zatrzęsienie nie wyklucza przejęcia Energi przy użyciu PGE


Minister skarbu Aleksander deszcz nie wykluczył w rozmowie z PAP dyspozycja przejęcia za pomocą Polską Grupę Energetyczną gdańskiej Energi, ale pod warunkiem, że PGE złoży dobrą ofertę rynkową. minister nie wykluczył dodatkowo włączenia Energi w projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce.

okres pana prezesa Kaczyńskiego, pana marszałka Komorowskiego w Polsce się kończy, bez względu od tego, ile odsetek w sondażach będą dostawali - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartosz Arłukowicz. Motorola wprowadza na własny rynek wzorzec MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Wiktor Janukowycz, najpoważniejszy pretendent na prezydenta Ukrainy popiera model powołania stowarzyszenie zarządzającego gazociągami z udziałem Rosji.Bezrobocie w lutym 2009 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,0 proc. wobec 8,9 proc. w styczniu - podał Eurostat. Władze województwa pomorskiego zabiegają o ulokowanie w Żarnowcu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Pełnomocnik w przybliżeniu do spraw energetyki jądrowej Hanna Trojanowska zapewniła w pierwszy dzień tygodnia na spotkaniu konsultacyjnym w Gdańsku, że Pomorze będzie brane pod uwagę. Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego \"Ustroń\" w Ustroniu, kwartet - uzdrowiska \"Solanki\" w Inowrocławiu, a para - \"Połczyn\" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek ministerium skarbu.

Trzy państwa nadbałtyckie i Rzeczpospolita Polska chcą najdalej na początku 2011 roku podpisywać ostateczną umowę w sprawie budowy wspólnej nowej elektrowni jądrowej - poinformował w środę w rozmowie z agencją dpa uczestniczący w konferencji w Rydze minister energetyki Litwy Arvydas Sekmokas.

Od 1 stycznia 2010 r. zwyczajny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń będzie negocjowany pośrodku pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach - przewiduje uchwalona w czwartek regulacja o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń. Do tej pory wskaźnik ten był przyjmowany przez Komisję Trójstronną lub rząd. sztuka filmowa azjatyckie po raz kolejny jest niesłychanie silnie reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chongqing Blues\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Chińczyka Wanga Xiaoshuai\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Housemaid\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę.

Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, jednakowo jak jego gatunków nie wyjście policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.
biuro kadr 4 marca br. w toku Gali w warszawskim Hotelu Intercontinetal wręczono nagrody „Finansista Roku 2009”. Wyróżnienie otrzymał Tadeusz Kozaczyński - pryncypał finansowy, wiceprezes zarządu Trakcji Polskiej ... para giełdowe spółki - Komputronik i Karen - podpisały list intencyjny z amerykańskim inwestorem. Ma on przejąć kontrolę nad Karen i być może ogarnąć akcje Komputronika Pracowników starachowickiego MAN-a czekają na początku przyszłego roku przymusowe wakacje. Ma to wesprzeć w przetrwaniu kryzysu. - To tym dziwniejsze, że w tym samym czasie firma odnotowała wzrost sprzedaży - komunikować związkowcy.

MG o planach w sprawie energetyki jądrowej


Jak poinformowała w czwartek posłów Trojanowska, do końca tego roku ma zostać przyjęty przez kategoria audycja dla polskiej energetyki jądrowej, który określi m.in. frakcja energetyki jądrowej w krajowym bilansie energetycznym.

Z powodu rekomendacji KNF banki będą musiały drugi raz polubić karty kredytowe?


Weteranów drugiej wojny światowej w Petersburgu zaproszono w związku z Dniem Zwycięstwa do lokalu o nazwie "Haende hoch". To, że ceremonialny posiłek przyjdzie im wtranżolić pod szyldem wywołującym złe wspomnienia, nie zastanowiło właściciela lokalu.

Imprezy integracyjne a profit ze stosunku pracy


porcja w imprezie finansowanej ze środków zfśs nie stanowi przychodu. Przychód do opodatkowania nie być może być ustalany w wartości statystycznej, ale w wartości rzeczywistej. wypada podkreślić, że od 2008 r. zaczęły się pojawiać interpretacje organów skarbowych, które udział w imprezie zaczęły dopuszczać za zysk ze stosunku pracy. Na pracodawcę organy piszczałkowe nakładały zadanie prowadzenia ewidencji lub listy uczestników w celu ustalenia liczby pracowników biorących udział w imprezie.

