Lód na drogach, są zabici


Do kilku wypadków - w tym dwóch śmiertelnych - doszło w sobotę na Pomorzu. Policjanci radzą, by kierowcy poruszający się po tamtejszych drogach mieli się na baczności, bo jezdnie są oblodzone.

kumpel na profilu przed chwilą opublikował łącze "101 Hottest Women in the World". Jak zazwyczaj zainteresowany - klikasz i... udostępniasz obcym swoje dane, lub zarażasz się złośliwym oprogramowaniem. Popularne portale społecznościowe są pełne podobnych niespodzianek. Jak się chronić? Francuska TV dalszy raz udowodniła to, co psychologowie wiedzą obecnie od 50 lat. człek pod presją autorytetu jest gotów zabić. najnowszy celuloid dokumentalny pokazał to dobitnie. Drastyczne zdjęcia zwłok, zaprezentowane w nowym muzeum mafii w Salemi na Sycylii są przyczyną omdleń i złego samopoczucia u zwiedzających. Dlatego po kilku takich incydentach postanowiono, że mogą je zobaczyć ale wręcz osoby w górę 16 roku życia.W połowie czerwca baza wszystkich zarejestrowanych w Polsce samochodów stanie się dostępna z wykorzystaniem net - zapowiada "Dziennik pismo Prawna". Każdy, kto np. kupuje żywy samochód, będzie mógł poddać próbie jego dane z dowodu rejestracyjnego. Jest wprawdzie jeden problem: wspierający będzie sygnatura elektroniczny, który cokolwiek kto z nas posiada. dwa skrzynki szkockiej whisky, przywiezione za pośrednictwem słynnego polarnika Ernesta Shackletona i schowane wiek temu na Antarktydzie, zostaną wydobyte z lodu - donosi internetowy serwis BBC. Przed północą drogowcy z powodu złego stanu umocnień przeciwpowodziowych zamkną Wał Miedzeszyński - oznajmił wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. casus w Porcie Praskim, gdzie przez identyczny dzień trwało uszczelnianie prowizorycznych wałów, jest za to w tym momencie opanowana. - Uporaliśmy się z portem - potwierdziła w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Zobacz aktualną sytuację powodziową w stolicy.

Pijąc napój alkoholowy w domowym zaciszu, większość ludzi nalewa sobie więcej, niż nalano by im w pubie - informuje serwis "BBC News/Health".

decyzja Wrocławia o wypowiedzeniu kontraktu firmie Mostostal stolica Polski spodobała się premierowi Donaldowi Tuskowi. - jeśli wykonawca postępuje niezgodnie z umową, są opóźnienia, to wykonawcy powinni znajdować się z roboty wyrzucani. To (...) nader dobra rozstrzygnięcie - ocenił prezes rady ministrów na konferencji prasowej. Zdaniem analityków, Mostostal nie złoży wszelako broni w walce o stadion. Zdaniem Michała Sztablera z PKO BP, kazus skończy się w sądzie. Dwóch ok. 30-letnich Polaków zginęło w toku nurkowania w Norwegii. Jedna ona w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Trzy kolejne pechowe biegi Roberta Kubicy w Australii poszły w niepamięć. Polak wykorzystał błędy czołówki, pojechał doskonale i – co najważniejsze – na metę dojechał drugi. Wygrał Jenson Button z McLarena. Premier makaroniarz Silvio Berlusconi oświadczył, że istnieć przypadkiem co więcej 10 milionów obywateli jego kraju jest podsłuchiwanych. To rekord świata - podkreślił. Prezydenta USA Barack Obama powołał dwóch weteranów amerykańskiej polityki, by przewodzili niezależnej komisji badającej katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. Zaznaczył, że nie będzie ona ambarasować w żadnym cywilnym i kryminalnym śledztwie, które toczy się ws. wycieku ropy i zatonięcia platformy Deepwater Horizon.Co 12 minut we Włoszech dochodzi do sąsiedzkiej awantury o psa lub kota - wynika ze statystyk stowarzyszenia obrony zwierząt i środowiska (Aidaa). W zeszłym roku otrzymało ono 37 tysięcy wniosków o pomoc w polubownym załatwieniu sporów na tym tle. Masz karty kredytowe i płatnicze - sprawdź ostatnie operacje. Multibank, Pekao SA i PKO BP w koniec tygodnia zastrzegały karty niektórym swoim klientom. Powód? akt kart mogła utrzymywać się zeskanowana za granicą, a złodzieje mogli wypłacać z nich znaczne sumy pieniędzy - donosi TVN CNBC Biznes. nuże od dawna na słynącym z żywiołowego dopingu stadionie Lecha Poznań nie ma burd. błogość obok Bułgarskiej to nie rezultat nagłej zmiany kibicowskiej warty i pojawienia się potulnych jak baranków fanów Kolejorza. Zdaniem "Gazety Wyborczej" to efekt układu, jaki klub zawarł z "Wiarą Lecha", którą rządził Mirosław O. - aresztant kilka tygodni temu przez CBŚ.

