Hotele oferują zniżki dla teściowych na okres świąt


net hoteli w Wielkiej Brytanii zaoferowała zniżki świąteczne na pokoje dla teściowych; jak tłumaczyła, to jej impuls na obniżenie stresu, związanego z organizacją świąt Bożego Narodzenia - napisała AFP.

Po chwilowym ociepleniu, zima ponownie dała o sobie znać. W wielu miejscach kraju intensywnie pada śnieg. Co za tym idzie, pogarszają się talent na drogach. policja apeluje do kierowców o szczególną opanowanie i dostosowanie prędkości do sytuacji na jezdni. Na niezupełnie trzy dni przedtem ciszą wyborczą Bronisław Komorowski pokazuje swój trzeci spot. Tym razem pretendent PO mniej opowiada o sobie, bardziej skupia się "na budowaniu przyszłości dla nas i naszych dzieci". W spocie znalazły się - niebezpośrednie - przytyki w kierunku Jarosława Kaczyńskiego: mąż i żona i wykształcenie dzieci to wspaniała lekcja odpowiedzialności i szkoła kompromisu. Lepiej odrobić tę lekcję, jeżeli się chce zanieść w swoje ręce perypetie milionów Polaków - mówić bohaterowie klipu. puder być integralny interdykt palenia w miejscach publicznych, ale po poselskich poprawkach przepisy nie są już tak restrykcyjne. Sięgnąć po papierosa będzie jest dozwolone nawet na terenie szkół, szpitali i lokali gastronomicznych po warunkiem, że właściciel urządzi tam palarnię. Nie zapali się wprawdzie na przystankach, placach zabaw i plażach natomiast w środkach transportu publicznego.Przejechał kilkadziesiąt kilometrów zaklinowany pomiędzy lampą a zderzakiem pociągu osobowego. Jak podkreślają przyrodnicy, "przeżył cudem". w tej chwili - po nieledwie rocznej rehabilitacji - najszczęśliwszy nasz orzeł-bielik odzyska wolność. Znaleziono ciała dwóch białoruskich pilotów, którzy zginęli w katastrofie myśliwca Su-27. płatowiec spadł w niedzielę po południu w toku Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2009 w Radomiu. podług nieoficjalnych informacji, zawiódł jeden z silników, piloci kontaktowali się z wieżą i dostali polecenie, by się katapultować. To pierwsze takie położenie w Europie. W Barcelonie otwarto sklep, w którym sprawunki można robić za darmo. No, nieomalże za darmo.

kompleks Pracy Państwowej Prawa i Sprawiedliwości rozpoczyna swoją działalność mocnym akcentem. prezes Jarosław Kaczyński przedstawił przygotowany z wykorzystaniem jego współpracowników projekt konstytucji IV Rzeczypospolitej. Jak PiS widzi nową Polskę?

Na pokładzie Tu-154 był nie jeden, ale trzy telefony satelitarne, za pośrednictwem których kilkanaście minut poprzednio katastrofą prezydent rozmawiał z bratem, a asystentka Marii Kaczyńskiej z mężem. Polscy prokuratorzy nie wiedzą, dokąd przypuszczalnie znajdować się sprzęt. - Nie mamy go my i nie wiemy, czy posiadają go Rosjanie. Ale nie robiłbym z tego sensacji - stwierdza w rozmowie z tvn24.pl prokurator plenarny Andrzej Seremet. I dodaje, że on "wie o istnieniu lecz jednego telefonu". Ginekolog został oskarżony o użycie własnej spermy do zapłodnienia pacjentki, która w przyszłości urodziła bliźniaczki - podaje "Daily Telegraph".

Hiszpańscy naukowcy odkryli w ruinach miasta Majów w Gwatemali wielką wyrzeźbioną głowę mitycznej istoty - bodajże bóstwa - informuje komplet naczyń stołowych internetowy Think Spain. Sejmowa komisja śledcza, która bada sprawę porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika będzie testować szlak prokuratora Jasińskiego - zapowiedział Zbigniew Wassermann, członek tej komisji. Jak ujawniły Superwizjer i Rzeczpospolita, prokurator Piotr Jasiński z Olsztyna pył przekazywać informacje o śledztwie dotyczącym porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika biznesmenowi powiązanemu z gangiem pruszkowskim. Lekarze z chełmskiego szpitala twierdzą, że kobieta, która urodziła na korytarzu, co spowodowało degrengolada dziecka, stwarzała problemy w ciągu transportu do szpitala. Nie odbyła podobnie obowiązkowych badań w czasie ciąży. Kobieta z kolei twierdzi, że współpracowała z lekarzami, a wyników badań po prostu zapomniała z domu.Co piąte brytyjskie dziecko nie było zaplanowane, zaś poniekąd 50% dzieci zostało poczęte poza sypialnią. Mężczyzna, który wziął za zakładników parę właścicieli okradanego za pomocą siebie domu w Kansas, zasnął niespodziewanie dla samego siebie i pozwolił swoim ofiarom uciec. Dwudziestosiedmioletnia Chinka Lin Rong, która została przedtem deportowana z Japonii za nielegalne przedłużenie pobytu po wygaśnięciu wizy, zdołała oszukać tamtejszy urząd imigracyjny z przyczyny operacji plastycznej opuszków palców. kobieta dostała się apiać do Kraju Kwitnącej Wiśni i została zdemaskowana wówczas po aresztowaniu w innej sprawie.

