film Degasa podejrzany z muzem w Marsylii


Szacowany na 30 mln euro obraz filmowy francuskiego impresjonisty Edgara Degasa pt. "Chórzyści" został podejrzany z muzeum Cantini w Marsylii. napad małego obrazka, pastela o wymiarach 32 na 27 cm, namalowanego w 1877 roku, odkrył w czwartek rankiem pracownicy muzeum.

Szturchanie, chłosta po twarzy, szarpanie za włosy - takie zachowanie zakonnicy przy niepełnosprawnego dziecka zarejestrował kamerą bałaganiarski turysta. pingwin jest pracownicą, a podfruwajka podopieczną Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Studzienicznej. tłum antyrządowych demonstrantów zebrał się w czwartek w główny punkt Iranu. Policja, aby rozpryskać manifestantów użyła gazu łzawiącego. Trzech ludzi zginęło w czwartek, gdy lokomotywa pociągu towarowego uderzyła z dużą prędkością w pociąg osobowy prosty na stacji w Spiskiej Nowej Wsi we wschodniej Słowacji - poinformowały służby ratownicze.Co w żadnym wypadku 14 osób, w tym żołnierzy NATO i sił afgańskich, zostało rannych na efekt rozbicia się śmigłowca międzynarodowych sił w prowincji Zabul na południu Afganistanu - poinformowało dowództwo NATO w tym kraju. - Pan Miller musi wrócić do pierwszej ligi, brakuje mu tego – tak słowa Leszka Millera o tym, iż prezydent Lech Kaczyński nie powinien jechać do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni, komentował w programie "Gość Radia ZET" Paweł Wypych, asystent stanu w Kancelarii Prezydenta. Polska poinformowała o budowie elektrowni atomowych w momencie, kiedy kolejne państwa, w tym Szwecja, zezwoliły na Gazociąg Północny; w ten fortel krajowy stopień chce uniezależnić się od rosyjskiego gazu - twierdzi publicysta szwedzkiej prasa "Dagens Nyheter"

Zgodnie z obowiązującym prawem, biuro Prezydenta była zobowiązana, przez MSZ, wystąpić do władz Rosji o formuła zgody na odznaczenie dawnego rosyjskiego dysydenta Aleksandra Podrabinka - wynika z komunikatu biura prasowego KP.

Naukowcy twierdzą, że z powodu globalnego ocieplenia zmniejszy się wielkość huraganów na całym świecie, ale staną się one silniejsze. Eksperci podkreślają jednak, że, jak na razie, nie ma bezspornych dowodów na to, że przebieg ten już się rozpoczął - informuje serwis huffingtonpost.com. - W całym kraju o godz. 6 rozpoczęto głosowanie. Nie mamy żadnych sygnałów, aby dokądkolwiek nie doszło do otwarcia lokalu wyborczego o czasie - poinformował TVN24 prowadzący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski. na skutek temu jest dozwolone się spodziewać, że głosowanie wszędzie zakończy się punktualnie o godzinie 20 i w tamtym czasie będziemy mogli odgadnąć pierwsze sondażowe wyniki. W tvn24.pl przypominamy, jak głosować, by wotum był ważny.

