"Arbeit macht frei" nie wróci na bramę Auschwitz?


Na razie nie wiadomo, czy prawdziwy inskrypcja "Arbeit macht frei" powróci na bramę główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.

Dwa i pół roku więzienia dla Piotra Ryby i grzywna dla Andrzeja K. - to mandat dla dwóch głównych oskarżonych w tzw. aferze gruntowej. poprzednio ogłoszeniem wyroku b. członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, kto dziś obchodzi 39. urodziny, mówił, że nie liczy na hojny podarunek i żałował, że ławka oskarżonych była krótka. Microsoft zapowiedział wprowadzenie także do własny usługi Xbox Live. Jej niedostępność w naszym kraju była kością niezgody między koncernem a jego polskimi klientami. Nieznaną gruntownie liczbę rannych i spore szkody w Rzymie spowodowała dupa wołowa powietrzna, która przeszła w poniedziałek po południu nad kilkoma dzielnicami. Kobieta, na którą runęło drzewo w dzielnicy Eur, odniosła ciężkie obrażenia.Na hazardzie się nie zarabia, hazard nie uzależnia, a afery hazardowej w ogóle nie było - takie "prawdy" usłyszeli od biznesmena branży hazardowej Jana Koska - jednego z bohaterów afery hazardowej, sejmowi śledczy. Piętnował ponadto wiceministra finansów Jacka Kapicę i byłego szefa CBA, jako tych, którzy zagrażają interesom państwa. - Zostaliśmy nieco zmanipulowani. Pan Kosek mówił, że jest chory, a urządził festiwal oskarżeń - komentował na na całego w przerwie posiedzenia posłaniec Lewicy Bartosz Arłukowicz. Do Rosji wraca strach - tak brytyjski "Independent" komentuje piątkowy machnięcie na rosyjski ekspres, w którym zginęło 26 osób. równie jak po poprzednich zamachach władze w Moskwie wskazują na kaukaski ślad w tej historii. Głównym podejrzanym jest Paweł Kosopałow, współpracujący z czeczeńskimi bojownikami. Adrian Lukoszek dokonał niemożliwego. Dla wielu zrzucenie z pasa kilku kilogramów jest niezdobytym szczytem. Pan Adrian zdobył Mount Everest - schudł 120 kg w 8 miesięcy. imponujący czyn bohaterski nie został bez echa - aktualnie otrzymuje setki maili z pytaniami: Jak schudnąć?

kongres krajowy PO w sobotę raz jeszcze wybierze Donalda Tuska na szefa partii; konwencja będzie jednak przede wszystkim okazją do zamanifestowania poparcia dla Komowskiego przed II turą wyborów prezydenckich.

Robert Kubica przyzwoicie wypadł w obu treningach zanim niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Europy na torze w hiszpańskiej Walencji. Podczas porannych treningów Lach był 12., a sesję popołudniową zakończył na siódmym miejscu. W 2007 roku specjaliści z programu z przeciwnej strony korupcji Fundacji im. Stefana Batorego chcieli monitorować prace rządu PiS nad ustawą hazardową. Na swoje pisma nie doczekali się odpowiedzi – ustalił serwis tvp.info.

Jak grzyby po deszczu w Europie wyrastają firmy, zajmujące się doradzaniem wyjeżdżającym do Wielkiej Brytanii jak skutecznie "wyciągnąć" kasa z brytyjskiego systemu opieki społecznej. pośród zainteresowanych usługami dominują przybysze z Europy Wschodniej – pisze brytyjska prasa. Zdaniem Brytyjczyków, w ten sposób rodzi się tzw. "turystyka socjalna". "Dziennik Polski": W miechowskim Domu Generałów, budynku dawnej plebanii, niechybnie za pośrednictwem lata podsłuchiwani byli proboszczowie tej parafii. wprawdzie na świecie (ponoć) szaleje kryzys, niemieccy winiarze sprzedają za granicę więcej swych trunków, aniżeli nim rokiem. Kraj nad Wisłą okazuje się jednym z tych rynków, gdzie rieslingi i mozelskie znajdują coraz to więcej amatorów. Jak wynika z danych Niemieckiego Instytutu Wina, w I półroczu sprowadziliśmy o 3/4 więcej tych produktów.W piątek przypis z hazardowej komisji śledczej przesłuchają biznesmena branży hazardowej Jana Koska. Ze względu na chorobę świadka przesłuchanie odbędzie się w Krakowie. Na prośbę Koska dziennikarze nie będą mogli notować jego zeznań. Włoscy urzędnicy odpowiedzialni za formowanie szczytu G8 w miejscowości L’Aquila zamieszani są w seksaferę. Jak donosi brytyjski "Times" urzędnicy byli korumpowani dzięki biznesmenów opłacanymi z wykorzystaniem tych ostatnich prostytutkami. Agenci FBI, po 19 latach śledztwa, zatrzymali mężczyznę, który uprowadził i zgwałcił 8-letnią dziewczynkę z Teksasu – informuje serwis CNN.