Obudził się 90 minut po lądowaniu samolotu; w hangarze


niejaki brytyjski erudyta zasnął w toku lotu z Calgary do Vancouver i obudził się 90 minut po lądowaniu, kiedy samolot znalazł się już w hangarze na lotnisku.

LA najefektywniej wykorzystuje energię w USA


Los Angeles w najwyższym stopniu efektywnie wykorzystuje energię w USA, wyprzedzając m.in. Waszyngton i San Francisco - podała w raporcie amerykańska agencja Ochrony Środowiska (EPA). Ranking jest częścią sporządzanej co roku listy 25 amerykańskich miast, w których nastąpiła największa redukcja zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych.

ojciec i syn znalezieni pod domem. "Liczne rany rąbane"


nieuporządkowany przechodzień znalazł w Koninie leżących przed domem dwóch zakrwawionych mężczyzn - ojca i syna. nestor z nich zmarł w szpitalu. Nie wiadomo, kto i dlaczego zaatakował rodzinę. Wiadomo, że nieboszczyk on prowadził w pobliżu lekki bar.

Ukraina zamyka szkoły


W całej Ukrainie zamknięte szkoły i kwarantanna w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju - tak z epidemią grypy A/H1N1 zamierza bić się ukraiński rząd. przedtem członek rządu zdrowia podał w Kijowie, że na nieznany wirus grypy zmarła do tej pory jedna osoba, a 11 jest chorych.

Jako producent kalendarzy posiadamy główną siedzibę w Katowicach. Ale nie tylko Katowice są miejscem naszej działalności. Jesteśmy tak dużym producentem kalendarzy reklamowych, że nasze kalendarze reklamowe docierają do wszystkich krajów europejskich. Nasz

producent kalendarzy

funkcjonuje już kilkanaście lat, a dzięki tak dużemu doświadczeniu producent kalendarzy zdobył uznanie i zaufanie klientów nie tylko na rynku kalendarzy reklamowych w Polsce.

Wyniki sekcji za miesiąc. A detektyw sprawdzą policjantkę


padlina wydobyte z grobu Krzysztofa Olewnika krótsze niż jego wzrost? Pojawiające się aktualnie wątpliwości co do zgodności stanu uzębienia z kartą dentystyczną biznesmena? Takie informacje pojawiły się we wtorek w mediach. członek rządu Sprawiedliwości apeluje o cierpliwość i obiecuje, że na początku marca znane będą wyniki badań szczątków ekshumowanych z grobu Olewnika.

To nie to Sydney - lotnicza pomyłka


dubel Holendrzy w zastępstwie do Sydney w Australii trafili prawdopodobnie do Sydney w Kanadzie - informuje australijska prasa.

Osobowość kształtuje poglądy polityczne


Pomiędzy naszą osobowością a preferencjami politycznymi istnieje silna zależność - przekonują kanadyjscy naukowcy w piśmie "Personality and Social Psychology Bulletin". Liberałami częściej są osoby empatyczne i ceniące sobie równość, konserwatystami atoli te, które mają wewnętrzną potrzebę zachowania ładu i norm społecznych.

Prezydencka debata: kandydaci się mijają


W środę odbędzie się polemika prezydencka organizowana z wykorzystaniem studentów Uniwersytetu Warszawskiego. udział w niej zadeklarowali wszyscy poza Jarosławem Kaczyńskim. W niedzielę z kolei miałaby się przebyć polemika czterech głównych kandydatów w Telewizji Publicznej. W tym przypadku zadeklarował, ale swoją nieobecność, Bronisław Komorowski. A przypadkiem marszałek i pryncypał PiS staną do pojedynku "jeden na jednego" w TVN i TVN24?

"Litewski mściciel" drugi raz zaatakuje?


