TPSA obniżyła opłatę za koszty utrzymania łącza dla klientów korzystających tylko z Neostrady


Telekomunikacja Kraj nad Wisłą (TPSA) obniżyła opłatę za utrzymanie łącza, w ramach korzystania wyłącznie z neostrady, z 36,60 zł brutto, do 29 zł brutto miesięcznie, poinformowała spółka.

Po udanym rozpoczęciu handlu w nowym giełdowym tygodniu, na wystarczy dnia ewidencja WIG20 zyskał na wartości 2,4%. W ciągu sesji emocji było lecz niewiele, ponieważ po porannym wysokim otwarciu indeks nie zmieniał znacząco swojej wartości i jedynie w samej końcówce notowań popyt pociągnął katalog ileś wyżej. Sfrustrowani Europejczycy, którzy utknęli na lotniskach w różnych częściach świata z powodu zamknięcia znacznej części europejskiej przestrzeni powietrznej, gorączkowo szukają alternatywnych połączeń, dzięki którym wreszcie będą się mogli dostać do domów. Europejski plan, by zostać liderem ekologicznego wyścigu technologicznego może się w ciągu najbliższych czterech lat rozbić o lukę w finansowaniu, zwiększając szanse Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych. poniekąd po roku 2014, jak to budżet Unii Europejskiej powinien zostać dogłębnie zrestrukturyzowany, nie ma gwarancji, że ekologiczna technologia zatryumfuje w starciu z potężnym lobby rolnym.Związkowcy z kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach przedstawią dziś oficjalnie biznesplan zakładu. Dokument przygotowano dla Kompanii Węglowej - właściciela kopalni. Zawiera on dwa scenariusze: trzeźwo myślący i pesymistyczny. W obu przypadkach kopalnia zatrudni nowych górników - podkreśla Dariusz Dudek, zwierzchnik "Solidarności" w Silesii. - Większość biur turystycznych nie organizowała wyjazdów na piłkarskie MŚ w Republice Południowej Afryki. chyba że nawet przygotowały takie oferty, nie było na nie chętnych, m.in. ze względu na wysokie ceny - powiedzieli PAP operatorzy turystyczni. W tym roku nie będzie korzystnych dla studentów zmian w systemie tzw. kredytów studenckich. resort Nauki dalej nie ma gotowego projektu rozporządzenia w tej sprawie.

nieco minionych dni upłynęło w towarzystwie licznych ostrzeżeń dotyczących zmiany średnioterminowego trendu na rynkach. W takim otoczeniu o wzrosty łatwiej aniżeli niedaleko optymistycznych komentarzach.

Lepiej, jeżeli Polska starała się o przystąpienia do strefy euro, gdy casus w gospodarce całkowicie się ustabilizuje - wynika z tzw. artykułu czwartego, czyli regularnej oceny gospodarki dokonywanej przez internacjonalny fundusze Walutowy, na jaki powołuje się "Rzeczpospolita". Nie chodzi o to, iżby euro nie przyjmować, ale nie startować dwuletniego okresu przygotowawczego w trudnych czasach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał krakowską spółkę energetyczną ENION 7 milionami złotych kary.

W ramach handlu w Londynie wartość metalu spadła o 1,5 proc. Po porannej wyprzedaży złotego, efektem czego był wzrost kursu USD/PLN do 2,9150 zł, a EUR/PLN do 4,23 zł, kolejne godziny upływają pod znakiem odrabiania strat. W godzina dwunasta za dolara należy było zrewanżować się 2,8790 zł, a za euro 4,1942 zł. To trafnie o 1,4 i 1,2 gr mniej niż wczoraj na zamknięciu. obecny tydzień na rynku akcji mija w spokojnej atmosferze. Kolejna sesja z rzędu charakteryzuje się niewielką zmiennością. Pojawiają się pierwsze sygnały ze strony byków świadczące o poprawie klimatu inwestycyjnego na parkiecie.następstwo netto sektora bankowego po czterech kwartałach 2009 roku wyniósł 8,7 mld zł, alias był o 36 proc. spodni niż w 2008 roku - poinformowała we wstępnych danych komitet Nadzoru Finansowego. Współczynnik wypłacalności na koniec grudnia 2009 roku wynosił 13,3 proc., podczas gdy rok wcześniej 11,2 proc. ktoś ma swoją teorię na myśl przyczyn kryzysu finansowego w USA. Spektrum tych teorii sięga od absurdu po wiarygodność - od poglądu, że to liberalni Demokraci zmusili banki, by pożyczały finanse nie zasługującym na to biedakom (mimo iż to Republikanie kontrolowali dopiero Kongres) po przekonanie, że do rynkowego zamętu i oszustw przyczyniły się egzotyczne instrumenty finansowe. Ale co tak naprawdę wiemy o obecnym kryzysie? Od najbliższego poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy będą mogli kupować bilety 30- i 90-dniowe przez Internet. Na razie jest dozwolone je pisać program ale wręcz w metrze, informuje "Życie Warszawy".

Karty płatnicze odmówiły Niemcom posłuszeństwa


W Niemczech od początku roku właściciele kart płatniczych z chipami mają poważne problemy z wybieraniem pieniędzy z bankomatów i płaceniem w sklepach za pośrednictwem terminali. tarapaty dotyczą ponad dwudziestu milionów kart.

Tydzień stopniowego umocnienia złotego


W mijającym tygodniu obserwowaliśmy stopniowe umocnienie złotego względem euro. kurs EUR/PLN każdego dnia notował deprecjacja bodaj o 1 gr i zszedł z poziomu 3,9400 do 3,8700.