Czego potrzeba, by jechać do RPA


blamaż w chorzowskim "Kotle Czarownic" za nami. Pan czas, by zastanowić się, co "biało-czerwoni" muszą zrobić, by liczyć na bilety do RPA na przyszłoroczne czempionat świata.

Litwa kupi szczepionki przeciw wirusowi A/H1N1


rząd Litwy przyznał dodatkowe 1,7 mln litów (około 2 mln złotych) na walkę z grypą, z tego 700 tys. litów (843 tys. złotych) zostanie przeznaczonych na nabycie szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1, a 1 mln litów (1200 tys. złotych) - na leki antywirusowe.

Leeds: 29-letni Polak walczy o życie


Polak, który siedem dni temu trafił do szpitala w Leeds, jest w stanie krytycznym. mężczyzna został dotkliwie pobity w Birkby - informuje Goniec.com.

Cymański podbije strażnica Platformy?


Pomorskie PiS chce do walki o fotel prezydenta Gdańska wystawić europosła Tadeusza Cymańskiego - ustaliła "Rzeczpospolita". Miałby szanse - komunikować specjaliści od marketingu.

dziecko poparzone "Kretem" aktualnie przytomne


2,5 trochę ciepły Adrian, jaki miesiąc temu w sklepie w Stargardzie Szczecińskim połknął złośliwy mieszanka do czyszczenia rur kanalizacyjnych czuje się już lepiej. potomek co prawdziwość bez ustanku jest w szpitalu i ma poparzony przełyk i usta, ale ale po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej oddycha już samodzielnie.

Matrix lokalny codzienny


Oto, zaprawdę Państwu powiadam, autentyczny symbol nowych czasów. Sejmowa komisja śledcza do przyłapania PiS-u na czymkolwiek, zwana potocznie "komisją naciskową", po dwóch latach wytężonego i, każdy przyzna, niezbyt owocnego szukania haków na Kaczora, podsumuje swe prace... Nie, tylko nie żadnym raportem. Raporty to były kiedyś. komitet podsumuje swoją pracę krótkim filmem czy podobnie prezentacją multimedialną, przygotowywaną za pośrednictwem jej platformerskich członków.

Medal Sikory pomoże choremu dziecku


złocisty medal, kto najlepszy krajowy biatlonista zdobył w 2007 roku w trakcie mistrzostwach Europy, ma pomóc w leczeniu 13-letniego Arka Potyki z Wodzisławia Śląskiego. młodzik od wielu lat choruje na naczyniaka, na leczenie groźnej odmiany raka potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy euro. Na razie na aukcyjnym serwisie Allegro cena medalu wynosi ileś ponad tysiąc złotych.

Przełomowe odkrycie. Leki opóźnią starzenie?


Naukowcy odkryli geny o nazwie "Methuselah", które znacznie powiększają szansę osiągnięcia wieku 100 lat chociażby w sąsiedztwie prowadzeniu niezdrowego trybu życia.

Smuda chce Polanskiego


Eugen Polanski, pomagier niemieckiego FSV Mainz 05, jest kolejnym kandydatem do gry w reprezentacji Polski. bramkarz Franciszek Smuda w "Przeglądzie Sportowym" potwierdza, że zamierza dopaść się z tym zawodnikiem.

Kampania wyczerpuje. prezes rady ministrów spał na szczycie


Wyczerpany intensywną kampanią wyborczą poprzednio wyborami samorządowymi premier Włoch Silvio Berlusconi przysypiał w trakcie szczytu Ligi Arabskiej w sobotę w Syrcie w Libii. Zdjęcia drzemiącego szefa rządu opublikowały w niedzielę włoskie media.

Kolejni polscy żołnierze ranni w Afganistanie


Trzech polskich żołnierzy pełniących służbę w Afganistanie zostało w czwartek lekko poszkodowanych w wyniku ostrzału Sił Szybkiego Reagowania tzw. QRF (Quick Reaction Force) - podały służby prasowe kontyngentu.

Ubogi... jak stary


Spadły pensje zarządów spółek giełdowych. Firmy zmniejszają prezesom wynagrodzenia, bo mają gorsze wyniki. Rz przeanalizowała 20 raportów giełdowych firm, które podały dane o zarobkach, oraz tych, które na wynagrodzenia zarządów w 2008 roku wydały najwięcej. Okazuje się, że w I półroczu przeciętna stawka zarządu wyniosła trochę nad 140 tys. zł miesięcznie. To ponad 40 baty więcej aniżeli wynosi płaca statystycznego Polaka, ale w porównaniu z I półroczem 2008 oznacza spadek o 4,6 proc.

Gwałciciel przyszedł na pocztę?


Poszukiwany z wykorzystaniem policję mężczyzna, który od kilku tygodni terroryzuje kobiety w Zielonej Górze i okolicach, został rozpoznany na poczcie w Lubsku. To w tej miejscowości dokonano ostatniego napadu. Domniemanego gwałciciela rozpoznała pracownica poczty, milicja sprawdza ten ślad.

tragedia w Libanie; znaleziono czarną skrzynkę


Ekipy poszukiwawcze odnalazły czarną skrzynkę z Boinga linii Ethiopian Airlines, który dwa dni temu rozbił się u wybrzeży Libanu – informuje komplet naczyń stołowych CNN.

"To osobliwa ustawa. Niczego nie zmieni"


- To osobliwa norma prawna - mówi o przyjętej przez niższa izba parlamentu ustawie antynikotynowej Bolesław Piecha, uprzedni wiceminister zdrowia w rządzie PiS i obecny zwierzchnik sejmowej komisji zdrowia. Podkreśla, że nie jest rad z przyjętych przepisów wprowadzających śladowy interdykt palenia. - To zdecydowanie zła ustawa, lecz komplikuje sprawę - podkreśla Grzegorz Schetyna, polityk PO.

Czy wiesz, co działać słonie, gdy się spieszą?


Naukowcy badający kwestię, czy słonie poruszające się z dużą szybkością biegną, czy idą, ustalili, że wykonują obie czynności jednocześnie - biegną przednimi nogami, a idą tylnymi. O odkryciu badaczy z Belgii, makaroniarz i Tajlandii pisze dzień dzisiejszy portal BBC News.

Rekordowa liczba turystów zwiedziła Auschwitz


1,3 miliona turystów zwiedziło w ubiegłym roku Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To najlepszy wynik w 62-letniej historii placówki - poinformowało biuro prasowe muzeum. do chwili obecnej rekordowym rokiem był 2007, w którym b. biwak zwiedziło 1,22 miliona osób. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła ponad 1,1 miliona osób.

Zamachowiec z Muzeum Holokaustu nie żyje


89-letni mężczyzna delikwent o strzelaninę, do której doszło w zeszłym roku na terenie Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, nie żyje. Zmarł w środę w więziennym szpitalu.

W wyborach prowadzi obecny premier


W wyborach parlamentarnych w Iraku zdecydowanie prowadzi koalicja, na której czele stoi aktualny premier Nuri al-Maliki - wynika ze wstępnych wyników.

powyżej 50 proc. poparcia dla PO


"Gazety Wyborcza": Największym poparciem wyborców cieszy się platforma Obywatelska. Jej efekt to 53 procent, co oznacza wzrost o 5 procent w porównaniu z poprzednim notowaniem - wynika z sondażu PBS DGA.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.