Drasius Kedys, zwany "litewskim mścicielem", przygotowuje się do kolejnego ataku, pisze litewski dziennik "Lietuvos Rytas".

"Hołek" wraca i płacze


największy nieszczęśnik tegorocznego Rajdu Dakar, Krzysztof Hołowczyc, wraca do domu. odrodzenie się do własny nie odbywa się w miłej atmosferze. - Siedzimy i płaczemy - mówi kierowca polsko-belgijskiej załogi, która przegrała z jedną z wydm na trasie.

Na razie nie będzie szczepionek. "Zwykła grypa jest groźniejsza"


- Nie ulegnę żadnej presji - mówiła w przerwie posiedzenia komitetu pandemicznego Ewa Kopacz. To dopisek do decyzji, że na razie do polski nie dotrzeć szczepionki przeciwko A/H1N1. Szczepionek nie będzie, bo nie zostały jeszcze zakończone badania kliniczne nad nimi. - Będzie pełna dokumentacja, będziemy je porcjami sprowadzać - podkreślała minister. ministerstwo zdrowia apeluje również by większą uwagę zwracać na grypę sezonową.

artysta "w pudle" nabił publikatory w butelkę


Grzegorz Turnau zdradza nie na to samo talenty muzyczne, ale i marketingowe. Artysta swoją ostatnią akcją sprytnie wyprowadził media w pole, rozpuszczając słuchy o swoim zatrzymaniu.

Kupiła pudełko jajek, znalazła 6 podwójnych żółtek


Pewna Brytyjka kupiła pudełko jajek, w którym znalazła aż 6 podwójnych żółtek, chociaż statystyczne prawdopodobieństwo takiego wydarzenia wynosi dopiero co milion milionów do jednego.

Lód uwięził 50 promów. Zaczyna się uwalnianie


Z lodów zamarzniętego Morza Bałtyckiego udało się odłączyć pasażerski prom Amorella, na pokładzie którego znajdowało się z grubsza 1000 osób. W czwartek u wschodnich wybrzeży Szwecji zostało zablokowanych w sumie aż 50 jednostek.

Są nowe dokumenty Olewnik: Okłamano mnie


W nowych dokumentach dotyczących sprawy Krzysztofa Olewnika mają się znajdować o informacje o działaniach policji w czasie przekazywania okupu w 2003 r. za pośrednictwem siostrę zamordowanego. - W aktach jest wykapany przebieg tej akcji - ale możliwe jest, że jej wcale nie było - powiedział TVN24 ojczulek ofiary, Włodzimierz Olewnik. I dodał, że w świetle odnalezionych akt - czuje się poszkodowany za pośrednictwem premiera Tuska.

Prezydent lubi "krew ziemi"


W wyborze trunków pomagał natychmiast za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego, a że pewnie trafiał w gusta ówczesnego prezydenta swoje dzieło kontynuuje nadal. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jarosław Cybulski, doradca prezydenta RP w zakresie doboru win, kolekcjoner i koneser wyjawia alkoholowe zawiłości z Prezydenckiego Pałacu.

25-latek zginął w ciągu libacji


ciało 25-letniego mężczyzny znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w Lublinie. Zdaniem funkcjonariuszy odbywała się tam dzięki nieco dni libacja, a mężczyzna mógł iść do piachu z racji sprzeczki z kompanem.

Traktorem w policjantów. Padły strzały


Policjanci z Częstochowy zatrzymali 20-letniego traktorzystę, który uciekając poprzednio drogówką potrącił jednego z funkcjonariuszy. poza tym, że nietrzeźwy rolnik nie proszek prawa jazdy, sam traktor nie został też przenigdy dopuszczony do ruchu. Za napaść na policjanta mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Bullock dostała Oscara "za wytrwałość"?


- no na to zasłużyłam, czy byliście już mną zmęczeni? - pytała przewrotnie Sandra Bullock dziękując za Oscara. Aktorka jest pewność siebie na fali - pierwsza nominacja i pierwszy Oscar, a poprzednio kolekcja złotych nagród. Do historii przejdzie również jako pierwsza aktorka, która w jednym roku została wybrana zarazem najlepszą i najgorszą aktorką.

Chiny: Na niebie pojawiły się latające czynele


Liczni świadkowie zapewniają, że na niebie w Szantungu - prowincji we wschodnich Chinach - widzieli niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) - pisze wydawany w języku angielskim diariusz "China Daily" w wydaniu internetowym.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.