Dieta, która chroni zanim rakiem żołądka


Dieta śródziemnomorska ma dużo zalet. Hiszpańscy naukowcy twierdzą, że kolejnym powodem, dla którego powinniśmy sięgnąć po warzywa, owoce, ryby, zboża i oliwę z oliwek jest to, iż produkty te zmniejszają ryzyko zachorowania na raka żołądka - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".

"Tata kazał mi się odwrócić"


9-letni Jacek był świadkiem śmierci matki, którą miał dokonać zamachu jego papa pospołu z kochanką. chłopczyna najpierw zeznał, że jego rodzinę porwano - tak mu kazał rzec ojciec. w dalszym ciągu 9-latek swoje zeznania zmienił. - Stałem bryła nieopodal samochodu, tata kazał mi się oddalić i nie spozierać - mówił. Sprawę, w której przebieg trwa od grudnia, prześledzili reporterzy "Uwagi" TVN.

Bakterie poruszają maszyny


Pospolite bakterie mogą poruszać znajdującymi się w roztworze mikroskopijnymi kołami zębatymi - informuje komplet naczyń stołowych "EurekAlert".

Kaczyński pozywa Giertycha za "prowadzenie polityki hakowej"


PiS pozywa Romana Giertycha za jego wypowiedź w TVN24, niby ranga Jarosława Kaczyńskiego "prowadził politykę hakową" i "zbierał materiały na polityków ówczesnej koalicji i opozycji". - Nie było żadnych teczek, ani spraw ad personam - zapewnił Jarosław Kaczyński. Giertych nie pozostaje dłużny i zapowiada pozew pod rzecznika klubu PiS, Mariusza Błaszczaka za zarzucenie mu kłamstwa.

Laserem oślepiają pilotów


Laserowe wskaźniki "made in China" od nowa zagrażają pilotom samolotów. Tym społem Niemcy skarżą się, że raz za razem częściej zdarza się, iż ważna persona próbuje ich oślepiać.

Lwi ślad wirusa HIV


przed milionem lat wczesna postać wirusa HIV mogła być obecna w organizmach lwów - mają o tym świadczyć genetyczne ślady, o których informuje "New Scientist".

Szympansy podchodzą do śmierci bliskich tak jak ludzie


Szympansy podchodzą do śmierci swoich bliskich podobnie, jak ludzie. Naukowcy ze szkockiego uniwersytetu w Stirling sfilmowali grupę szympansów, które rzetelnie głaskały i iskały zmarłą starszą samicę i za pomocą kilka dni po jej śmierci zachowywały się niezmiernie spokojnie, niemal były pogrążone w żałobie.

dawniej uciekał z Kuby, w tej chwili jej służy


Pamiętacie Eliana Gonzaleza? Jako 6-latek pojawił się na czołówkach światowych mediów, gdy z kilkoma innymi Kubańczykami dopłynął do wybrzeży Florydy. Amerykanie nie udzielili mu azylu i wydalili na Kubę. Było to 10 lat temu. Teraz pojawiły się zdjęcia młodego człowieka w służbie kubańskiego reżimu.

wiotki błękitny diament sprzedany za 6.4 mln dolarów


niezmiernie rzadki błękitny diament bez żadnej skazy został sprzedany na aukcji w Hongkongu za 6.4 mln dolarów. Diament był częścią legendarnej kolekcji De Beers Millennium - podała agencja Reuters.