Ostra krytyka opracowanego dzięki MG planu działań w zakresie OZE


Jak poinformował „Dziennik czasopismo Prawna”, koalicja klimatyczna przenikliwie skrytykowała obrobiony Ministerstwo Gospodarki z wykorzystaniem plan działań w zakresie energii odnawialnej, który nie spełnia według niej wymogów unijnej dyrektywy.

Cersanit miał 6,73 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., pod zysku przed rokiem


większa część aglomeracji w przyszłym roku planuje powiększyć wydatki, podaje puls Biznesu. Gazeta zastrzega jednak, że są i takie, które będą musiały zacisnąć pasa.

Lechistan non stop atrakcyjna dla inwestorów


– Lechistan jest jednym z nielicznych państw w Europie, które uzyskało wzrost oszczędny w I kwartale 2009 r. To sprawia, że dalej jesteśmy atrakcyjni dla zagranicznych inwestorów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w czasie prezentacji raportu Ernst & Young nt. atrakcyjności inwestycyjnej Europy w 2008 r. Konferencja odbyła się 8 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki.

ARiMR: łatwiejsze obciążnik wniosków o unijne dopłaty


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił uwiąd patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe świętowanie państwowe. 

Przewoźnicy kolejowi przygotowują się na pogrzeb prezydenta


Mariusz Michałowski. Susz

"DGP" Hamulcowi e-biznesu


E-przedsiębiorcy, którzy rok temu wygrali konkursy na dotacje, później czekają na pieniądze. Lechistan agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wypłaciła im lecz 11 z 85 milionów obiecanych środków. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Asseco Slovakia liczy na anafora wyników z poprzedniego roku


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się propozycja o chirurgii plastycznej. pożądane byłoby w owym czasie rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Polimex-Mostostal nadal liczy ok. na 10-proc. postęp zysku w 2010 roku


przegląd wiadomości ze spółek, godz.15

Wulkaniczny pył pogrąża akcje linii lotniczych. poniekąd 1 mld dol. strat


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. obecnie zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa funkcja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane w tym momencie na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Adam Małachowski został wybrany nowym prezesem WSiP


51 oficjeli z Afryki i Bliskiego Wschodu oglądało we wtorek w bazie lotniczej w Tianjin prezentacja chińskich myśliwców J-10. Chiny swoim produktem chcą konkurować z amerykańskimi F-16 i europejskimi Miragei wśród państw Trzeciego Świata. tyle że ich myśliwiec jest dwa chłosta droższy od konstrukcji amerykańskiej

serdecznie z nowych bloków Elektrowni Opole ogrzeje mieszkania w mieście?


Jak czytamy w Nowej Trybunie Opolskiej, PGE Elektrownia Opole SA planuje w 2015 r. budowę ciepłociągu, którym ciepło z powstających nowych bloków nr 5 i 6 ma być przesyłane do miasta.

Większość Polaków nie czyta umów, które podpisuje z bankami


Atrakcyjna miano kredytu czy lokaty być może donieść bankom więcej korzyści niż twarde parametry finansowe, bo nad jedna druga Polaków korzystających z usług finansowych nie czyta umów i regulaminów.

budowa Gazociągu Północnego rozpocznie się 9 kwietnia br.


Jak poinformowała Informacyjna agencja Radiowa, struktura Gazociągu Północnego rozpocznie się oficjalnie 9 kwietnia br.

PKB polski wzrósł o w przybliżeniu 1 proc.?


W piątek o godz. 10 GUS poda oficjalne dane o wysokości PKB w Polsce. - jakkolwiek trudno w to uwierzyć, będzie to rzędu 1 procent - mówi agencji Reuters nieznany pośrednik polskiego coś koło tego

Peugeot ma ochotę na Mitsubishi? Japońska targowisko mocno w górę


W czwartek czołowy indeks japońskiej giełdy Nikkei zyskał aż 3,8 proc. i zakończył dwadzieścia cztery godziny na najwyższym od pięciu tygodni poziomie.

Archiwa


...

MG: bez umowy z Rosją w październiku być może zabraknąć gazu


- jeśli Polska i Rosja lada dzień nie podpiszą umowy gospodarczej zatwierdzającej zawarte za pośrednictwem Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo SA i Gazprom porozumienie przedłużające kontrakt jamalski, to Polsce w październiku może zawieść gazu - powiedział Maciej Kaliski, naczelny departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki