kaczyński poniósł śmierć jak patriota"


Prezydent Lech Kaczyński poniósł śmierć jak patriota, pełniąc prezydencką funkcję. Oddawał hołd tysiącom polskich oficerów pomordowanym w Katyniu - w ten sposób na wieść o katastrofie prezydenckiego samolotu zareagował Andrzej Olechowski.

80 tys. za pomyłkową akcję policyjnych antyterrorystów


Ponad 80 tys. zł ma wypłacić policja mężczyźnie, do którego mieszkania za pomocą pomyłkę wkroczyli antyterroryści, powalając go na podłogę i powodując złamanie kręgosłupa - orzekł opinia Okręgowy w Warszawie.

Bruni: Tragedia AIDS dotknęła mnie osobiście


- Tragedia tej śmiertelnej choroby, jaką jest AIDS dotknęła moje najbliższe otoczenie. Jej ofiarą padł kilka lat temu należący do mnie brat - powiedziała w telewizyjnym wywiadzie żona prezydenta Francji Carla Bruni-Sarkozy, będąca ambasadorem Światowego Funduszu na przedmiot Walki z AIDS.

Łódź: policjanci usłyszeli zarzuty


Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych postawiła prokuratura w Pabianicach dwóm policjantom. To kolejni funkcjonariusze, którzy usłyszeli zarzuty ws. tzw. gangu policjantów. zespół od kilku lat wymuszała ochronę na właścicielach dyskotek w woj. łódzkim.

Prokuratura: Nie ma winnych przecieku z akcji CBA


Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo ws. przecieku z tajnej akcji CBA w resorcie rolnictwa dotyczącej odrolnienia ziemi na Mazurach. Nie pomogły dodatkowe dowody od byłego aktualnie szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

wulgarny niedźwiedź jeszcze raz wolny


Młoda niedźwiedzica, która w piątek w Przemyślu postawiła na nogi miejscowe służby swoim spacerem po ulicach, ponownie jest na wolności. potwór w trakcie długiej i ciężkiej akcji policji i weterynarzy zostało uśpione i przewiezione do lecznicy dla zwierząt. Gdy okazało się, że jest zdrowe, założono mu obrożę z chipem i wypuszczono do lasu w Bieszczadach.

Śledztwo ws. senatora Piesiewicza umorzone


Prokuratura umorzyła śledztwo dot. posiadania kokainy i nakłaniania innych do jej zażycia przy użyciu senatora PO Krzysztofa Piesiewicza. werdykt ma związek z odmową uchylenia mu immunitetu.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.