niezależność zaczęła się w Polsce


4 czerwca 1989 partia, która przez 45 lat trzymała brzeg twardą ręką, zachwiała się w posadach. niemniej żyła jeszcze przy użyciu kilka miesięcy, wolność, która wychynęła z czerwcowych urn, pozbawiła ją mocy. Po wyborczym trzęsieniu ziemi, po władzę - jeszcze niepełną - sięgnęła "Solidarność", a wstrząsy wtórne obaliły komunistyczne reżimy w całym regionie. całość zaczęło się w Polsce...

Nadzieje wcześniejszy wielkie, gra momentami porywająca, a zakończyło się skandalem. Polscy szczypiorniści z Austrii wracają bez medalu, ale z najlepszym w historii czwartym miejscem. A jak Wy oceniacie austriacki turniej? Mogliśmy ugrać więcej, czy to przypuszczalnie po prostu clou naszych możliwości? I czy to w istocie wsio grzech norweskich sędziów? Miliony ludzi bez wody, jedzenia i kontaktu ze sob, czekaj na pomoc. Dla tych, ktrzy przeyli i dla tych, ktrzy o ycie walcz pod gruzami. Zabitych liczy - W cigu minuty od wstrzsu kurz unis si nad miastem jak koc. Zasoni wiato - mwi ci, ktrzy przeyli trzsienie ziemi 12 stycznia. Wedug najnowszych danych kataklizm pochon co bynajmniej 200 tys. ludzi. Ponad 300 tys. zostao rannych. W kluczowych kwestiach mwi to, czego si spodziewano. e "nie by rdem przecieku", e swoich decyzji nie auje, tudzież e "nie podnieca si podsuchami Mariusza Kamiskiego", bo bałagan wok ustawy hazardowej byo dla niego lecz "wycinkiem dziaalnoci". Donald Tusk na pytania komisji hazardowej odpowiada dzięki 13 godzin. Wedug Polakw by wiarygodny, ale jzyk strzpi sobie na prno. Bo tak, jak prezes rady ministrów nie podnieca si podsuchami, tak wyborcy nie podniecili si tym, e jego zeznania w pracach ledczych co popadnie zmieni.wtajemniczony w obronie interesu PZPR, czy Polakw? pod ręką okazji kolejnej, 28. rocznicy stanu wojennego, odywa to samo pytanie. Tym razem opatrzone zacznikami w postaci radzieckich notatek, ktre maj rzuca nowe wiato na spraw. Gdy 1 września o godz. 4.45 Schleswig-Holstein oddawał pierwszą salwę, wojna tak istotnie trwała ondulacja już od kilkunastu minut. Bomby spadały na bezbronny Wieluń. Hitler rzucił się na Polskę. Rzd wysa do Brukseli nowa polsk map drogow prowadzc do euro, inaczej zaktualizowany - po trzsieniu ziemi w postaci kryzysu finansowego - audycja konwergencji. Przedstawi w niej myśl reform gospodarczych i finansowych, ktry ma doprowadzi do tego, e pieniądze publiczne przestan puchnc od deficytu w 2012 lub w 2013 roku, a własny system gospodarczy powrci na drog zdrowego wzrostu.

Klamka zapadła, skończyło się hamletyzowanie: Donald Tusk ostatecznie wybrał Kancelarię Premiera. zwierzchnik coś koło tego ogłosił 28 stycznia, że nie startuje w wyborach prezydenckich. PO ma czas do 16 maja, żeby przedstawić swojego kandydata.

basta roku to doskonaa racja na wszelkiego rodzaju podsumowania. Tym społem wane (oraz te mniej waniejsze, acz ciekawe) wydarzenia "do kupy" zebra Szymon Majewski i jego ekipa z "Rozmw w toku". Pomóżcie nam i sobie przetrwać szlag zimy. Przysyłajcie informacje, gdzie tworzą się największe korki, zdjęcia drogowych absurdów i zaśnieżonych ulic. Opiszcie, jak radzicie sobie z zimą i oceńcie pracę drogowców. Na wasze maile, mmsy i smsy czekamy na platformie infrastruktura TVN24.