Na śniegu wyprzedzał TIR-a. Wpadł pod drugiego


Na wybitnie śliskiej drodze, przy gęsto sypiącym śniegu, chciał wyprzedzić TIR-a. Ale w trakcie wyprzedzania jego BMW wpadło w zwłoka i zderzyło się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. kierowca i dwoje pasażerów zostało silnie rannych. Siedząca z tyłu pasażerka zmarła. - Siła uderzenia była tak wielka, że kobieta wypadła z samochodu, a jej ciało odnaleźliśmy kilkadziesiąt metrów w przyszłości - relacjonowali policjanci.

sprawa spadochroniarza. "Uderzył z dużą siłą o ziemię"


Na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Zielonej Górze przebywa 37-letni skoczek, jaki w sobotę po południu puder poważny kazus w trakcie pokazów w Żaganiu w woj. lubuskim. - mąż popełnił pomyłka blisko lądowaniu i uderzył w ziemię. Ma złamaną nogę i najprawdopodobniej wstrząs mózgu - mówi tvn24.pl nadkomisarz Sylwia Woroniec z policji w Żaganiu.

własny aeroplan czwarty na zawodach w ... podnoszeniu ciężarów


stalowy ptak zbudowany za pośrednictwem całość z Politechniki Wrocławskiej zajął czwarte punkt na międzynarodowych zawodach Aero estetyka polegających na zaprojektowaniu i zbudowaniu modeli samolotu oraz wykonaniu lotu, w którym wzór przeniesie jak największy ciężar.

Polska oddała kult tragicznie zmarłym


we właściwym czasie w południe Polska zamilkła na dwie minuty. Było rozbrzmiewać lecz wciąż ryk syren. Na ulicach zatrzymały się samochody, a przechodnie stanęli w miejscu. W ten sposób uczciliśmy ofiary katastrofy rządowego samolotu, kto w sobotę rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęli wszyscy obecni na pokładzie - zupełnie 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński co do jednego z małżonką tudzież najważniejsi polscy politycy.

Doda przegrała z maNgą


Jedne z w najwyższym stopniu prestiżowych nagród muzycznym Europe Music Awards (EMA) MTV 2009 rozdano w czwartek na uroczystej gali. Trzy z nich trafiły do amerykańskiej wokalistki Beyonce. Nominowana była plus Polska śpiewaczka Doda, przegrała natomiast z turecką grupą maNga. ryt rozdania statuetek odbyła się w berlińskiej hali sportowej O2 World.

Płynie góra wielkości Luksemburga


mnóstwo lodowa wielkości Luksemburga oderwała się od antarktycznego lodowca, w kto uderzył inny zamarznięty gigant. Antarktyda nieco się zmniejszyła.

"iSilvio" inaczej wszystko o Silvio Berlusconim w telefonie


"iSilvio"- to nazwa nowej aplikacji do aparatów iPhone i iPod, wprowadzonej do sprzedaży. z racji niej można otrzymać wszelkie informacje na przedmiot premiera italianiec Silvio Berlusconiego a zbiór jego 400 złotych myśli.

Wykluczą słabszych? Rajch i Francja chcą "supereuro"


Niemcy i Francja szukają "planu B" na wypadek, gdyby paczka stabilizacyjny nie ustabilizował słabszych państw eurostrefy borykających się z wysokim zadłużeniem. tedy te dwa kraje badają alternatywa stworzenia dwuwarstwowego systemu wewnątrz strefy euro tak, by odseparować najsilniejsze gospodarki UE od słabszych i w ten sposób okroić obręb kryzysu.

"Szybka pieniądze bez wysiłku"? massmedia "inspirują"


Austriackie banki postanowiły nauczać się na błędach i do poprawienia swoich zabezpieczeń wykorzystały włamywaczy.

"Mamy zwieńczenie dzięki sędziom". A potrójnej korony nie ma nikt


w ciągu wieczornej konferencji przedtem sobotnim finałem Ligi Mistrzów trener Bayernu, Louis van Gaal, zasugerował, że jego podopieczni zaszli tak daleko, dzięki... pomocy sędziów. Czyżby holenderski prowadzący zabezpieczał się przedtem porażką? - wybitnie chcemy tego pucharu. Nie mam szczególnych wspomnień z okresu gry w Bayernie - odpowiedział obrońca Lucio. Czy w niecały rok zapomniał o swoim byłym pracodawcy? Jedno jest pewne - zwycięzca finału będzie pierwszą drużyną z italianiec czy też Niemiec, która założy potrójną koronę.

MSW śledzi prace nad nietłukącymi się kuflami


Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych z uwagą śledzi testy prototypów nietłukących się kufli, które mogą zmniejszyć liczbę wypadków spowodowanych w toku bójek w barach i pubach.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.