Ma dopiero co 9 lat, a za sobą występy z takimi gwiazdami jak Beyonce, Elton John czy Josh Groban. atoli z takimi umiejętnościami z trudem się dziwić. Zresztą, Amerykanin Ethan Bortnick już dzisiaj być może sam wiać za gwiazdę. czwórka lata to Stwórca trwanie by wydorośleć. Z takiego założenia wyszedł pewien wąski Włoch, który w przededniu swoich czwartych urodzin postanowił pożegnać się ze swoimi smoczkami. Marco uznał, że najlepiej zaopiekują się nimi... policjanci. Carmelo Anthony zdobył 50 punktów - najwięcej w karierze i poprowadził Denver Nuggets do piątkowego zwycięstwa nad New York Knicks w lidze NBA. Koszykarze obu ekip uzyskali w sumie nad 250 punktów, lepsi o trzy byli gospodarze.Zrobimy wszystko, aby wyszperać i ukarać tych, którzy przerwali Twoje młode obecność - tymi słowami żegnano st. szer. Grzegorza Bukowskiego, który we wtorek zginął w Afganistanie. Swojego kolegę wojskowi żegnali w polskiej bazie w Ghazni. Angela Merkel nie może wrócić do domu. wsio z powodu chmury wulkanicznego pyłu znad Islandii, który sparaliżował ruch lotniczy w całej Europie. Kanclerz Niemiec, wracając w piątek ze Stanów Zjednoczonych, musiała lądować w Lizbonie. W sobotę do berlinka również nie powróci - poleci do Rzymu. Stamtąd autobusem uda się do Bolzano, a wówczas w niedzielę do Niemiec. bałagan około rządu, ujawnione stenogramy i zapowiedziane dymisje czołowych urzędników rozgrzewają do czerwoności polską scenę polityczną. Stefan Niesiołowski w programie "24 godziny" deklarował, że CBA to zbrojne ramie PiS. Zgodził się z nim Tadeusz Iwiński, który stwierdził, że ogół z wykorzystaniem poparty przez PO w 2006 roku wzór PiS. - To wyście zrodzili legislacyjnego potworka z zespołem downa - mówił Iwiński.

Miss: geje powinni zostać skazani na śmierć


Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox świeża wiadomość kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich idea wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com.

PiS zainaugurowało akcję pomocy powodzianom


społeczny komitet poparcia kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego zainaugurował we wtorek w Warszawie wzór pt. "Akcja bałwan Pomocy", w ramach którego od przyszłego tygodnia przeprowadzane będą w internecie aukcje charytatywne na kwestia powodzian.

Tatrzański skwer etniczny da więcej tras narciarzom


Tatrzański ogród Narodowy otwiera się na narciarzy. Nowe trasy na górach Beskid i Pośredni Goryczkowy zostaną udostępnione bodajże w drugim tygodniu lutego. To obszar ok. 30 hektarów. Ekolodzy w tym momencie zapowiadają protesty, ale TPN nie musi ich uwzględnić.

katastrofa lotnicza: 103 ofiary, przeżyło pociecha


103 osoby zginęły dzień dzisiejszy w katastrofie samolotu libijskich linii lotniczych Afriqiyah, który rozbił się w czasie lądowania na lotnisku w Trypolisie. Katastrofę przeżyła jedna osoba. urządzenie mechaniczne leciała z Johannesburga w RPA. w pierwszej chwili informowano o 105 zabitych.

"Żałosne behawior prezydenta"


Wolałbym, żeby w tym roku Lech Kaczyński nie pojechał do Katynia. Będzie chciał tam uprawiać politykę na użytek kampanii wyborczej. dialog polsko-rosyjski nie był dla niego ważny przez cztery lata. dzisiaj prezydent zastanawia się, czy dostanie rosyjską wizę, choć jej nie potrzebuje. Żałosne - komentuje zachowanie Lecha Kaczyńskiego po zaproszeniu Donalda Tuska do Katynia Marek Siwiec.

Uzdrawiał seksem, szuka go policja


50-letni on podawał się za hrabiego, onkologa i ginekologa. Jako ten miniony wmówił 19-letniej dziewczynie, że ma chore jajniki i wyleczy ją za pomocą specjalnego stosunku płciowego. Dodatkowo za tę wyjątkową usługę pobrał 1300 złotych. Teraz szuka go policja.

Zginęła 4-osobowa familia


nieszczęśliwy wypadek w Żyrardowie. 43-letni mężczyzna, 37-letnia płeć słaba a ich dwie córki - w wieku 18 lat i ośmiu miesięcy zginęli, pewnie w wyniku zaczadzenia.

Francuzi mają apetyt na rosyjski gaz


język francuski koncern GDF Suez i ruszczyzna Gazprom podpisały w pierwszy dzień tygodnia memorandum w sprawie wejścia GDF do projektu budowy Gazociągu Północnego (Nord Stream). Jak podano w komunikacie, GDF będzie pył w projekcie 9-procentowy udział.

związek ma prezydenta i szefową dyplomacji


premier Belgii Herman Van Rompuy nowym prezydentem Unii Europejskiej, a Brytyjka Catherine Ashton - unijna komisarz do spraw handlu - szefową unijnej dyplomacji. Van Rompuy podziękował za wybór, jakkolwiek przyznał, że z trudem będzie mu się pogodzić z rezygnacją z funkcji w swoim kraju. - Nie spodziewałem się tego zaszczytu, ale biorę na siebie tę obciążenie z entuzjazmem i zaangażowaniem - powiedział na konferencji prasowej.