Dla szalejącego na całym świecie wirusa grypy nie ma granic. Wirus A/H1N1 zabił obecnie ponad 6 tys. ludzi. Najwięcej w Ameryce Południowej (prawie 2,7 tysiąca) i Północnej (1,4 tysiąca). Wirus na razie omija Afrykę, gdzie zanotowano niewiele powyżej 100 zgonów. Dojedźmy pewnie na groby naszych bliskich. migacz 24 to akcja, dzięki której dowiecie się, jak osiągnąć się na cmentarze w największych miastach, gdzie tworzą się korepetycje i jak je ominąć. drogowskaz 24 powstanie razem z Wami - dzięki platformie infrastruktura TVN24, naszym kontom na Blipie, Facebooku i Twitterze natomiast wiadomościom SMS i MMS. Informacje od Was i od naszych reporterów znajdziecie na stronie tvn24.pl, a i w Waszych telefonach komórkowych na stronie tvn24.lajt.pl. Wprowadzony w obronie interesu PZPR, czy Polaków? obok okazji kolejnej, 28. rocznicy stanu wojennego, odżywa to samo pytanie. Tym pospołu opatrzone załącznikami w postaci radzieckich notatek, które mają rzucać nowe światło na sprawę.detektyw oskarżają dziennikarzy. Krzysztof Skórzyński z TVN24 i Mariusz Gierszewski z Radia Zet usłyszeli od krakowskich prokuratorów, że popełnili czyn zabroniony ujawniając w przygotowanym jak jeden mąż materiale tajemnicę śledztwa. Eksperci i politycy nie kryją oburzenia: To zamach na swoboda słowa - opowiadać zgodnie. niespokojny jest też prezydent. - Bez kontroli mediów właściwość miejscowa ulega pokusie przegiąć - ostrzega Lech Kaczyński. basta roku to doskonała przyczyna na wszelkiego rodzaju podsumowania. Tym wspólnie ważne (oraz te mniej ważniejsze, acz ciekawe) wydarzenia "do kupy" zebrał Szymon Majewski i jego zespół z "Rozmów w tłoku". przeciwnie 7 odsetek Polaków potrafi odpowiedzieć na pytanie, w jakim stylu tworzył Fryderyk Chopin (większość jest przekonana, że w "klasycznym"), a 3 procent kojarzy go ze Stalową Wolą. Ruszają obchody 200 rocznicy narodzin wybitnego polskiego kompozytora. To znakomity czas, by na dopiero co poznać naszego artystę.

Grand Press Photo 2009 - znamy najlepsze dymisjonowanie roku


fotka z wiecu w obronie likwidowanej Stoczni Gdynia SA z 1 grudnia 2008 roku - decyzją jury Grand Press Photo - została zdjęciem roku. Zdobywcą głównego zdobycz został Rafał Malko z "Gazety Wyborczej Trójmiasto".

Zamachy w moskiewskim metrze


Co w żadnym wypadku 39 osb nie yje, a 72 zostay ranne w wyniku wybuchw, do jakich doszo w poniedziaek w moskiewskim metrze. adunki eksplodoway na dwch stacjach - ubianka i Park Kultury. Za zamachy odpowiedzialne s dwie kobiety-samobjczynie, najprawdopodobniej z Pnocnego Kaukazu.

Wirusowe zapłon łączy


poziom wysłał do Brukseli nowa polską mapę drogową prowadzącą do euro, alias zaktualizowany - po trzęsieniu ziemi w postaci kryzysu finansowego - program konwergencji. Przedstawił w niej koncepcja reform gospodarczych i finansowych, który ma doprowadzić do tego, że pieniądze publiczne przestaną puchnąc od deficytu w 2012 lub w 2013 roku, a krajowy gospodarka powróci na drogę zdrowego wzrostu.

Wirusowe zapłon łączy


stopień wysłał do Brukseli nowa polską mapę drogową prowadzącą do euro, inaczej zaktualizowany - po trzęsieniu ziemi w postaci kryzysu finansowego - program konwergencji. Przedstawił w niej koncept reform gospodarczych i finansowych, który ma przyczynić się do tego, że pieniądze publiczne przestaną puchnąc od deficytu w 2012 lub w 2013 roku, a polski ekonomia powróci na drogę zdrowego wzrostu.

Berlinale 2010


rozległy sukces Romana Polaskiego - jury w Berlinie przyznao mu Srebrnego Niedwiedzia za reyseri "Autora widmo". Najlepszym filmem 60-tego Berlinale zosta turecki "Mid".

Europa ma nowy rozprawa


1 grudnia 2009 roku zmieniła się Europa. Po kilkuletniej walce europejskich polityków i pokonaniu wielu przeszkód wszedł w trwanie rozprawa Lizboński, kto ma poprawić działanie Unii Europejskiej i awansować jej rangę na arenie międzynarodowej. Czym jest, co postanawia i dlaczego wzbudza tak wielkie emocje?

Sze godzin Kaczyskiego


To afera hazardowa rzdu Donalda Tuska, a nie PiS-u - tak najkrcej mona podsumowa to, co mia do powiedzenia sejmowym ledczym byy premier Jarosaw Kaczyski. Twierdzi, e podczas gdy sprawowa wadz nie byo mowy o nielegalnym lobbingu na zagadnienie Totalizatora Sportowego, a jego ekipa walczya z "jednorkimi bandytami". Tyle, e za rzdw PiS - co wykaza pose Lewicy Bartosz Arukowicz - ich wolumen wzrosa a o 20 tys.

szóstka godzin Kaczyńskiego


To szwindel hazardowa mniej więcej Donalda Tuska, a nie PiS-u - tak najkrócej wolno kwitować to, co miał do powiedzenia sejmowym śledczym wcześniejszy premier Jarosław Kaczyński. Twierdził, że podczas gdy sprawował władzę nie było mowy o nielegalnym lobbingu na rzecz Totalizatora Sportowego, a jego ekipa walczyła z "jednorękimi bandytami". Tyle, że za rządów PiS - co wykazał wysłannik Lewicy Bartosz Arłukowicz - ich wolumen wzrosła aż o 20 tys.

Rok w tłoku


koniec roku to doskonała wzgląd na wszelkiego rodzaju podsumowania. Tym jak jeden mąż grunt (oraz te mniej ważniejsze, acz ciekawe) wydarzenia "do kupy" zebrał Szymon Majewski i jego ekipa z "Rozmów w tłoku".

Ojczyzna nad przepaścią


wtajemniczony w obronie interesu PZPR, czy Polaków? obok okazji kolejnej, 28. rocznicy stanu wojennego, odżywa to samo pytanie. Tym razem opatrzone załącznikami w postaci radzieckich notatek, które mają rzucać nowe przestrzeń niezadrukowana na sprawę.

Święta bez śniegu


Dla zmęczonych mrozem i zaspami to włość wiadomość. Dla osób, które marzą o białych świętach, ileś gorsza. W większości kraju, Święta Bożego Narodzenia, obchodzimy bez śniegu i w sąsiedztwie dodatniej temperaturze.

Haiti umiera w gruzach


Miliony ludzi bez wody, jedzenia i kontaktu ze sobą, czekają na pomoc. Dla tych, którzy przeżyli i dla tych, którzy o życie walczą pod gruzami. Zabitych liczy - W ciągu minuty od wstrząsu kurz uniósł się nad miastem jak koc. Zasłonił światło - odezwać się ci, którzy przeżyli trzęsienie ziemi 12 stycznia. podług najnowszych danych katastrofa żywiołowa pochłonął co najmniej 200 tys. ludzi. Ponad 300 tys. zostało rannych.

