Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 29.12.2009


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Koncern SPI pracuje nad internetową usługą wideo na żądanie. Za parę miesięcy będzie można spozierać filmy za darmo w zamian za obejrzenie reklam - donosi Press.pl. Z notatnika aspiranta O godzinie 3:00 w nocy dyżurny głogowskiej komendy otrzymał telefoniczną informacje o napadzie rabunkowym na stację paliw. Całe scena trwało bardzo krótko. Sprawcy byli ... Polskie akcje są drogie w porównaniu z papierami dostępnymi na innych giełdach, wobec tego zagraniczni inwestorzy nie chcą ich kupować. Efekt? W ostatnich dwóch tygodniach WIG20 spadł o 6 proc.agregacja sytuacji na drogach 33 osoby zginęły, a 374 zostało rannych w toku trzech dni świątecznego weekendu. W sumie milicja odnotowala 288 wypadków drogowych. Niestety kolejny raz ... Produkcja sprzedana przemysłu w lipcu br. była niższa o 4,6 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2008 r. W porównaniu z czerwcem 2009 sprzedaż spadła o 6,6 proc. Dane były gorsze od oczekiwań resortu gospodarki. Analitycy MG prognozują aczkolwiek 1-proc. rozwój produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu br. O tym, że co się odwlecze, to nie uciecze, przekonał się 27-letni mieszkaniec Dziewięcierza. W sobotę, 1 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie pospołu z ...

Czy wiesz, że… Eksperci odkryli, że we wschodniej części Antarktydy topnienie lodu postępuje głównie w rejonie przybrzeżnym, w tempie 57 gigaton na rok (1 gigatona to 1 bilion ...

- Jednym z najistotniejszych wyzwań stawianych nam z wykorzystaniem Unię Europejską jest okratowanie zużycia energii. wtajemniczenie nowoczesnych sieci pomiarowych będzie miało gigantyczny wpływ na poprawę efektywności energetycznej w naszym kraju – powiedziała podsekretarz Joanna Strzelec-Łobodzińska w czasie konferencji „Perspektywy rozwoju inteligentnych sieci energetycznych”, która odbyła się 27 października br. w Sejmie. członek rządu gospodarki od początku ogłoszenia aktualizacji planu prywatyzacyjnego Ministerstwa Skarbu Państwa sprzeciwiał się prywatyzacji spółki Tauron S.A. Decyzja w tej sprawie nie została w życiu zmieniona. Nieprawdziwe skutkiem tego są informacje zawarte w Gazecie Wyborczej z 7 sierpnia br. w artykule „Mieć miedź czy nie mieć”, autorstwa Renaty Grochal.

dzisiaj europejskie giełdy zareagowały spadkami na wprowadzony w Niemczech we wtorek wieczorem zakaz krótkiej sprzedaży, alias zarabiania na spadkach kursów papierów. We wtorek w środek dnia kończą się zapisy na akcje wchodzącej na giełdę Polskiej Grupy Energetycznej. Z wyliczeń "Parkietu" wynika, że 12 banków udzieliło prywatnym inwestorom ok. 15 mld zł kredytów na kupno papierów. negocjacje pośrodku Iranem a USA, Rosją i Francją, poświęcone wzbogacaniu irańskiego uranu za granicą, rozpoczęły się w pierwszy dzień tygodnia w Wiedniu pod auspicjami Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). pryncypał MAEA Mohamed ElBaradei mówi o "dobrym początku" i "konstruktywnym spotkaniu".Przez trzy lata Polskie przemysł wydobywczy Naftowe i Gazownictwo wyemituje obligacje za 3 mld zł - i na odkrywanie gazu łupkowego. FBI poinformowało, że postara się wyłożyć stosunki wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, kto spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych za pośrednictwem sieć AT&T. Obiekty z Warszawy, Łodzi i Poznania znalazły się w czołówce rankingu dziesięciu największych centrów handlowych w Polsce, przeprowadzonego za pośrednictwem międzynarodową firmę Dive-AdHoc, a jaki publikuje "Puls Biznesu".

Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców


Kolejna uregulowanie Ministerstwa Gospodarki opracowana w ramach „Pakietu na zagadnienie przedsiębiorczości” została przyjęta dzięki Sejm. - Zadaniem naszego resortu jest ułatwianie życia przedsiębiorcom działającym w Polsce nie na to samo w takich zasadniczych i szerokich nowelizacjach jak rozporządzenie o swobodzie działalności gospodarczej, ale także w węższym, bardziej specjalistycznym zakresie. w takim razie opracowujemy w Ministerstwie Gospodarki również takie ustawy, jak prawo o towarach paczkowanych, by łatwiej się prowadziło w naszym kraju firma – powiedział w Sejmie Adam Szejnfeld, podsekretarz gospodarki. Nowa rozporządzenie została przyjęta za pośrednictwem niższa izba parlamentu w dniu 2 kwietnia br.

GPW: WIG schodzi do 38 tys. pkt.


Po tym, jak trzy ostatnie sesje minionego tygodnia nie poszły po myśli byków, można było się spodziewać, że początek giełdowego tygodnia nie będzie stał pod znakiem przewagi kupujących. Tak też jest. WIG przed południem traci 0,7% i schodzi do 38 tys. pkt.

Czesi kupują zagraniczne spółki


W czasach kryzysu czeskie instytucje finansowe i podmioty gospodarcze wykazują wzrastające zamiłowanie kupnem istniejących zagranicznych „ready- made” spółek. Z badań statystycznych przeprowadzonych przez spółkę Smart Companies, ...

Rzeczpospolita Polska być może uzyskać nawet 1000 MW z nowej elektrowni atomowej w Kaliningradzie


Szczegóły oferty jaką przedstawiła właśnie Rosja naszemu krajowi ujawnił "Gazecie Wyborczej" Siergiej Bojarkin, wiceprezes Energoatomu (spółki wprost odpowiedzialnej za budowę elektrowni w Kaliningradzie).

wywiad ws. strajku w PKS w Gostyninie bez porozumienia


Bez porozumienia zakończyły się we wtorek rokowania komitetu strajkowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (PKS) w Gostyninie pod Płockiem (Mazowieckie), z przedstawicielami rady nadzorczej spółki i Ministerstwa Skarbu Państwa.

DAX na zamknięciu wzrósł o 1,2 proc.


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku złożyć doniesienie Maryla Rodowicz. dama estrady nie zwalnia tempa.

Pracownicy Grupy Energa wręczyli petycję zarządowi spółki


Kilkuosobowa przedstawicielstwo pracowników Grupy Energa, którzy protestują w piątek zanim siedzibą firmy w Gdańsku, wręczyła zarządowi spółki petycję ze swoimi postulatami.

Cztery miasta północno-wschodniej polski mogą wyliczać na gazyfikację


rozdzielnie gazu skroplonego powstaną w Piszu, Ełku, Olecku i Suwałkach - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Suwałkach (Podlaskie) członek męski zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Jan Anysz.

złocisty był stabilny w poniedziałek, jarmark czeka na środowe posiedzenie FOMC


- jeżeli w szóstce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce pięć stanowić produkcje TVN, to moim zdaniem to nuże jest wygrana z wykorzystaniem knock-out - mówi Piotr Walter, dyrektor TVN. - W ramach redukcji kosztów będziemy trwać nadal rozpoczęty w tym roku audycja oszczędnościowy w grupie - dodaje stary w rozmowie z PAP.

"Dziennik periodyk Prawna": Ceny prądu w górę


RWE Polska, spółka kontrolowana przez niemiecki koncern energetyczny, od stycznia podnosi w Warszawie o 4,7 proc. cenę prądu dla gospodarstw domowych, informuje "Dziennik gazeta Prawna".

Gemius będzie badał Internet w Turcji


Firma badawcza Gemius SA, obecnie rozwijająca swoją działalność na 21 rynkach zagranicznych, wygrała przetarg na test oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Turcji. Gemius SA, zrealizował w ten podejście jeden ze swoich głównych celów biznesowych na 2009 rok. biznes pokonała w przetargu dwóch swoich największych przeciwników - Nielsena i comScore.

pula Pekao: Żubr zaryczał: 260 tys. nowych ROR-ów!


w trakcie dzisiejszej sesji złocisty dynamicznie zyskiwał na wartości. szczególnie w godzinach popołudniowych niechybnie było kategoryczny ruch na parach EUR/PLN i USD/PLN - w postaci długiej spadkowej świecy.

Sawicki: Rosji zależy na imporcie produktów mlecznych z nasz


Polskie produkty mleczarskie są dobrej jakości i Federacja Rosyjska jest zainteresowana ich zakupem - powiedział w środę PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że nic nie wie o rosyjskich zastrzeżeniach do jakości naszego mleka.

Żelazostopy FeMn i FeSiMn - Ukraina - wszczęcie postępowania przed nadmiernym importem m.inn. z UE


17 lutego 2010 r. weszła w życie rozstrzygnięcie o wszczęciu dzięki Ukrainę postępowania nim nadmiernym importem żelazostopów: żelazomanganu FeMn zaś żelazokrzemomanganu FeSiMn, pochodzących m.inn. z UE.Postępowanie zostało wszczęte dzięki Międzyresortową Komisję ds. Handlu Międzynarodowego Ukrainy, a prowadzone będzie za pośrednictwem ministerstwo Gospodarki Ukrainy.Przedmiotem postępowania są żelazostopy: żelazomangan FeMn o zawartości węgla ponad 2% a żelazokrzemomangan FeSiMn, o kodach: 7202 11 80 00 i 7202 30 00 00.Termin na zgłaszanie się do postępowania w charakterze stron zainteresowanych upływa 30 dni od dnia publikacji zawiadomienia o wszczęciu postępowania.Termin na zgłaszanie komentarzy przez strony zainteresowane upływa 60 dni od dnia publikacji zawiadomienia o wszczęciu postępowania. KE prosi o przesyłanie kopii wszelkiej korespondencji w tej sprawie na ogólny adres:Trade.Defence.Third.Countries@ec.europa.eu infrastruktura w KE: Martina Orsulova European Commission DG TRADE Unit H.5 Investigations IV. Bilateral Relations N105 4/11; B-1049 Brussels Tel.: +32/2/29 90 696 E-mail: Martina.Orsulova@ec.europa.eu Notyfikacja wszczęcia postępowania cz. I i II:(pobierz plik.pdf)(pobierz plik.pdf)

Na razie nie opłaca się konstruować nowych elektrowni


Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, obecne ceny energii nie zapewniają opłacalności inwestycji w nowe moce wytwórcze. Inwestorzy czekają także na wyjaśnienie, które z nowych elektrowni dostaną darmowe uprawnienia do emisji CO2.

Premier: akt prawny o GMO ma bronić nim zalewem żywności modyfikowanej


premier Donald Tusk poinformował w środę, że regulacja o organizmach genetycznie zmodyfikowanych (GMO) ma uchronić Polaków poprzednio zalewem żywności z udziałem GMO. We wtorek rząd przyjął algorytm przepisów dotyczących GMO.

Podkarpackie.Inwestycje w porcie lotniczym Jasionka za 23 mln euro


reprezentant klubu PO Andrzej Halicki powiedział, że głosowanie w prawyborach Platformy nie zostanie przedłużone i skończy się specjalnie - w czwartek. Za przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski.

GUS: skutek netto przedsiębiorstw niefinansowych spadł do 60,04 mld zł w I-IX 2009 r.


Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w listopadzie negatywne, gorsze aniżeli w październiku i w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat - wynika z raportu GUS.

TV puls nie chce Point Group: Dziękujemy za zainteresowanie


Najmniejsza jedenasta muza komercyjna w Polsce nie chce, ażeby architektura Mediowa Point Group została jej inwestorem

ZUS ułatwi wypłatę świadczeń rodzinom ofiar wypadku w Smoleńsku


Ostatnie dni obfitowały w nieco znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była zwyczaj Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. jednak konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera a Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na pipa dawnego klubu.