IPN stawia pierwsze zarzuty ws. Popiełuszki


kierunek pionowy śledczy IPN zarzucił b. oficerowi SB komenderowanie postępowania karnego z przeciwnej strony ks. Jerzemu Popiełuszce o czyny nie będące przestępstwem. To pierwsze zarzuty IPN w wątku dotyczącym ks. Jerzego w śledztwie w sprawie funkcjonowania od 1956 r. do 1989 r. w MSW związku przestępczego.

USA: Eksplozja gazociągu


W Darrouzett w stanie Teksas (na południu USA) eksplozja gazu ziemnego zabiła we wtorek dwie osoby; trzy zostały ranne - poinformowała lokalna policja.

W. Brytania: Brown i Cameron oferują Cleggowi koalicję


W związku z powyborczym patem politycznym w Wielkiej Brytanii liderzy Partii Pracy i konserwatystów przedstawili liderowi trzeciej z największych partii - liberalnych demokratów - oferty koalicyjne.

Glasgow: Zmarł Polak ugodzony nożem


Mężczyzna, którego znaleziono w niedzielę w nocy w pobliżu ulicy Commerce Street w Glasgow, to pewno Polak. 24-latek zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala - informuje Goniec.com.

Generał Koziej objął BBN


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski obecnie oficjalnie powołał we wtorek emerytowanego generała Stanisława Kozieja na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Koziej, uprzedni podsekretarz obrony, zastąpił Aleksandra Szczygłę, który zginął w sobotniej katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

"Temperuje posłów, którzy chcą być wesołkami"


- Jestem generalnie sceptykiem co do funkcjonowania komisji śledczej. Sekuła ma trochę taką rolę jak marszałek poniżej całego Sejmu. Musi pilnować, żeby posłowie zadawali pytania, a nie prowadzili dywagacje i komentowali całokształt - mówił Bronisław Komorowski w RMF FM o pracy hazardowej komisji śledczej.

"Podwyżki podatków nie unikniemy"


- Na zapewne nie uda nam się uniknąć podwyżki podatków - uważa b. wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński. Jak powiedział w TVN CNBC Biznes, możemy istnieć pewni wzrostu podatków akcyzowych, a chyba że to nie basta do załatania dziury w budżecie, oraz innych rodzajów danin.

"Izrael igra z ogniem"


Zdaniem króla Jordanii Abdullaha II Izrael igra z ogniem prowadząc potem osadnictwo w Jerozolimie Wschodniej i próbując zmienić charakter tego miasta. Izrael naraża też na szwank okoliczności z Jordanią - oświadczył monarcha.

"Ja prezydentem? Ja na odwrót znam cokolwiek rosyjski..."


Lech Wałęsa oświadczył w środę w wywiadzie dla rosyjskiej prasa periodyczna "RBK-Daily", że jest rewolucjonistą, a nie politykiem, i stąd nie nadaje się na referat prezydenta Unii Europejskiej, jak potocznie nazywane jest nowe unijne pozycja przewodniczącego Rady Europejskiej.

Abp Gądecki następnym prymasem?


20 marca abp Henryk Muszyński ma obowiązek rozstać się z tytułem prymasa - kończy 77 lat i przestanie być metropolitą gnieźnieńskim. Kto go zastąpi?

Chiny: Eksplozja w kopalni, 31 ofiar


ilość ofiar śmiertelnych w eksplozji gazu w kopalni węgla kamiennego w północno-wschodnich Chinach wzrosła do 31, a 82 górników zostało uwięzionych pod ziemią - powiadomiła chińska telewizornia CCTV. Poprzednie doniesienia mówiły o 23 zabitych i 90 uwięzionych górnikach.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.