Pięć lat w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. Polska oficjalnie stała się członkiem Unii Europejskiej. Po NATO była to kolejna organizacja, która potwierdzała jej europejską tożsamość. Od decyzji o próba się o akces do Wspólnoty, do chwili gdy na masztach zanim polskimi urzędami załopotały unijne flagi, minęło natomiast 10 lat.

Nie daj się grypie


W ostatnim okresie doniośle wzrosła liczba zachorowań na grypę. W tym roku pojawiło się lecz nowe ryzyko - wirus A/H1N1. Gdy masowo wystąpił na Ukrainie, stał się realnym zagrożeniem także dla Polaków. Czym jest, skąd się wziął, jak go zdiagnozować i co zrobić, by uchronić siebie i bliskich? Przeczytaj ponadplanowy raport (www.tvn24.pl/grypa) i dowiedz się, co jest potrzebne by wleźć do równej walki z sezonową grypą i nowym zagrożeniem.

Ukraina wybrała prezydenta


pierwsze wyniki exit polls potwierdzają przewidywania. Wyścig po ukraińską prezydenturę wygrał Wiktor Janukowycz, prowadzący Partii Regionów Ukrainy. wszelako księżniczka Pomarańczowej Rewolucji Julia Tymoszenko deptała mu po piętach z nadspodziewanie dobrym rezultatem, to wynik Janukowycza pokazuje, że "pomarańczowego" entuzjazmu z 2004 r. Ukraińcom nie starczyło na długo. Dlaczego?

Wielka kapela witecznej Pomocy - XVIII fina


Jurek, nie boisz si, e Orkiestra i to cae pomaganie, w kocu si ludziom znudzi? - pytaj co roku dziennikarze. - Oscary rozdaj od 80 lat i coraz si ludziom nie znudziy – odpowiada pierwszy dyrygent WOP. W niedziel w trakcie XVIII finau zebrano powyżej 36 mln z.

Wypadek autokaru z dziećmi


Nagroda, święto, frajda, dwadzieścia cztery godziny bez lekcji - takie miały być wspomnienia dzieci z wycieczki do Świdnicy. Jechali na spektakl, by uczcić międzynarodowy dzień Teatru. utwór dramatyczny rozegrał się niemniej jednak wprzódy niż na scenie. Ich autokar uderzył w kolejowy wiadukt. W pojeździe zerwało dach, a siedzenia wbiły się pod podłogę. Zapanował chaos, a dzieci za pomocą łzy krzyczały do swoich opiekunów, że natychmiast przenigdy nie pojadą na żadną wycieczkę.

Dwa lata Tuska


Dwa lata temu Donald Tusk obiecał obywatelom przywrócenie zaufania, zwyczajny poziom w normalnym kraju i liberalną politykę gospodarczą w połączeniu z solidarną polityką społeczną. Nie spodziewał się pewnie, że rok w przyszłości fantastyczna koniunktura się załamie, a jego rząd będzie musiał walczyć z kryzysem gospodarczym. Że przebudowa systemowa blisko obejmie jego najbliższego współpracownika, a kilku ministrów odejdzie w związku z oskarżeniami o działania na styku polityki i biznesu. Ale też że Polak zostanie szefem Europarlamentu, a po dwóch latach rządów Platforma wciąż będzie się cieszyć największym poparciem z wszystkich partii. CZYTAJ komunikat ponadprogramowy NA WWW.TVN24.PL/2LATA

Katyń. 70 lat po zbrodni


Do dzień dzisiejszy nie rozumie się samo przez się na pewno, ilu Polaków zginęło z rąk NKWD w 1939 i 1940 r. Najbardziej prawdopodobna wielkość ofiar zbrodni nazwanej katyńską to 21 857 ludzi. Miejsca zamordowania 7305 z nich do tej pory nie udało się gruntownie ustalić.

tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje


łeb państwa polskiego nie żyje. Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. pospołu z nim zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego i czołowi przedstawiciele polskiej polityki.