Tracą miliard dolarów co miesiąc


W pierwszym półroczu tego roku linie lotnicze na świecie straciły w sumie 6 miliardów dolarów - wynika ze wstępnych szacunków Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). To mrowie więcej niż mówiły dotychczasowe prognozy

Soros: Rajch wykończą euro


George Soros drugi raz wieszczy upadek euro. prestiżowy finansista, nazywany też walutowym spekulantem, powiedział w niemieckiej gazecie "Die Zeit", że cięcia wydatków zapowiadane za pomocą Berlin mogą się przerwać końcem strefy euro.

Polacy chcą sabotażu w Fiacie?


Na łamach komunistycznego włoskiego dziennika "Liberazione" ukazał się w sobotę list robotników z fabryki Fiata w Tychach do kolegów z zakładu pod Neapolem z apelem o "sabotaż" umowy z koncernem w sprawie przeniesienia produkcji pandy z Polski.

ZUS waloryzuje świadczenia


Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokona od 1 marca 2010 r. waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent o 4,62 proc. - poinformował ZUS w komunikacie. Oznacza to że średnia emerytura z ZUS wzrośnie w marcu o 66 zł.

DELKO - wśród największych w Polsce


grupa DELKO została uznana za jedną z największych firm na polskim rynku i znalazła się na listowie 500 "Rzeczpospolitej" na 464 miejscu.

Polska musi znajdować się twarda w rozmowach z Rosją


Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) przewiduje, że potrzeba na gaz w Europie być może spaść w tym roku poniekąd o 8-9 proc., a niepełne wykorzystanie gazociągów oraz światowych mocy skraplania gazu LNG przypadkiem wywyższyć prawie że 200 mld m sześc. gazu w 2015 roku. - ważne jest więc, by kraje negocjujące długoterminowe kontrakty na dostawy gazu dawny twarde w rozmowach - powiedział PAP nadrzędny ekonomista MAE dr Fatih Birol.

MSP chce sprzedać udziały gliwickiej spółki Cerg


Do 2 kwietnia inwestorzy mają trwanie na składanie ofert ws. kupna należących do Skarbu Państwa udziałów spółki Cerg w Gliwicach - poinformował we wtorek resort skarbu. Spółka jest producentem ceramiki budowlanej.

Po 9 miesiącach tego roku przychody Biedronki wzrosły o 33,6 proc. rdr


Po 9 miesiącach 2009 roku przychody sieci petronelka wzrosły o 33,6 proc. rdr do 11,68 mld zł, a sprzedaż w sklepach porównywalnych wzrosła o 7,9 proc. rdr - podała spółka w komunikacie prasowym.

Orbis stracił 11,5 mln złotych w I poł. '09


strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej grupy Orbis w I połowie 2009 roku wyniosła 11,5 mln zł poniżej 20,7 mln zł zysku w I poł. 2008 r. - podała spółka w raporcie półrocznym.

Ropa drożeje


Ropa naftowa drożeje w środę, trzecią sesję z rzędu, w reakcji na ubytek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy. Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku w dostawach na grudzień w handlu elektronicznym drożeje rano czasu europejskiego o 71 centów do 79,85 USD.

GPW powróciła do wzrostów na wystarczy tygodnia


Piątkowa sesja przyniosła odbitka po wcześniejszej przecenie. Tym społem nastawienie inwestorów do Grecji poprawiło się i stąd polepszenie nastrojów. Rynki są mocne i dosyć nie chcą oddalać się faktycznie od niedawnych szczytów, uważają analitycy.

Widoczne niezdecydowanie inwestorów


Główna dubel walutowa pozostaje cały okres w trendzie bocznym, który trwa już od końcówki zeszłego roku.

Włochy - limuzynowa potęga


Włoscy urzędnicy państwowi, od szczebla centralnego po władze samorządowe, dysponują parkiem samochodowym liczącym 626 tysięcy pojazdów. Daje to Włochom niekwestionowane pierwsze danie położenie na świecie.

Niezdecydowanie na wysokim poziomie


Wieczorne wzrosty kursu EUR/USD zawdzięczać jest dozwolone głównie pozytywnym wiadomościom z amerykańskich spółek z sektora technologicznego. Zarówno IBM jak i AMD ogłosiły, że ich sprzedaż w trzecim kwartale była większa od oczekiwań.

Oni nie przetrwali kryzysu


Japońska interes Canon kupi za 730 mln euro holenderskiego producenta kopiarek i drukarek spółkę OcĂŠ. To element konkurencyjnej walki z branżowym przedsiębiorstwem Ricoh.

TFI więcej zarabiają


Zwyżki na GPW i dalsze cięcia kosztów pomogły branży funduszowej zarobić w II kwartale o jedną piątą więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku. To wprawdzie o 60 proc. mniej niż w II kwartale 2008 r. - wylicza "Parkiet".

WIG 20 bronił poziomu 2300 pkt we wtorek w sąsiedztwie wysokiej aktywności inwestorów


natężenie zmian indeksów mogłaby wskazywać na nikłe oznaczanie dzisiejszej sesji. choć wysokie obroty wskazują, że rozegrała się batalia o utrzymanie wsparcia dla WIG20, uważają analitycy.

Lokaty: włości nowość dla oszczędzających


Oprocentowanie najlepszych lokat rośnie. Stawkę podbił kwintesencja Bank, kto podniósł stawki dla swoich depozytów prześcigając dotychczasowych liderów.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.